تبلیغات
مجله تخصصی عکاسی - مطالب اردیبهشت 1396

مجله تخصصی عکاسی

دانلود پاورپوینت فصل اول کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته رابینز ترجمه الوانی و دانایی فرد- ویرایش جدید)

 • دانلود پاورپوینت فصل اول کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته رابینز ترجمه الوانی و دانایی فرد- ویرایش جدید)
  دانلود پاورپوینت ارائه کلاسی فصل اول کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته استیفن رابینز ترجمه دکتر الوانی و دکتر دانایی فرد با عنوان کلیات در حجم 23 اسلاید همراه با توضیحات کامل ویژه ارائه کلاسی درسهای مدیریت عمومی مبانی سازمان و مدیریت اصول مدیریت و تئوریهای مدیریت پیشرفته رشته های مجموعه مدیریت در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
  دسته: مدیریت
  بازدید: 2 بار
  فرمت فایل: pptx
  حجم فایل: 573 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 23

  قیمت فایل: 6,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  عنوان: دانلود پاورپوینت فصل اول کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته رابینز ترجمه الوانی و دانایی فرد- ویرایش جدید)

  دسته: مدیریت (مدیریت عمومی- مبانی سازمان و مدیریت- اصول مدیریت- تئوری های مدیریت پیشرفته)

  فرمت: پاورپوینت(Powerpoint)

  تعداد اسلاید: 23 اسلاید

  کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی  نوشته استیفن رابینز ترجمه دکتر سید مهدی الوانی و دکتر حسن دانایی فرد از جمله منابع مهم درس مبانی سازمان و مدیریت، اصول مدیریت و مدیریت عمومی و تئوری های مدیریت پیشرفته در سطح کارشناسی  و ارشد رشته های مجموعه مدیریت می باشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل اول این کتاب با عنوان « کلیات» می باشد که در حجم 23 اسلاید  همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند به عنوان کار کلاسی ( ارائه در کلاس به شکل سمینار یا کنفرانس) درسهای مدیریت عمومی- مبانی سازمان و مدیریت- اصول مدیریت و تئوریهای مدیریت پیشرفته رشته های مجموعه مدیریت در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد استفاده قرار گیرد ، بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر است:

  تعریف سازمان

  ساختار سازمان چیست؟

  طراحی سازمانی چیست؟

  نظریه سازمان چیست؟

  مقایسه نظریه سازمان و رفتاری سازمان

  چرا نظریه سازمان را مطالعه می كنیم؟

  روشهای مختلف دهگانه نگریستن به سازمانها

  دیدگاه سیستمی

  انواع سیستم

  ویژگی های یك سیستم باز

  اهمیت دیدگاه سیستمی

  دیدگاه چرخه حیات

  مراحل چرخه حیات

  مرحله کارآفرینی

  مرحله شکل گیری اولیه

  مرحله رسمیت و کنترل

  مرحله پیچیده شدن ساختار

  مرحله افول

  پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است.

  قیمت فایل: 6,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 

گزارش کاراموزی شركت راه ساختمانی،تحكیم سازه ابهر

 • گزارش کاراموزی شركت راه ساختمانی،تحكیم سازه ابهر
  گزارش کاراموزی شركت راه ساختمانی، تحكیم سازه ابهر در 24 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: کارآموزی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 17 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 24

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  گزارش کاراموزی شركت راه ساختمانی- تحكیم سازه ابهر در 24 صفحه ورد قابل ویرایش

  مقدمه

  شركت راه ساختمانی تحكیم سازه ابهر واقع در خیابان دكتر بهشتی پلاك 5 می باشد .

  این شركت دارای پرسنلی به شرح زیر عبارتند از : مدیر عامل شركت جناب آقای مهندس غلامرضا خداوردی و كارمندان آقای مهندس میثم محمدی می باشد . این شركت در زمینه راه سازی و ساختمان سازی مشغول به كار است. این شركت در زمینه فوق موفق به اخذ گریده از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان می باشد این شركت در سال 1380 به نام یارادان تاسیس و با توجه به مشكلات از قبیل اخذ گرید شركت در سال 1384 به نام شركت تحكیم سازه تغییر نام داد ه شد و بر این اساس دارای سابقه 5 سال در زمینه ساخت ساز می باشد سوابق اجرای شركت عبارتند از – احداث ساختمان اداری وسرایداری مدیریت جهاد كشاورزی هیدج – و احداث محوطه اداری مدیریت مذكور – احداث سوله دانشكده معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر ، احداث سوله كارگاهی برق 6 دانشگاه آزاد واحد ابهر – تعمیرات اساسی مدارس ابهر عبارتند از : اندیشه ، ارشاد ، سپهر ، آیت الله خامنه ای – عفیفه خرمدره ، و شهامت روستای فلج می باشد .

  بنده در این شركت وظیفه انجام دادن كارهای عمرانی را در دو ماه اول داشته و به دلیل سردی هوا در ماه آخر به انجام كارهای اداری مشغول به كار شدم.

  فصل اول

  مرحله اول تهیه زمین

  قطعه زمین را برای ساختمان مورد نیاز را در نظر گرفته و خریداری می شود ساختمان مذكور را از لحاظ مالكیت در اداره ثبت و اسناد املاك بررسی و مورد تایید قرار می گیرد سپس جهت مراحل بعدی ساخت و ساز ساختمان از طرف شهرداری آن شهر اقدام می شود .

  مرحله دوم تهیه كروكی زمین

  در شهرداری زمین مذكور را از لحاظ وضعیت شهر سازی و ابعاد دقیق زمین بررسی می گردد سپس كروكی دقیق از زمین تهیه می شود .

  مرحله سوم تهیه نقشه

  قطعه زمین مورد نظر از طرف شهرداری به سازمان نظام مهندسی جهت تهیه نقشه معرفی می گردد نقشه های ساختمان توسط مهندسین طراح تهیه وپس ازبررسی و تایید مهندس ناظر و تایید نهایی شهرداری و صدور پروانه ساخت جهت عملیات ساخت ساختمان آماده می شود .

  فصل دوم ساخت

  جهت شروع به ساخت و اقدامات مشابه ابتدا كارفرما با پیمانكارهای مربوطه اقدام به اخذ قرارداد می بندد كه كارفرما آقای مهدی قربان نژاد كه با شركت تحكیم ساز به عنوان پیمانكار زیر نظر مهندس ناظر پروژه اقدام به عقد قرار داد نمود .

  مرحله اول تحویل زمین از كارفرما به پیمانكار و پیاده كردن نقشه روی زمین توسط عوامل پیمانكار ابتدا بر وكف زمین را نسبت به كوچه یا معبر مشخص می شود ( كه این كار قبلاً بایستی در كروكی و توسط شهرداری مشخص می شد ) بعد از مشخص شدن ابعاد دقیق زمین و معبر شروع به خاك برداری با لودر از زمین مذكور 1- برداشت خاك دج   2- رسیدن به سطح خاك      

  3- رسیدن به سطح صاف برای انجام عملیات قالب بندی و سپس محل دقیق ستونها روی زمین كه بوسیله میلگرد 1 متری انجام می شود برای دقت بیشترو استقرار دقیق اكس ستونها در محل خود از دوربین تئودولیت استفاده شد بعد از استقرار محل ستونها ابعاد شناژها روی زمین دقیقاً ریسمان كشی و علامت گذاری شد با توجه به اینكه ساختمان مذكور دارای فنداسیون نواری است قالب بندی آن نیز به صورت نواری با سرعت زیادتری انجام شد ارتفاع قالب بندی نیز 75cm در نظر گرفته شد كه به مدت 3 روز طول كشید قالب بندی را با آجر فشاری و ماسه سرندی نرم انجام شد كه از این ملات به خاطر اینكه بعد از اتمام قالب بندی بتوان به راحتی آجرهای كاركرده را سالم درآورد استفاده می شود باید توجه داشت قالب بندی 22cm كار شود چون حجم بتن ریزی زیاد است قالب در برابر فشار كه بتن به دیواره های قالب می آورد مقاوم باشد در این پروژه همزمان با قالب بندی آرماتوربندی نیز بر اساس نقشه های موجود بعد از خریداری میلگرد انجام شد فنداسیونها نواری در چهار سایز می باشند بر اساس میزان بار وارده و محاسبات آیین نامه زلزله و غیره میلگردها جهت های  A-2 و D-2 از سایزهای بالایی استفاده شده كه در حین منتاژ كلاف نواری فنداسیون جهت D و  A می بایست دقت بیشتری شود همچنین به علت كسرت تعداد میلگرد بایستی فاصله های بین میلگرد ها كاملاً دقیق و با خطای بسیار كم نصب گردد تا بتن با سهولت و با كیفیت استاندارد انجام شود میلگردهای خریداری شده حتماً عاری از زنگ زدگی با رنگ و گل و غیره می باشد در صورت برخورد چنین اتفاقی حتماً باید میلگردها قبل از منتاژ توسط بروس سیمی كاملاً تمیز شده باشد . باید توجه به اینكه پروژه مذكور سازه بتنی می باشد نیاز به حجم زیاد میلگرد دارد در صورتی كه میلگردهای موجود در كارگاه دچار زنگ زدگی زیادی شده باشد مثلاً پوسته داده باشد باید سند پلاست یا ماسه پاشی شود تا پوسته های زنگ زدگی از میلگرد جدا شود.     

  آغاز بتن ریزی ستونها

  عیار بتن ستونها نیز همانند فنداسیون 350 كیلوگرم در متر مكعب باشد كه مخلوط شن ( نخودی بادامی ) و ماسه ریز دانه شسته تمیز و سیمان پر    نوع یك باشد تركیب این بتن نیز توسط دستگاه بتون ریز برقی صورت می گیرد كه بعد از تركیب كامل بتن توسط فرغون تا پای ستون حمل شده و توسط بیل به داخل قالب ریخته می شود باید توجه شود كه این عمل با ظرافت و دقت لازم انجام شود تا از برخورد بتن به داخل دیواره قالب و میلگردهای ستون تا حد امكان كاسته شود ( بتن در اثر برخورد با دیواره یا آرماتورها دچار دگرگونی در تركیبات خود می شود . ) در دو سری روی هم بسته می شود و در مجموع 8 قطعه كه قطعات 4 تایی پایین و بالا در محل خود بسته می شوند سپس در روز بتن ریزی یكی از قطعات بالایی برداشته می شود بتن ریزی درتراز پایین تحول از این قسمت صورت می گیرد . بعد از ریختن بتن در داخل قالب ( حدوداً 50 سانتیمتر ) بایستی بتن ویبره شود كه این كار را می توان توسط دستگاه ویبره شلنگی انجام داد .شلنگ را از قسمت قالب برداشته شده به داخل بتن می بریم و عمل ویبره را انجام می دهیم . باید ویبره با دقت بالایی صورت بگیرد زیرا بتن بایستی در تمام قسمت های قالب و دور تا دور میلگرد ها را فرا گیرد . همچنین مراقب ویبره بیش از حد نیز باید باشیم .

  بتن ریزی تا این سبك تا تراز نصف ستون پیش می رود و سپس مرحله بالاتر ستون پس از نصب قطعه  قالب بتن ریزی می شود تا بتن ریزی به صورت كلی در ستون به پایان برسد . این كار در كلیه ستونها بایستی انجام شود كه در مدت 2 روز صورت پذیرفت ( بایدتوجه شود كه حد فاصل بین دو روز بتن هیچ ستونی ناقص ریخته نمی شود ) بتن ریزی كلیه ستونها كه انجام شد قالبها باز شد تا برای طبقات دیگر آماده شوند . در این فاصله كلاف تیرهای اصلی سقف طبقه همكف مونتاژ می شود و تیرچه های همكف نیز باید مونتاژ و بتن ریزی آماده شوند . با ستونها بعد از باز شدن قالبها بایستی بوسیله گونی كنفی كاملاً دور تا دور آن را بسته و همواره كاملاً نمناك و خیس نگهداری شود بتن ریزی اوایل پاییز و در هوای نسبتاً گرم صورت گرفت لذا نگهداری آن و خیس نگهداشتن گونی بسیار مهم می باشد .  

  تیرهای اصلی بتنی طبقه اول دارای ابعاد 25*25 سانتیمتر هستند كه سایز میلگردهای راسته 016 و 020 و 014 می باشند و خاموت ها نیز 020 هستند

  فاصله خاموتها از همدیگر بسیار دقیق و طبق نقشه بایستی باشند فاصله ها باهم مساوی نیستند به علت نیروی خمش در دو طرف تیر فاصله خاموت ها از همدیگر كم می باشد و به علت كم شدن نیروی خمشی در وسط دهانه تیر از فاصله بیشتری برخوردار هستند . بعد از باز كردن قالبها ستونها اقدام به قالب گذاری كف تیرهای اصلی و فرعی می نماییم كه این كار باید همزمان در كلیه تیرهای اصلی و فرعی اجرا شود كه این قالب را توسط جكهای فلزی یا در صورت نبودن جكهای فلزی T شكل از تیرهای چوبی T شكل استفاده شود . باید توجه داشت قالب كف تیرهای فرعی و اصلی كاملاً در یك تراز قرار گیرد بعد از آن اقدام به آرماتور بندی تیرها روی قالب ها انجام می دهیم بعد از اتمام خاموت بندی تیرهای اصلی و فرعی اقدام به كشیدن تیرچه ها در داخل تیرهای اصلی انجام می دهیم و فاصله آن را توسط یك ردیف سفال كه در اول تیرچه ها و انتهای تیرچه ها قرار می دهیم فاصله بین آنها تنظیم می شود بعد از آن اقدام به شمع بندی زیر تیرچه ها اقدام می كنیم باید توجه داشت چون سقف طبقه همكف می باشد باید شمع بندی ما روی خاك دستی قرار نگیرد چون فشاری كه هنگام بتن ریزی روی شمع وارد می آید باعث نشست سقف می شود برای جلوگیری از این كار بهتر است با استفاده از آهن یا ورق در زیر شمع ها مانع از نشست سقف شویم بعد از آن اقدام به ریسمان كشی زیر سقف  می نمایند تا اطمینان پیدا كنند كه خیز منفی دارد بعد از آن اقدام به سفال چینی بین تیرچه ها می كنند لازم به ذكر است كه اگر ارتفاع تیرهای اصلی و فرعی بیشتر از ضخامت سقف می باشد به اندازه نیاز قالب بندی و تیرچه روی آن قرار می گیرد به دلیل ماكسیمم بودن برش در نزدیك تكیه گاه در داخل تك تك تیرچه ها آرماتوری به عنوان اتكا با شكل خاص تعبیه می گرد كه مقاومت تیرچه را در برابر برش بالا می برد

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 

دانلود فایل ورد Word پروژه بررسی تولید برق از انرژی خورشیدی و دیگر کاربردهای آن

 • دانلود فایل ورد Word پروژه بررسی تولید برق از انرژی خورشیدی و دیگر کاربردهای آن
  عنوان پروژه بررسی تولید برق از انرژی خورشیدی و دیگر کاربردهای آن تعداد صفحات ۱۵۶ شرح مختصر پروژه در این پروژه به بررسی تولید برق از انرژی خورشیدی و دیگر کاربردهای آن پرداخته شده استاز قدیم الیام اهمیت انرژی خورشیدی بر هیچ کس پوشیده نبوده استنور خورشید یا همان انرژی خورشیدی، می تواند برای گرم کردن و روشنایی خانه ها و سایر ساختمان ها، برای
  دسته: برق
  بازدید: 3 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 3354 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 156

  قیمت فایل: 9,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  عنوان پروژه : بررسی تولید برق از انرژی خورشیدی و دیگر کاربردهای آن

  تعداد صفحات : ۱۵۶

  شرح مختصر پروژه : در این پروژه به بررسی تولید برق از انرژی خورشیدی و دیگر کاربردهای آن پرداخته شده است.از قدیم الیام اهمیت انرژی خورشیدی بر هیچ کس پوشیده نبوده است.نور خورشید یا همان انرژی خورشیدی، می تواند برای گرم کردن و روشنایی خانه ها و سایر ساختمان ها، برای تولید الکتریسیته، برای گرم کردن آب ، سرد کردن های خورشیدی و انواع کاربردهای اقتصادی و صنعتی مستقیماً استفاده شود.همچنین گرمای خوشید موجب وزش باد می شود؛ همان انرژی ایی که توسط توربین های بادی گرفته می شود؛ سپس بادها و گرمای خورشید باعث تبخیر آب می شوند. وقتی این بخار آب به باران یا برف تبدیل می شود و از سرازیرها به رودخانه ها و مسیرهای آب هدایت می شود، انرژی آن می تواند گرفته شده و از توان هیدرو الکتریکی آن استفاده شود.

  در حال حاضر انرژی برق در دنیا به مقدار زیادی بر زغال سنگ، نفت و گاز طبیعی تکیه دارد. سوخت های فسیلی تجدید ناپذیرند، آنها بر منابع محدود که رفته رفته به پایان می رسند، بسیار گران می شوند و بطور محیطی خسارات زیادی برای بازیافت خواهند داشت، بنا شده اند.در مقابل تجدید پذیر انرژی مانند باد و انرژی خورشیدی، پیوسته جایگزین می شود و هیچ گاه به پایان نمی رسند. اغلب انرژی های تجدید پذیر به دو صورت مستقیم یا غیر مستقیم از خورشید ناشی می شوند.

  در فصل اول این پروژه به انرژی های تجدید پذیر و انواع آن و همچنین تأمین الکتریسیته خورشیدی (فتوولتائیک) پرداخته شده است.در فصل دوم   موقعیت فعلی و آینده انرژی بحث شده است.در فصل سوم تا پنجم پروژه  تولید برق از انرژی خورشیدی ، به دیگر کاربردهای انرژی خورشیدی از قبیل آب گرم کن های خورشیدی ، سیستم های حرارتی خورشید ، آفتاب گیری در سطح زمین ، سیستم های فتوولتائیک و .. پرداخته شده است.در فصل آخر پروژه نیز تبدیل مستقیم انرژی خورشیدی به کار – دستگاه های فتوولتایی گرد آوری شده است.

  فصل ۱-    انرژی تجدید پذیر چیست؟

  ۱-۱-    چرا انرژی تجدید پذیر مهم است؟

  ۱-۲-    فایده های کلیدی انرژی تجدید پذیر عبارتند از

  ۱-۲-۱-     فایده های محیطی

  ۱-۲-۲-     انرژی برای نسل های آینده ما

  ۱-۲-۳-     شغل ها و اقتصاد

  ۱-۳-    انرژی نو

  ۱-۴-    جایگاه انرژی خورشیدی در تأمین الکتریسیته

  ۱-۵-    وسایل مورد نیاز در تولید برق به وسیله انرژی خورشیدی

  ۱-۵-۱-     انواع مختلف سلول خورشیدی

  ۱-۵-۲-     باطری

  ۱-۵-۳-     شارژ کنترولر

  ۱-۵-۴-     مبدل DC‌ به AC

  ۱-۶-    برآورد هزینه تأمین الکتریسیته خورشیدی (فتوولتائیک)

  ۱-۶-۱-     ۲۲۵ وات

  ۱-۶-۲-     ۴۵۰ وات

  ۱-۶-۳-     ۹۰۰ وات

  ۱-۶-۴-     تذکر

  ۱-۷-    طبقه بندی سیستم های خورشیدی

  ۱-۸-    سیستم های فتوبیولوژی

  ۱-۹-    سیستم های شیمیایی خورشیدی

  ۱-۱۰-  سیستم های فتوولتائیک

  ۱-۱۱-  عملکرد سلول های خورشیدی

  ۱-۱۲-  موارد استفاده سلول فتوولتائیک

  ۱-۱۳-  گردآورنده های خورشیدی تخت

  ۱-۱۴-  بررسی اقتصادی سیستم های گرمایش خورشیدی

  ۱-۱۴-۱-   تجهیزات سیستم خود شامل قسمت های مختلفی است مانند

  ۱-۱۴-۲-   سرمایه گذاری

  ۱-۱۴-۳-   هزینه اولیه:

  ۱-۱۴-۴-   مقایسه اقتصادی سیستم های گرمایش و آبگرم خورشیدی

  ۱-۱۵-  سیاست توسعه سیستم های گرما خورشیدی

  ۱-۱۵-۱-   کمک های اقتصادی

  ۱-۱۶-  تحقیق، توسعه و نمایش کارکرد سیستم ها

  فصل ۲-    موقعیت فعلی و آینده انرژی طبیعی

  ۲-۱-    انرژی خورشیدی

  فصل ۳-   ثابت خورشیدی

  ۳-۱-    مدل خورشیدی

  ۳-۲-    ترکیب طیفی ثابت خورشیدی

  فصل ۴-    سیستم های حرارتی خورشید

  ۴-۱-    سمت گیری رشته پانل ها

  ۴-۲-    اندازه رشته پانل ها

  ۴-۳-    رشته های سری و موازی

  ۴-۴-    مبدل های حرارتی

  ۴-۵-    ذخیره سازی

  ۴-۶-    سرد کننده های تابشی

  فصل ۵-    آفتاب گیری در سطح زمین

  ۵-۱-    یک مدل جوی

  ۵-۲-    جذب و پراکندگی تابش خورشیدی توسط اجزای سازنده جو

  ۵-۳-    تابش مستقیم خورشید

  ۵-۴-    شار پخشی

  ۵-۵-    معادلات تقریبی برای شار خورشیدی کل

  ۵-۶-    اندازه گیری آفتاب گیری در سطح زمین

  ۵-۷-    شار حرارتی جو

  فصل ۶-    تبدیل مستقیم انرژی خورشیدی به کار – دستگاه های فتوولتایی

  ۶-۱-    نیمه هادیهای ذاتی ( خالص)

  ۶-۲-    نیمه هادیهای غیر ذاتی ( نا خالص شده )

  ۶-۳-    پیوند p-n

  ۶-۴-    دستگاههای فتوولتایی پیوندی

  ۶-۵-    پاسخ دهی طیفی جریان فوتونی

  ۶-۶-    ساخت وسایل فتوو لتایی سیلسیومی

  ۶-۷-    برآورد هزینه تولید برق

  ۶-۸-    نتیجه گیری

  منابع ومآخذ

  عنوان پروژه : بررسی تولید برق از انرژی خورشیدی و دیگر کاربردهای آن

  تعداد صفحات : ۱۵۶

  قیمت فایل: 9,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 

گزارش کاراموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانك كشاورزی شعبه ابهر

 • گزارش کاراموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانك كشاورزی شعبه ابهر
  گزارش کاراموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانك كشاورزی شعبه ابهر در 18 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: کارآموزی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 31 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 18

  قیمت فایل: 3,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  گزارش کاراموزی امور تسهیلات و وصول و بیمه بانك كشاورزی شعبه ابهر در 18 صفحه ورد قابل ویرایش

  پیشگفتار

  بخش كشاورزی در اكثر كشو.رهای جهان و بویژه در كشورهای در حال توسعه از جایگاه اجتماعی و اقتصادی ویژه ای برخودار است. در كشور ما به طور متوسط 17 در صد ناخالص داخلی و 26 در صد اشتغال توسط این بخش تامین می شود.

  بانك كشاورزی در ایران هفتاد سال سابقه ی خدمت به پركارترین ، بی توقع ترین و قانع ترین تولید كنندگان كشور ، یعنی كشاورزان عزیز را دارا بوده و همیشه در راستای تداوم بهبود خدمات گام برداشته است .

  باتوجه به اینكه بانك های كشاورزی از نمونه های شناخته شده ی بانك های تخصصی و توسعه ای به حساب می آیند تلاش كردم تا كارآموزی خود را در این مجموعه بگذاریم تا ضمن بدست آوردن تجربه ی كار در محیطی خدماتی ، آشنایی نسبتا كاملی با روال های كاری سازمانی كعتبر و پرسابقه یافته باشم .

  عنوان                                    صفحه

  چكیده                                6

  ذكر مقدمه وسوایق و تاریخچه ای از محل كارآموزی              7

  شرحی از فعالیت های جاری مركز                8

  معرفی چارت سازمانی                        10

  معرفی بخش ها كار آموز فعالیت خودرا در آن واحد گذارنده است     11

  شرحی بر امكانات تست افزاری نرم افزاری               12

  شرحی بر فعالیت های انجام گرفته                   14

  پیشنهادات و انتقالات                         21

  نرم شماره 1

  نرم شماره 2

  فرم های پیشرفت كار آموزی

  فرم پایان دوره ی كار آموزی

  فهرست منابع و مراجع                         22

  چكیده

  در مقطع برنامه ی اول توسعه ی اقتصادی – اجتماعی كشور ضرورت تغییر راهبرد بانك كشاورزی آشكار شد و قدم هایی نیز در این زمینه برداشته شد در واقع بانك با درك این موضوع كه تقاضا برای تسهیلات اعطایی همه ساله افزایش می یابد ودر مقابل تامین منابع لازم برای پاسخ گویی به این تقاضای دوبهرشد هر سال مشكلتر می شود در زمینه ی تامین مالی كشاورزی رویكرد جدید اتخاذ كرد.

  مرحله اول رویكرد جدید بانك از سال 1370 آغاز شد در این مقطع عمدتا توسعه ی محدود شعب بانك ، مكانیزه كردن عملیات بانكی در شعب ، تلاش برای توسعه ی بانكداری الكترونیك ، تنوع بخشی به خدمات بانكی با معرفی انواع خدمات جدید بانكی ( نظیر طرح ایران ، طرح آینه ، حساب جاری مهر،.... ) و اصلاح ساختار سرمایه مورد اهتسام جدی قرار گرفت .

  - بانك كشاورزی بنا به رسالت خود وظیفه ی ارائه تهسیلات و اعتبارات به بخش كشائرزی را برعهده دارد. اتخاذ رویكرد جدید در تامین مالی بخش كشاورزی ، به این امر منجر شد كه بانك كشاورزی بتواند همراه با افزایش حجم منابع تجهیز شده از طریق سپرده های مردمی ، همه ساله اعتبارات بیشتری را نسبت به سال قبل در اختیار بخش كشاورزی قرار دهد.

  -  از آنجا كه اینجانب كارآموزی خود رادر بخش اعطای تسهیلات ووصول وبیمه مشغول بوده ام در ادامه شرح كاملی از روال اعطای وام و سایر تسهیلات بانكی به همراه جزئیات آمده است.

  ذكر مقدمه و سوابق و تاریخچه ای از محل كار آموزی

  بانك كشاورزی شهرستان ابهر در سال 1342 تاسیس گردید. در آن زمان این بانك شامل شعبه ی بسیار كوچكی بوده كه نماینده ی اسان زنجان محسوب می شده است.

  بانك اختیارات بسیار كمی داشته و تها عملیات وصول و پرداخت به طور مستمل انجام می گرفته است. حسابرسی این نك به عهده ی استان گیلان بوده وهم چنین ارباب رجوع برای تصویب وام های مقادیر بالا باید به شعبه ی استان مراجعه می كردند. با از دیاد منابع و مشتریان به مرور زمان اختیارات بانك بالاتر رفت ، بانك به عنوان شعبه ی درجه ی 4 معرفی گردید، در سال های متوالی بانك كشاورزی ابهربه شعبه ی درجه ی 3، پس 2 تبدیل شد وهم اكنون شعبه ی درجه ی 1 می باشد. شرحی از

  فعالیت های جاری :

  بانك كشاورزی مركزی / شهرستان ابهر در حال حاضر شامل یك ساختمان 2 طبقه است طبقه اول شامل ریاست بانك ، گروه كنترل اسناد ، گروه برنامه ریزی مالی باجه ی مهر و خدمات بانكی است.

  درباجه ی شماره ی 1 كه مربوط به كارت مهر كشاورزی می باشد یكنفر مسئول باجه است. درباجه ی شماره ی 2 خدمات بانكی صورت می گیرد كه در آن آقای حسین كریمی متصدی امور بانكی و بهروز خدابنده لو مسئول قسمت باجه می باشد.

  در باجه ی شماره ی 3 نیز خدمات مربوط به واریز و جرصورت می گیرد كه دراین باجه خانم فاطمه حاجی حسنی متصدی امور بانكی و آقای محمد معروفخانی مسئول گروه تجهیز منابع و خدمات در گروه برنامه ریزی مالی آقای سعید جعفری مسئول گرده ارشد می باشند ودر قسمت كنترل اسناد كه همان باجه شماره ی 4 می باشد آقای امیر قربانی مسئول خزانه هستند.

  طبقه دوم به طور كلی شامل گروه اعطای تسهیلات ووصول و بیمه است

  تهسیلات خرید تراكتور را دولت كشاورزی نیز در این طبقه صورت می گیرد.

  تقسیم بندی فعالیت ها :

  خانم ها شپسر و آقای حسنی ( گروه اعطای تسهیلات ، خدمات بیمه ای و وصول مطالبات )

  1. پرداخت تسهیلات و اخذو امضا از مشتریان و ضامنین ( روزهای سه شنبه ، چهارشنبه ، پنج شنبه )

  2- قبول در خواست تسهیلات و مشتریان و طرح ها ( شنبه ، یكسنبه ، دوشنبه )

  آقای حسن عطایی ( مسئول گروه وصول مطالبات ) : قصدهای مربوط به وام ها را دریافت می كند.

  آقای محمد بیگلو مسئول بایگانی هستند ، پرونده های تشكیل شده را در دفتر وارد كرده وبه صورت مرتب با یگانی می كنند.

  آقای اباذری نیز مسئول بایگانی بوده و هم چنین محاسبه ی معدل به هده ی ایشان است در این شعبه 4 كارشناس ، كارشناسی امور مربوط به ملم ها به عهده دارند.

                  بازگشت

  عملیات حسابداری

         عملیات تشخیص و ثبت حساب ها

         چاپ دفاتر حسابداری و تراز دفتر كل

         عملیات بستن و افتتاح حساب ها

         سرویس و نگهداری سیستم

         سیستم جامع اطلاعات مشتریان

          بازگشت

  شرحی بر فعالیت های انجام گرفته :

  به منظور شرح فعالیت های انجام گرفته ، كلیه ی امور جاری در طبقه ی دوم شرح داده می شود، اینجانب سعی كرده ام در تمام فسمت های این بخش فعالیتی را انجام دهم و بافرم ها نیز آشنایی پیدا كنم ابتدا جزئیات اعطای وام به همراه شرایط اخذ وام و تشكیل پرونده را بررسی می نمایم :

  قسمت وصول و اعتبارات ( خانم ها شپسور و آقای حسنی )

  متقاضیان دریافت وام ابتدا به این قسمت مراجعه كرده و تشكیل پرونده می دهند

  انواع وام ها : وام ازدواج – وام قالی بافی – وام كشاورزی

  - میزان وام قالی بافی 5/1 برابر معدل حساب 6 ماهه ی متقاضی است

  - میزان وام ازدواج 1 میلیون تومان می باشد كه متقاضیان به صندوق مهر امام رضا معرفی می شوند.

  - میزان وام كشاورزی 3 برابر معدل حساب 6 ماهه ی متقاضی است

  مدارك لازم جهت تسهیلات كشاورزی

  1- دارابودن حساب متقاضی و ضامن

  2- اصل و كپی كارت پایان خدمت متقاضی

  3- اصل و كپی كارت پایان خدمت ضامن

  4- اصل و كپی نسق زراعی

  5- اصل و كپی قرلنامه – فرم استشهادیه محلی

  6- اصل و كپی شناسنامه ضامن

  7- اصل و كپی شناسنامه متقاضی

  8- فیش تلفن متقاضی و ضامن

  - پس از اینكه مدارك فوق تحویل داده شد برگ در خواست تسهیلات ( فرم شماره ای ) تكمیل می گردد.

  صفحه اول این فرم شامل مشخصات متقاضی – مشخصات مورد عمل و سایر دارائیها ، موضوع در خواست ، نوع تضمین می باشد.

  تضمین دو نوع دارد : الف ) ضمانت      ب) وثیقه ی غیر منقول

  صفحه ی دوم این برگ توسط بانگ تكمیل می شود و مشخصات گواهی كننده در آن ثبت می گردد هم چنین اعتبارت بررسی می شود با توجه به سوابق ضمیمه می گردد .

  شخص ضامن باید دارای شرایط خاصی باشد از جمله اینكه در بانك دارای اعتبار باشد اگر شخص قبلا ضامن شده باشد قصدهای مورد قبلی بررسی می شود چنانچه به موقع پرداخت نشده باشد فرد برای ضامن شدن متعبر نمی باشد .

  - هم چنین ضامن نمی تواند خانم باشد مگر اینكه كارمند دولت باشد.

  -  افراد باز نشسته به برای ضمانت تایید نمی شوند.

  - صاحبان بعضی از مشاغل مانند آرایشگری و قصابی و مواردی دیگر حق ضمانت ندارند

  فرم گزارش برآورد متعهد توسط یكی از كارشناسان بانك تكمیل می گرد ( فرم شماره 2) برای وام های بالاتر از 2 میلیون تومان حداقل 2 نفر باید ضامن شوند.

  كارشناسان بانك با توجه به دارایی های ضامن كه حضورا آن ها را بررسی می كنند تعیین می نمایند كه شخص صلاحیت ضامن شدن را داراست یا خیر؟

  در فرم فوق كارشناس ابتدا نام خود را ذكر كرده پس در تاریخ معین شرح اعتبارات را می نویسد .

  مسئول اعتبارات ( آقای حسنی ) تعیین می كند كه با توجه به معدل حساب متقاضی چه مقدار وام به وی تعلق می گیرد.در این فرم شرح فعالیت هایی كه به واسطه ی این وام انجام خواهد شد را قید می كنند هم چنین میزان بودجه ای كه به هر كدام ازاین فعالیت ها تعلق می گیرد به تفكیك نوشته شده ودر نهایت مقادیر جمع زده شده و مقدار نهایی وام تعیین می شود.

  مسئول اعتبارات وظیفه دارد كه در آخرین مرحله برای واریز وام به حساب متقاضی نظر كارشناسان را تائید نماید ودر نهایت رئیس شعبه ( آقای مصائبی ) باید فرم مربوطه را امضا تایید نماید.

  لازم به ذكر است كه بانك كشاورزی در شهرستان ابهر شعبه ی دیگری نیز دارد به همین خاطر نامه ای توسط متقاضی به شعبه ی دیگر فرستاده می شود و طبق این نامه بررسی می شود كه متقاضی در آن شعبه حساب دارد یا خیر ؟ هم چنین اعتبارات وی چك می شود ، اگر در شعبه ی مذكور وام گرفته باشد نمی تواند دوباره وام بگیرد .

  - پس از تكمیل پرونده و تایید نهایی آن حداكثر تا یك هفته پول به حساب متقاضی واریز می گردد.

  قیمت فایل: 3,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 

گزارش کاراموزی تاریخچه شركت دژ پل ابهر رود

 • گزارش کاراموزی تاریخچه شركت دژ پل ابهر رود
  گزارش کاراموزی تاریخچه شركت دژ پل ابهر رود در 32 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: کارآموزی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 241 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 32

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  گزارش کاراموزی تاریخچه شركت دژ پل ابهر رود در 32 صفحه ورد قابل ویرایش

  تاریخچه شركت دژ پل ابهر رود

  تاریخچه تاسیس دفتر فنی شركت دژ پل ابهر در سال 1379 بوده است و حدود 8 سال تجربه كاری مفید دارد.

  علل ایجاد دفتر فنی شركت دژ پل ابهر  به خاطر نیاز منطقه به ساخت خانه‌های جدید زیبا سازی منطقه از خانه‌های رسوده، اشتغال چند فرد تحصیل كرده به كار در دفتر مهندس و در مجموع سربلندی جامعه در مسیر ساخت و ساز.

  مهندس محمودی مسئول این دفتر مهندسی می‌باشد و از تجربه و سطح بالای علمی و عملی برخوردار است همكاران ایشان نیز بسیار تحصیل كرده و موفق هستند این دفتر مهندسی در بین دفاتر مهندسی دیگر از اهمیت بیشتری در بین پیمانكاران كه صاحبان زمین برخوردار است به دلیل اجرای خوب و اصولی احكام و قوانین خانه سازی توسط این دفتر می‌باشد.

  در این دفتر مهندس كلیه كارهای محاسباتی، طراحی، مكانیك، تاسیسات، برق و نظارت انجام می‌شود.

  گزارش فعالیت‌های انجام شده

  در تاریخ 15/8/ در اولین روز كارآموزی با مراجعه دفتر فنی مهندس دژ پل ابهر محلی كه در آنجا باید فعالیت‌های دوره كارآموزی خود را به انجام می‌رساندم حضور یافتم. در اولین روز كارآموزی به دلیل آشنا نبودن با افراد و محیط كار مشغول به آشنایی با مسئولان و كاركنان دفتر مهندس شدم.

  در تاریخ 16/8/ در دومین روز كارآموزی پس از مراجعه به دفتر فنی سعی به آموختن روابط بین كاركنان با مراجعین و نوع آمد و شد مهندسین و پیمانكاران پرداختم. در آن روز چند پیمانكار و یك صاحب زمین كه برای ساخت آپارتمان زمین یك طبقه خود را در اختیار مهندس محمودی قرار داده بود به صحبت‌های آنها پیرامون ساخت و ساز توجه كردم.

  در تاریخ 17/8/ در سومین روز كار آموزی پس از مراجعه به دفتر فنی به دلیل آشنا نبودم كامل و صحیح با مهندس محمودی  و دیگر كاركنان به مانند روزهای قبل بیشتر سعی كردم تا با روابط بین مهندس و كاركنان و مراجعین و صحبت با یكی از همكاران مهندس محمودی به پیرامون درس معماری در دانشگاه خود در ابهر و نوع آموزش درس‌ها و سطح آموزش صحبت كردیم.

  در تاریخ 18/8/ در چهارمین روز كارآموزی خود با حضور دفتر مهندسی پس از گذشتن چند ساعت از روز كه من مشغول صحبت با همكار مهندس محمودی در مورد دفتر مهندس كه در آن مشغول كارآموزی بودم یكی از پیمانكاران با مراجعه به دفتر فنی مهندس دژ پل ابهر خواستار تغییر طراحی نقشه‌ای كه مهندس محمودی ترسیم كرده بود نمود و دلیل خود را زیبا نمودم طرح از نظر مالك زمین عنوان نمود و من نیز با كسب اجازه از مهندس محمودی با نظرات بر نحوه ارائه طرح جدید و رفع اشكال در آن نقشه توسط مهندس محمودی چند نكته در مورد طرح و بهتر نمودن طرح آموختم.

  در تاریخ 19/8/ در پنجمین روز كارآموزی خود پس از حضور در محل و با كسب اجازه از مهندس محمودی به بررسی چند نقشه معماری كه مهندس محمودی ترسیم نموده بود و جواز ساخت داشتند پرداختم و با بررسی نقشه‌ها با هم از جمله متراژ زمین، متنوع بودن طرح‌ها، شمالی و جنوبی بودن زمین‌ها، قرارگیری آنها در كوچه‌ها یا گذر خیابان‌ها، قرار گیری فضاهای خانه‌ها با توجه به شمالی و جنوبی بودن آنها، نوع عوارض، محدودیت‌های هر یك از آنها خانه‌ها به نكات جدیدی در مورد طراحی یك خانه دست یافتم كه شاید در هیچ كتاب و جزوه‌ای این نكات وجود نداشت و من برای اولین بار بود كه یك نقشه تایید شده از ظرف شمرداری را با مهر و امضا می‌دیدم برایم بسیار جالب و قابل توجه بود.

  در تاریخ 20/8/ پس از حضور در محل كارآموزی با كسب اجازه از مهندس محمودی شروع به مطالعه آئین نامه ضوابط شهرداری ابهر در مورد مواظین و مقررات اجرائی ساخت ساختمان در ابهر و محدودیت‌ها و عوارض و جریمه‌های تعدی از مقررات اجرائی را تا حدودی مطالعه نمودم پس به صحبت‌ها و همفكری‌های مهندس محمودی با یكی از همكارانش را كه پیرامون یك طرح در حال گفتگو بودند توجه كردم تا نكات بیشتری را فرا بگیرم. هر طرح و نقشه برای خود از اهمیت خاصی برخوردار است كه طراح باید با توجه به موقعیت‌های آن منطقه كه خانه در آنجا ساخته می‌شود طرح نهایی خود را ارائه نماید.

  در تاریخ 21/8/ پس از حضور در محل به دلیل علاقه‌مند شدن من به قوانین و ضوابط شهرداری ابهر شروع به ادامه مطالعه در مورد قوانین ساخت و ساز پرداختم زیرا چند سال قبل در هنگام كارآموزی دوره متوسطه برای كسب دیپلم در شهرداری منطقه ابهر مقداری درباره آن مطالعه و اطلاع داشتم ولی همان طور كه می‌دانیم هر سال ضوابط و قوانین شهرداری ابهر تغییر می‌كند به عنوان مثال در آن سال كه من كارآموزی دیپلم خود را می‌گذراندم ساختمانها اجازه ساخت تا چهار طبقه به همراه یك طبقه پیلوت را داشتند اما در آئین نامه جدید ساختمانها حق ساخت سه طبقه همراه با یك طبقه پیلوت را دارا بودند و در صورتی كه ساختمانها دارای پاركینگ باشد حق ساخت چهار طبقه را داشتند به خاطر همین مطلب سعی به یادگیری بیشتر در مورد قوانین جدید كردم.

  در تاریخ 22/8/ پس از حضور در محل كارآموزی با كسب اجازه از مهندس محمودی شروع به مقایسه چند نقشه اجرایی كه توسط مهندس محمودی طراحی و ترسیم شده بود با قوانین و مقررات شهرداری ابهر برای ساخت خانه‌ها شدم و متوجه اجرای صحیح قوانین اجرایی شهرداری ابهر در نقشه‌هایی كه مهندس محمودی طراحی كرده بودند شدم و از قانون‌مند بودن و توجه مهندس به قوانین بسیار لذت بردم. زیرا در بعضی از دفتر مهندسی‌ها با تعدی قانون موجب زشت شدن فضای شهری و تجاوز به حریم خانه‌های همسایه‌های كناری ساختمان‌ خود می‌شوند.

  در تاریخ 24/8/ پس از حضور در محل كارآموزی خود با یكی از كاركنان دفتر مهندس شروع به گفتگو در مورد مراحل پروژه از زمان شروع به پروژه تا پایان پروژه از جمله مراحل اداری، مراحل شهرداری، مراحل خرید و تهیه مصالح ساخت، دفاتر مصالح ساختمانی طرح قرارداد با دفتر مهندسی دژ پل ابهر، چگونگی اطلاع از میزان قیمت‌ها از بازار، روند شكل‌گیری مشاركت در ساخت بین مالك زمین و دفتر مهندسی دژ پل ابهر به گفتگو پرداختم.

  در تاریخ 25/8/ پس از حضور در محل كارآموزی با مراجعه مالك خانه قدیمی به دفتر مهندس محمودی برای ساخت آپارتمان مشغول توجه كردن گفتگوها و توافق‌ها بین طرفین معامله پرداختم سپس مهندس محمودی به همراه مالك خانه برای دیدن زمین ساخت به راه افتادن من نیز با كسب اجازه از مهندس با آنها همراه شدم. سپس مهندس محمودی با بررسی خانه و كوچه‌ای كه خانه در آنجا قرار داشت و صحبت‌هایی با مالك زمین به دفتر فنی برگشتیم. پس از آن من مغشول تماشای نقشه‌های اجرایی نمودم.

  در تاریخ 26/8/ پس از مراجعه به محل كارآموزی به دلیل كاهش تعداد مراجعه كنندگان و خلوت بودن محل كارآموزی شروع به بررسی نقشه‌های اجرایی و جزئیات آنها پرداختم در بین نقشه‌ها به نقشه‌هایی برخورد كردم كه از طرف شهرداری با مشكل مواجه شده بود پس از آمدن همكار مهندس از محل احداث ساختمان با وی در مورد این نقشه و راهكارهای برطرف نمودن این اشكالات بحث و گفتگو كردیم.

  همكار مهندس با دلسوزی تمام به سئوالات من جواب داد و تا آنجایی كه می‌توانست مرا راهنمایی نمود.

  در تاریخ 27/8/ در دوازدهمین روز كارآموزی پس از مراجعه به آن محل همكار مهندس محمودی مشغول طراحی یك نقشه ساختمانی با نرم افزار Auto cad بود با كسب اجازه از او در كنارش نشسته و نحوه ترسیم نقشه و همچنین به كار بردن میانبرها در سریع تر شدن ترسیم نقشه را از همكار مهندس محمودی آموختم. همكار مهندس از من پرسید كه آیا به این نرم افزار تسلط دارم من نیز در جواب گفتم كه بله تا حدودی به این نرم افزار تسلط دارم.

  ساختمان شدیم.

  در تاریخ 25/9/ كه آخرین روز كارآموزی من طبق آئین نامه آموزش و پرورش بود در محل كارآموزی حاضر شدم و پس از كسب اجازه از مهندس محمودی به كپی كردن در فلاپی نقشه‌های معماری كه خود به دلخواه در طول كارآموزی ترسیم كرده بودم پرداختم و همچنین نقشه فرهنگسرایی كه با Arche cad ترسیم نموده بودم برای قرار دادن در پروژه‌ نهایی پرداختم. سپس به همراه مهندس محمودی ابتدا به شهرداری منطقه رفتیم و سپس به محل احداث ساختمان اسكلت فلزی رفتیم با دوربین كه به همراه داشتم با اجازه مهندس از نحوه اتصالات آن برای قرار دادن در پروژه نهایی خود استفاده نمودم.

  من چند روز دیگر به دلیل علاقه به كار در دفتر مهندس حضور داشتم و به عكس گرفتن از دیگر ساختمان یعنی ساختمان بتنی پرداختم.

  وابستگی انسان به فضا ، ریشه های عمیقی دارد . این دلبستگی از نیاز به درك روابط اجتماعی انسان ، جهت كسب مفهوم و فرمانروایی بر دنیای حوادث و رویدادها سرچشمه می گیرد . بشر بین خود و اشیاء رابطه ایجاد می كند . بدین معنی كه وی خود را به طریق فیزیولوژی با اشیاء وفق داده و ایجاد سازگاری می كند . چون حركات بشر در فضا انجام می شود ، لذا فضا بیان كننده وجه ویژه ای از ایجاد ارتباط میان انسان ها و میان انسان ها و محیط نبوده بلكه صورتی است جامع از هرگونه ایجاد ارتباط و دربرگیرنده آن . بنابراین می توان بر این نكته تاكید كرد كه فضا فقط یك جنبه از ایجاد ارتباط كلی است .

  در عهد باستان دو نوع تعریف ، مبتنی بر دو گرایش فكری برای فضا یافت می شود : تعریف افلاطون كه فضا را همانند یك هستی ثابت و از بین نرفتنی می بیند كه هر چه به وجود آید در داخل این فضا جای دارد .

  تعریف ارسطویی كه فضا را به عنوان Topos یا مكان بیان می كند و آن را جزئی از فضای كلی تر می داند كه محدودة آن با محدودة حجمی كه آن را در خود جای داده است ، تطابق دارد . تعریف افلاطون موفقیت بیشتری از تعریف ارسطو در طول تاریخ پیدا كرد و در دورة رنسانس با تعریف نیوتن تكمیل شد و به مفهوم فضای سه

  بعدی و مطلق و متشكل از زمان و كالبدهایی كه آن را پر می كنند درآمد .

  دكارت بر خصوصیات متافیزیكی فضا تاكید دارد ، ولی در عین حال با تاكید بر فیزیك خالص و مكانیكی اصل سیستم مختصات راستگوشه را برای قابل شناسایی كردن وسعت ها به كار برد .

  بعد از رنسانس به تدریج مفاهیم فضا از موجودیت واقعی آن جدا و بیشتر به جنبه‌های متافیزیكی آن توجه شد ، ولی در زمینه های علمی ، فضا مفهوم مكانی بیشتری را پیدا كرد

  در طراحی معماران كوشش معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند جهت استفاده انسان بوده ، كه برای نیل به این هدف اطلاع از نحوه برخورد و رفتار او در درون این فضاها بسیار اهمیت دارد . مبلمان ، نور ، رنگ ، عملكرد ، حریم ، احساس ، نحوه استفاده و بطور كلی همة ابعاد كمی و كیفی و رفتار انسان در درون هر فضا «سناریو» ی این فضا را تعیین می كند .

  در این مقاله ، سعی شده است به این پرسش پاسخ داده شود كه تعریف فضا چیست؟ فضا در معماری چه مفهومی دارد؟ انواع فضا كدام است ؟

  و در نهایت پاسخ به پرسش نهایی : فضای معماری چه نوع فضایی باید باشد و خصوصیات آن چیست ؟

  1-فضا چیست؟

  «ذرات فضا چیزی را باز می نمایاند كه فضا می خواهد باشد.» لوئی كان

  نزدیكترین تعریف برای فضا ، به نظر می رسد چنین است كه فضا را خلائی در نظر بگیریم كه می تواند شی را در خود جای دهد و یا از چیزی آكنده شود .

  فضا در واقع چیزی نیست كه تعریف دقیق داشته باشد ، اما قابل اندازه گیری است . ارسطو اولین متفكر اروپایی باستان ، فضا را قابل قیاس با ظرف می داند كه جایی خالی است و برای وجود داشتن باید پیرامون آن محصور باشد ، یعنی ارسطو برای فضا نهایتی در نظر می گیرد .

  بر عكس این تعبیر را جیوردانو برونو (Giordano Bruno) در قرن شانزدهم ارائه می‌دهد . (با استناد به نظریه كپرنیك) . به عقیده او فضا از طریق جداره ها درك می‌شود و مجموعه ای از روابط میان اشیاء است و نیازی نیست كه از همه سمت محصور باشد و یا به تعبیری همواره نهایتی داشته باشد . محیط و خصوصاً معماری در مجموعه ای از سیستم های فضایی كم و بیش پیچیده است كه بر یكدیگر تاثیر می‌گذارند . هر چه ساختار فضایی این ارتباطات ساده تر باشند درك آن به عنوان یك كلیت ساده تر است و به عكس ، پیچیدگی در نظم آن باعث می شود تا نگاه ما بیشتر به دنبال ساختار و ریز نقش آن باشد . بشر از همان ابتدا نیازمند فضایی است كه او را در مقابل تاثیرات محیط حفظ كند . بنابراین این فضا چون نقطه شروع انسان برای شناخت محیط است دارای ارزش خاصی می باشد .

  این فضا مركزی است كه بر مبنای آن تمامی ارتباطات فضایی شكل یافته و سنجیده می شوند از یك سو ساخت و پرداخت این فضا وابسته با امكانات فنی انسان است و از سویی دیگر گویای حالات و روحیات سازنده آن می باشد . لویی كان این نكته را چنین بیان می كند : «ذرات فضا نه تنها روح زنده است بلكه فضا نمودی است از نیاز بشر نسبت به وجود.»

  این نوع مشخص از وجود داشتن و هم از این طریق ، روح حاكم بر ساختار و پردازش فضا در طول زمان همیشه متغیر بوده و تابعی از فرهنگ می باشد .

  در فرهنگ اروپا ، در طول تاریخ آن سه نوع نگرش كاملاً متفاوت نسبت به فضا قابل بررسی است . نخستین آن همزمان با دوران شكوفائی تمدن و فرهنگ بین النهرین ، مصر و یونان می باشد . معماری این دوره به صورت مجسمه بوده كه می بایست درخشش آن در تمامی فضای بی پایان جلوه گر باشد و ارتباطی با كهكشان برقرار سازد . نقش فضاهای داخلی در این دوره نقشی ثانویه بوده و به آن چندان توجهی نمی شده است . (عناصر تشكیل دهندة فضا به مراتب مهمتر از خود فضا بودند.) به عكس معماری یونان كه نوعی «مجسمه سازی» بود در معماری رومی تبدیل به «فضا‌سازی» گردید . برای اولین بار در این معماری ، برای كاربری های گوناگون ، فضاهای متفاوت در نظر گرفته شد . فضای داخلی پرداخته تر و فعال تر گردید و از این طریق نقش اول را در معماری بر عهده گرفت . شروع دوران سوم را می توان آغاز قرن حاضر است . فضا در این دوره دیگر محفظه‌ای محصور و بسته نیست ، بلكه به یك حوزه یا پهنه تبدیل می شود . به این ترتیب است كه رابطه بین فضای داخل و فضای خارج نیز متحول می گردد .

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 

گزارش كارآموزی بررسی آزمایشگاه داروسازی

 • گزارش كارآموزی بررسی آزمایشگاه داروسازی
  گزارش كارآموزی بررسی آزمایشگاه داروسازی در 92 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: کارآموزی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 1626 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 92

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  گزارش كارآموزی بررسی آزمایشگاه داروسازی در 92 صفحه ورد قابل ویرایش

  روش اندازه گیری مفنامیك اسید در كپسول 250 میلی گرم (تیتریسمتری) تعداد 20 عدد كپسول را خالی كرده و پودر داخل آن را كاملا مخلوط می كنیم تا به طور یكنواخت گردد از این پودر مقدار 0.5 گرم مفنامیك اسید (0.6 گرم) را دقیقا وزن كرده و در 100 میلی لیتر اتانول گرم (كه قبلا نسبت به محلول فنول رد خنثی شده باشد) حل كنید.

  محلول حاصل را در مقابل اندی كاتور محلول فنول دو با محلول NaoH 0.1 مولار تیتر نمایید  هر میلی لیتر از محلول NaoH 0.1 مولار معرفی معادل با 24.13 میلی گرم از مفنامیك اسید می‎باشد مقدار میلی گرم مفنامیك اسید موجود  درهر كپسول از فرمول زیر محاسبه می‎شود.

  میلی گرم مفنامیك اسید موجود هر در كپسول=* 24.13 كه درآن تا حجم معرفی از محلول NaoH 0.1 مولار برحسب میلی لیتر می‎باشد  Limits:(237.5 to 262.5)

  Ref: B.P ((1996), p:1793

  شماره پنج 0.09

  وزن پودر و كاغذ صافی 0.4022 gr

  وزن كاغذ صافی           -  0.0014 gr

  وزن واقعی پودر

  در  100 cc الكل 2 الی 3 قطره اندی كاتور می ریزیم رنگ از رنگ زرد به قرمز پوست پیازی تبدیل می‎شود سه قطره سود NaoH 0.1 مولار ریختیم رنگش دوباره زرد شد كه این كار به معنی خنثی شدن است سپس با ریختن 0.6 گرم پودر مفنامیك اسید داخل الكل بعد از مگنت استفاده كردیم كه پودر كاملا در الكل حل شود و 20 دقیقه برای حل شدن به آن زمان می دهیم.

  فنل زرد: Hand book of chewistry and Physics (CRC)

  رنگ از زرد به قرمز پوست پیازی

  فرمول مفنامیك اسید 105% تا 95        C15H15NO2­

  دلیل  استفاده از اندی كاتور: تغییر رنگ در یك PH خاص تغییر رنگ از حالتی به حالتی دیگر

  چه از سود استفاده می كنیم  كه چون واكنش اسید و باز برای خنثی كردن همدیگر

  عمل تتراسیون:

  در بورت NOH-1 0.1 مولار در ارلن الكل + پودر+ فنل دو:

  20.9= V مصرفی ازبورت

  فرمول گسترده:                                         عدد جرمی 241.29

  انواع اسم های تحاری: ponstan  و ponstel

  حلالیت كم در آب در الكل حلالیت زیادی دارد.

  در هیدروكسیدهای قلیایی حلال است نوشته شده از كتاب MERCK INDEX

  بدست آوردن عدد 24.13 یا 24.129

  Disnlotion انحلال:

  زمان انحلال:

  در محلول با حجم معین زمان مشخص غلظت خاصی را در دور مشخص (همزن) كپسول شروع به حل شدن می‎كند و غلظت را اندازه می گیریم بر حسب درصد

  زمان  باز شدن Disantegration آب  روی صفحه 39  ، 750cc آب مقطر می ریزیم.

  آزمایش بعد:

  می خواهیم زمان باز شدن كپسول مفنامیك اسید را در بدن انسان اندازه گیری كنیم.

  دستگاه Disantegration دما را به اندازه دمای بدن انسان 38 تنظیم می كنیم تا هنگام باز شدن كپسول ها در آب و عبور آنها از توری  بعد از 30 دقیقه از صافی عبور كرده و باز شد

  آزمایش قبلی را با بچ 10 انجام می دهیم.

  محاسبات:

  دستگاه Disantegration:

  كپسول های مفنامیك اسید با بچ 10

  برای باز شدن كپسول time= 15 min

  روش تعیین مقدار لیتیم كربنات در قرص لیتیم كربنات

  تعداد 20 عدد قرص را وزن كرده و كاملا پودر كنید از این پودر مقداری معادل با 1 gr لیتیم كربنات دقیقا توزین كنید (1.367 gr) و در 100 میلی لیتر آب مقطر ریخته و به این مقدار 50 میلی لیتر محلول هیدرولیك Hcl اسید 1 مولار US افزوده و به مدت 1 دقیقه min بجوشانید و سپس سردكرده و قمدار  اضافی اسید را در مقابل معرف متیل اورانژ با محلول سدیم هیدروكساید 1 مولار (V.S) تیتر كنید هر میلی لیتر از محلول هیدروكلریك اسید Hcl 1 مولار معادل 36.95 میلی گرم از Li2 Co3 می‎باشد.

  مقدار میلی گرم Li2 Co3 در هر قرص از فرمول زیر محاسبه می‎شود.

  كه در آن Wa وزن متوسط قرص ها برحسب میلی گرم (410) WS مقدار بر داشتی برحسب میلی گرم (1365)

  V حجم مصرفی سدیم هیدروكساید 1 مولار بر حسب ml

   به طور ساده                                               

  وزن 20 عدد قرص+ كاغذ: 8.1475

  وزن كاغذ:                     5.2365-

    3.9555= 7.9110

  دلیل جوشاندن: خارج شدن Co2 موجود در محلول

  اول محلول را می گذاریم تا به جوش بیاید بعد از جوش آمدن به مدت 1 دقیقه بجوشد تا Co2 محلول از آن خارج شود. طرز تهیه سدیم هیدروكساید 1 مولار NaoH در ظرفیت 1 نرمالیته با مولاریته برابر هستند.

                                        1نرمال= 1مولار

  M:Na=40

  40 گرم سود وزن كردیم در lit 1 آب حل كردیم و روی هم زن قرار دادیم تا حل شود. این واكنش گرمازاست اگر آب را به مقدار 1 Lit كم كم به سود بیفزاییم باعث می‎شود كه از گرمای خود سود استفاده شود تا در آب بهتر حل شود.

  در بورت اسید Hcl

  در ارلن سود N 0.1 نرمال و تیتراسیون را شروع می كنیم بهترین معرف برای تیتراسیون اسید و باز فنل فتالئین است كه 2.2 اسید Hcl مصرف شد رنگ سود سفید شد

  از این راه نرمالیته سود رابدست آوردیم.                     
  آزمایش مجدد
  روش تعیین مقدارلیتیم كربنات در قرص لیتیم كربنات

  10 عدد قرص لیتیم كربنات را پودر كردیم و 1.36 gr وزن نمودیم سپس در100 ml آب و 50 cc محلول هیدروكلردریك 1.05Hcl نرمال حل نمودیم و آنرا به مدت 1 min جوشاندیم سپس در ظرف آب یخ قرار دادیم و تا خنك شود بعد با محلول سود NaoH  كردیم ضمنا معرف ما متیل اوران= می‎باشد با مصرف 25.3 cc محلول ما از رنگ صورتی به زرد تبدیل شد.

  تمامی اعداد بر واحد mg میلی گرم می‎باشد.

  برای تبدیل از gr به mg در عدد 1000 ضرب می كنیم:

  Dissolutio قرص لیتیم كربنات

  محیط: 900 میلی لیتر آب مقطر

  دور در دقیقه: 100 rpm

  زمان: 30 دقیقه

  طرز تهیه محلول استاندارد:

  تعداد 30 میلی گرم از لیتیم كربنات استاندارد را دقیقا توزین كرده و به بالن ژوژه 100 میلی لیتری منتقل كرده سپس مقدار 20 میلی لیتر آب مقطر و مقدار 0.5 میلی لیتر هیدروكلرییك اسید غلیظ به آن افزوده خوب به خم بزنید تا كاملا حل شود و با آب مقطر به حجم برسانید و مخلوط نمایید.

  مقدار 20 میلی لیتر از این محلول را به بالن ژوژه یك لیتری (1000 میلی لیتر) منتقل كنید. به آن تعداد 800 میلی لیتر آب مقطر و مقدار 20 میلی لیتری از محلول surfactant مناسب افزوده با آب مقطر به حجم برسانید و مخلوط كنید.

  طرز تهیه محلول آزمایشی:

  محلول تحت آزمایش قرص لیتیم كربنات را به بالن ژوژه یك لیتری منتقل كنید  و با آب مقطر به حجم برسانید وخوب مخلوط كنید. مقدار 20 میلی لیتر از محلول صاف شده را به بالان ژوژه یك لیتری دیگری منتقل كرده و به آن مقدار 500 میلی لیتر آب مقطر و یك قطره محلول هیدروكلریك اسید غلیظ و مقدار 20 میلی لیتر از محلول sufractant مناسب افزوده و با آب مقطر به حجم برسانید و مخلوط نمایید.

   روش كار:

  از دستگاه flam photometero مناسب استفاده می كنیم. صفر و ضد دستگاه را تنظیم می كنیم سپس میزان نشر محلول استاندارد و محلول نمونه را در طول موج uvi nm اندازه گیری كنید.

  مقدار میلی گرم Li2 Co3 در هر قرص از فرمول زیر محاسبه كنید

  100 C (A/S)

  كه در آن A و S به ترتیب اعداد خوانده شده از دستگاه برای محلول های نمونه و استاندارد می باشند و C غلظت نهایی استاندارد بر حسب میكروگرم بر میلی لیتر می‎باشد. تلورانس نباید از 80% Li2Co3 تعداد مقدار نوشته شده بر روی اتیكت در مدت 30 دقیقه كمتر باشد. .

  اقتباس از: U.S.P.XXIV,P.982(2000)

  این قرص برای اختلاف روانی و … مورد استفاده می‎باشد.

  تكرار ازمایش برای بار سوم:

  روش تعیین مقدار لیتیم كربنات در قرص لیتیم كربنات:

  از پودر قرص های لیتیم كربنات به مقدار 1.362 gr  وزن می كنیم وزن كاغذ صافی 0.1477 می‎باشد پودر قرص را در 100 ml آب مقطر و 50 cc اسید كلریك Hcl تیتر ازول Titeisol حل می كنیم سپس به مدت 1 دقیقه می جوشانیم و در ظرف سرد قرار می دهیم تا سرد شود بعد با سود NaoH 1 نرمال تیتر می كنیم معرف ما متیل اورانژ می‎باشد. تغییر رنگ از صورتی به زرد تبدیل شد. V=23.2cc حجم مصرفی

  روش اندازه گیری اكسی متولون در قرص:

  معرف لازم:

  1-  محلول اتانولی سدیم هیدروكساید (Ethanolic sodium hydroxide 0.01m)(0.0m) (420 میلی گرم از سدیم هیدروكساید را در اتانول 96% حل و با آن به حجم 100 میلی لیتر برسانید)

  وسیله های مورد لزوم:

  1-  هاون چینی 2- ترازوی حساس 3- بالن ژوژه 250 میلی لیتری و 50 میلی لیتری 4-پلی پت ژوژه 5 میلی لیتری 5- دستگاه اسپكتروسكپی uv/vis باسلهای مناسب

  روش كار:

  تعداد 20 عدد قرص اكسی متولون را در هاون كاملا پودر كرده و از این پودر مقداری معادل با 25 میلی گرم اكسی متولون را برداشته (239.5 میلی گرم) و به بالن ژوژه 250 میلی لیتری منتقل كنید و در محلول اتانولی سدیم هیدروكساید (0.01m) حل و به حجم برسانیدو در صورت لزوم صاف نمایید. 15 میلی لیتر اول از محلول صاف شده را دور بریزید و از بقیه مقدار 5 میلی لیتر را به بالن ژوژه 50 میلی لیتری منتقل و با محلول اتانولی هیدروكساید (0.01m) رقیق و به حجم برسانید. خوب مخلوط كرده و جذب محلول حاصل را در طول موج 315 nm و با دستگاه اسپكتروسكپی مناسب در سل یك سانتی متری در مقابل بانك محلول اتانولی سدیم هیدروكساید (0.01m) اندازه گیری كنید.

  میلی گرم اكسی متولون در هر قرص از فرمول زیر محاسبه می‎شود.

  كه در آن:

  s= مقدار برداشتی از نمونه برحسب میلی گرم (239.5mg)

  w= وزن متوسط قرص ها بر حسب میلی گرم می‎باشد. (479mg)

  547= 1% A برای اكسید متولون در طول موج 315nm می‎باشد.

  Ref: BP.(1998). P:1848

  Limits: (45 to 55 mg/tab)

  Dissolution برای قرص اكسی متالون

  دستگاه و مواد لازم:                                                     Apparatus I: 100 rpm

  مواد:

  1- محلول پربوریك اسید و پتاسیم كلراید (0.2 مول):

  مقدار 12.37 گرم از بوریك اسید (H3Bo3) خشك شده در رده ای 120 تا 110  درجه سانتی گراد به مدت یكساعت و مقدار 14.91 گرم از پتاسیم كلراید (KCL) را در آب مقطر حل كنید و با آب مقطر به حجم 1000 میلی لیتر برسانید.

  2- محلول NaoH (0.2 مول):

  این محلول را از محلول سدیم هیدروكساید نرمال كه روش تهیه و استاندارد كردن آن را در صفحه ضمیمه توضیح داده شده است تهیه و دوباره استاندارد كنید.
  معرفها

  محلول هیدروكلریك اسید نرمال استاندارد شده

  محلول سدیم هیدروكساید 0.5 نرمال استاندارد شده

  روش عمل (كلیه كارها در دمای    انجام خواهد گرفت)

  10 قرص را وزن كرده بدون هدر دادن به پودر تبدیل كنید و دقیقا مقداری برابر با وزن یك قرص به بشر 150 میلی لیتر كنید. دقیقا 50 میلی لیتر آب مقطربه آن اضافه كرده به مدت یك دقیقه بهم بزنید. (با بهمزدن مغناطیسی) سپس مقدار 30 میلی لیتر محلول هیدروكلریك اسید نرمال (V.S) به آن اضافه كنید و دقیقا مدت 10 دقیقه بهم بزنید (با بهمزدن مغناطیسی) بهم زدن راخاموش كرده و بلافاصله با استفاده از سوزن ‌ضعفهای خاص بشر را خارج كنید و سوزن را با 20 میلی لیتر آب مقطر بداخل بشر شستشو دهید و دوباره به مدت دقیقا 5 دقیقه بهم زن را روشن كنید و سپس بلافاصله مقدار اضافی هیدروكلریك اسید رابا محلول سدیم هیدروكساید 0.5 نرمال تیتر نمایید تا اینكه محلول مخلوط در 3.5Ph= مدت 10 تا 15 ثانیه یا بیشترباشد. مقدار عدد Meq اسید مصرفی را برای هر قرص محاسبه كنید.

  U.S.P, XX III (1995) P.1732

  زمان نشت كف:

  ماكزیمم 180 ثانیه برای هر قرص

  اساس روش:

  یك مقدار معینی از نمونه كه دارای ساپمتیكون است به محلول كف كننده اسیدی شده تربتون 100 (Acidified foaming solution 1%) در 37 درجه سانتیگراد اضافه می‎شود و در تحت شرایط مخصوص و به مدت معین تكان داده می‎شود. سپس زمانی كه لازم است تا كف نشت بكند اندازه گیری می‎شود و بدین طریق نمونه مورد آزمایش اندازه گیری می‎شود.

  طرز تهیه محلول كف كننده:

  یك محلول یك درصد وزنی به حجمی تریتون در آب مقطر شرح زیر تهیه كنید:

  10 گرم تریتون 100 را به یك بالن ژوژه میلی لیتری 100 كه محتوی حدود 300 میلی لیتر آب مقطر می‎باشد اضافه كنید به آرامی تكان بدهید تا حل شود. 1.3 میلی لیتر Hcl غلیظ و 5 میلی گرم رنگ آبی شماره FO &cl ، Blue 1 به آن اضافه كنید و به آرامی تكان بدهید. تا حل شود با آب مقطر به حجم برسانید.

  روش عمل:

  با یك فرور 100 میلی لیتری از محلول كف كننده را به یك سیلنیر 250 میلی لیتری منتقل كنید در سیلندر را گذاشته و در حمام 37 درجه به مدت 20 دقیقه قرار دهید. سیلندر از حمام 37 درجه در آورده به یك جانشین مشابه متصل كنید یك قرص را كه قبلا در هاون پودر كرده این تماما به سیلندر اضافه كنید سر سیلندر را گذاشته عدد shakel را روی 10 تنظیم كنید و سپس به مدت 10 ثانیه تكان بدهید، سپس زمان نشت كف را با كرنومتر اندازه بگیرید. شروع آزمایش (بكار انداختن كرونومتر) بعد از 10 3ثانیه تكان دادن و در پایان آن موقعی است (متوقف كردذن كرونومتر) كه سطح بدون كف مایع دیده شود.
  مفنامیك اسید

  وزن پودر قرص: 0.6023 Bach: 16

  محاسبه:
  قرص دیفن هیدرامین

  روش اندازه گیری دیفن هیدرامین هیدروكلراید

  دیفن هیدرامین

  طرز تیهه محلول استاندارد

  مقدار  40 میلی گرم ازدیفن هیدرامین هیدروكلریك استاندارد را دقیقا توزیع و آنرا در اسید سولفوریك 0.1 نرمال حل و به حجم 100 میلی لیتر برسانید.

  طرز تهیه محلول نمونه:

  تعداد 20 عدد قرص را پودر كرده و مقدار 162 میلی گرم از آن را كه معادل با 40 میلی گرم از دیفن هیدرامین هیدروكلراید دقیقا توزین و به داخل كانتور 125 میلی لیتری ریخته 20 میلی لیتر آب مقطر و 2 قطره محلول سولفوریك اسید غلیظ و به آن افزوده و با 20 میلیلیتر اترا استخراج كنید (‌دقیقه) فاز اتری را به داخل دكانتور 125 میلی لیتری ریخته فاز اتری را با 10 میلی لیتری محلول سولفوریك اسید 0.1 نرمال به مدت ‌دقیقه استخراج نماید و فاز اسیدی را به دكانتور اولی اضافه كنید و خوب تكان دهید و با محلول سدیم هیدروكساید نرمال (نیم میلی لیتری) و قطره قطره اضافه كنید تا نسبت به كاغذ PH قلیایی شود سپس 3 بار هر بار 20 میلی لیتر اتر استخراج كنید (4 دقیقه) و فاز اتری جمع آوری شده را 3 بار هر بار با 25 میلی لیتر محلول سولفوریك اسید 0.1 نرمال استخراج كنید(4 دقیقه)  واستخراج شده ها را بالن ژوژه 100 میلی لیتری ریخته و با محلول سولفوریك اسید 0.1 نرمال به حجم برسانید.

  روش كار جذب محلول استاندارد و محلول آزمایشی را در طول موج 258 nm با دستگاه اسپكیروسكپی مناسب در سل یك سانتی متری اندازه گیری كنید.

  محاسبه:

  مقدار میلی گرم دیفن هیدرامین هیدروكلراید در هر قرص از فرمول زیر محاسبه می‎شود.

   (وزن متوسط یك قرص)

  بطور ساده:

  كه درآن:

  جذب محلول فوفه در Au= 258 nm و جذب محلول استاندارد در As=258
  قرص دیفن هیدرامین

  طول موج nm 258

  استاندارد: (اسید سولفوریك 0.1 N) دستگاه را صفر می كنیم با هر چیزی (ماده یا محلول) كه به حجم می رسانیم با همان دستگاه اسپكتروفتومتر را صفر می كنیم و بعد طول موج محلول را می خوانیم

  جذب محلول نمونه در 258 nm                                       Au= 405

  جذب محلول استاندارد در 258 nm                         As= 602

  روش اندازه گیری ویتامین های E.D.A در شربت مولتی ویتامین بطریقه HPLG

  تهیه محلول آزمایشی:

  5 میلی لیتری از شربت رابه یك قیف دكانتور منتقل كرده و به آن 15 میلی لیتر آب مقطر افزوده و 5 بار هر بار با 40 میلی لیتر كلروفرم استخراج كنید كلروفرم های جمع آوری شده را از قیف پنبه دار و از روی سدیم سولفات ایندو صاف نمایید و بوسیله خلاء “Rotavapor” تا مرحله نزدیك خشك (در دمای زیر 50 درجه سانتیگراد) تغییر نمائید سپس باقیمانده را به كمك مقدار كمی كلروفرم به بالن ژوژه 10 میلی لیتری منتقل كرده و به حجم برسانید. مقدار 10 میكرولیتر از آن را به دستگاه تزریق نمایید.

  تهیه محلول استاندارد ویتامین E استات ویتامین D و ویتامین A پالمیتات:

  الف) مقدار 1 گرم از ویتامین D مایع استاندارد را دقیقا توزین كرده و در 25 میلی لیتر كلروفرم حل وبه بالن ژوژه 50 میلی لیتری منتقل كرده وبا كلروفرم به حجم برسانید (دقت اول ویتامین D).

  ب) مقدار 250 میلی گرم از ویتامین A پالمیتات (1.000.000 واحد) منتقل كنید. و با كلروفرم به حجم برسانید. (دقت اول ویتامین A)

  ج) مقدار 150 میلی گرم از ویتامین E استات استاندارد را دقیقا توزین كرده وبه بالن ژوژه 100 میلی لیتری منتقل كرده و در كلروفرم حل كنید و به آن مقدار 10 میلی لیتر از محلول رقت ویتامین A و 0.2 میلی لیتر از محلول رقت اول ویتامین D را افزوده با كلروفرم به حجم برسانید از این محلول مقدار 10 میكرولیتر به دستگاه تزریق نمایید.

  روش كار اندازه گیری ویتامین D، A و E:

  دستگاه مورد استفاده LC Module L Water كه مجهز به ستون (3.6 300 mm  Bondapak CL8) و فاز متحرك متانول (98%) و مواد مورد استفاده متانول ‌، با شماره 6007  آب مقطر دوبار تقطیر شده كه بعد از مخلوط شدن از فیلتر 0.22 UM MILLIPORE صاف شده باشد (رتكتور  uv 486 طول موج aufs= 2.328 برای ویتامین A طول موج aufs= 0.1, 284 برای ویتامین E) طول موج aufs= 0.03, 265 برای ویتامین D و همچنین ماگزیمم فشار برابر با 3000 خواهد بود FLOW Rate= 2 ml/min

  از محلول نمونه و محلول استاندارد از هر كدام بعد از فیلتر Millex- Hr 0.45  به مقدار 10 میكرولیتر به طور اتوماتیك تزریق انجام می‎گیرد زمان مورد نیاز برای و تزریق برابر با 10 دقیقه می‎باشد. محاسبات بوسیله دستگاه نرم افزار NEC power Mate 386.331 انجام گرفته است.

  توجه شود تمام مراحل كار تا انجا كه ممكن است در تاریكی انجام گیرد و از تماس با مواد اكسید كننده محافظت گردد.

  روش اندازه گیری پیریدوكسین هایدروكلراید در قطره مولتی ویتامین:

  اساس كار براندازه گیری جذب نوری در طول موج مرئی بوسیله اندوفنل كه از اتصال پریدوكسین به 2،6- دی كلروكئیون كلریمید در یك بافر قلیائی بدست می‎آید استوار است.

  معرفهای لازم:

  1- محلول كلریمید:

  100 میلی گرم 2و 6- دی كلرویمنون (N-2.6- Trichloro-p_beuzoquiuine) را در 250 میلی لیتر ایزوپروپانول (2- پروپانول) حل كنید. این محلول باید در یخچال نگهداری شودو به مدت یك ماه قابل استفاده است و چنانچه رنگ محلول صورتی شده باشد نباید مصرف شود

  2- محلول آمونیا آمونیوم كلراید (بافر):

  160 میلی گرم آمونیوم كلراید را در 700 میلی لیتر آب مقطر حل كرده و به آن 160 میلی لیتر محلول آمونیوم هایدروكساید اضافه كرده و مخلوط نمایید. سپس با آب مقطر به حجم یك لیتر برسانید و خوب مخلوط نمایید. در باین محلول باید همیشه كاملا بسته و محكم باشد تا غلظت آمونیاك آن تغییر نكند.

  3- محلول بوریك اسید:

  5 گرم بوریك اسید را در 100 میلی لیتر آب مقطر حل كنید.
  تهیه محلول استاندارد

  دقیقا مقدار 100 میلی گرم پیرپدوكسین ها هیدروكلراید  رفرانس استاندارد را كه قبلا در ویسكلوز روی فسفریك نپتواكساید P2O5 به مدت 4 ساعت خشك شده را توزین كرده و در یك بالن ژوژه 1000 میلی لیتری ریخته و در هیدروكلریك اسید 0.1 نرمال حل كرده و به جسم برسانید این محلول بایستی درشیشه های قهوه ای و در یخچال نگهداری شود. (تا مدت 3 ماه پایدار بوده و می توانند مورد استفاده قرار گیرد)

  5 میلی لیتر ازاین محلول را داخل بالن ژوژه 50 میلی لیتری كرده را با آب مقطر به حجم رسانده و خوب مخلوط نمایید این محلول  دارای 0.01 میلی گرم پپرید وكسین هایدروكلراید در هر میلی لیتر می‎باشد. (این محلول باید تازه تهیه شود ولی در صورت نگهداری آن درجای خشك و در ظروف با درب بسته و محكم می‎توان به طور روزانه تهیه نمود)

  50 میلی لیتر از این محلول را به یك ارلن مایر كه حاوی 25 میلی لیتر ایزوپروپانول می‎باشد منتقل كرده و مخلوط كنید.

  تهیه محلول آزمایشی:

  5 میلی لیتر از نمونه مورد آزمایش را در یك بالن ژوژه 50 میلی لیتری منتقل كرده و با آب مقطر به جسم برسانید. 5 میلی لیتر از این محلول را در یك بالن ژوژه 20 میلی لیتری منتقل كرده و 200 میلی گرم NaNo­3 به آن بیافزایید. افزوده و با محلول سدیم هایدروكساید 0.1 نرمال به حجم برسانید. 5 میلی لیتر از این محلول را به یك سیلندر كه محتوی 25 میلی لیتر الكل ایزوپروپانول است منتقل كنید و خوب تكان دهید.

  روش عمل:

  چهار لوله آزمایش بزرگ انتخاب كرده و از یك تا چهار شماره گذاری كنید. در دو لوله اول و دوم در هر كدام 5 میلی لیتر از (ایزوپروپانول محلول استاندارد) و در هر چهار لوله آزمایش یك میلی لیتر محلول سدیم استات (یك در پنج) و یك میلی لیتر محلول بافر آمونیاك آمونیوم كلراید افزوده و در لوله دوم و چهارم یك میلی لیترلب از هر افزایش لوله ها را خوب تكان داده و لوله های آزمایش را تا دمای  خنك كرده به لوله اول 1 میلی لیتر محلول كلرید افزوده و تكان دهید و بعد از 60 ثانیه جذب این محلول را در طول 650 نانومتر با یك دستگاه اسپكتروفتومتر منابس اندازه گیری كنید(Au).

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 

گزارش كارآموزی مربوط به پروژه 416 واحد مسكونی

 • گزارش كارآموزی مربوط به پروژه 416 واحد مسكونی
  گزارش كارآموزی مربوط به پروژه 416 واحد مسكونی در 23 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: کارآموزی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 25 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 23

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  گزارش كارآموزی مربوط به پروژه 416 واحد مسكونی در 23 صفحه ورد قابل ویرایش

  فهرست

  پروژه 800 واحد استیجاری مشهد .......................................................................... 1
  محوطه سازی ........................................................................................................... 5
  نقاط ، نشانه و مبدأ و كارهای نقشه‌برداری ............................................................. 6
  تخریب ....................................................................................................................... 6
  دفع گیاهان و كندن اشجار ........................................................................................ 7
  چاهها و قنوات .......................................................................................................... 7
  حفظ محوطه از نفوذ و ورود‌ آب ............................................................................. 8
  تأمین آب كشاورزی و آبرسانی شهری ................................................................... 8
  تسطیح محوطه .......................................................................................................... 8
  زهكشی محوطه ......................................................................................................... 9
  زهكشی تحت الارضی................................................................................................ 9
  روش ثقلی ................................................................................................................. 10
  روش پمپاژ ................................................................................................................ 11
  روش برد عایق........................................................................................................... 12
  جدول‌گذاری و آبروسازی ........................................................................................ 12
  مصالح........................................................................................................................ 12
  پیاده‌روسازی ............................................................................................................ 14
  آماده‌سازی بستر و زیرسازی آن ............................................................................ 15
  زیرسازی با شفته آهكی ........................................................................................... 15
  خاك .......................................................................................................................... 16
  آهك............................................................................................................................ 16
  طرح اختلاط................................................................................................................ 17
  زیرسازی با مخلوط رودخانه‌ای ............................................................................... 18
  زیرسازی با بلوكاژ.................................................................................................... 18
  روسازی پیاده‌رو ...................................................................................................... 18
  آسفالت....................................................................................................................... 19
  نحوه نصب آجرهای موزائیكی و سیمانی.................................................................. 19
  بتن درجا.................................................................................................................... 20
  قالب‌بندی.................................................................................................................... 20
  تداركات مربوط به قالبها ........................................................................................... 21
  روداری در قالب‌بندی ............................................................................................... 24
  انواع مصالح قالب ...................................................................................................... 24
  قالب آجری ................................................................................................................ 25
  قالب چوبی ................................................................................................................. 25
  قالب فولادی .............................................................................................................. 27
  قالب آلومینیومی ........................................................................................................ 28
  قالب فایبرگلاس.......................................................................................................... 28
  كلاف‌ها و سایر وسایل قالب‌بندی ............................................................................. 28
  آرماتوربندی............................................................................................................... 29
  انواع میلگردها............................................................................................................ 30
  مشخصات میلگردها................................................................................................... 30
  تهیه میلگردها............................................................................................................. 31
  حمل ، باراندازی و انبار كردن میلگردها.................................................................... 32
  اجرای عملیات جدول گذاری ..................................................................................... 34
  موزائیك كاری .......................................................................................................... 34

  بسمه تعالی

  در حال حاضر پروژة كارآموزی موردنظر مربوط به پروژه 416 واحد مسكونی

  سامان II می‌باشد كه از لحاظ سازه‌ای اسكلت آن از نوع اسكلت بتنی و سقف از جنس تیرچه بلوك می‌باشد. سایت پروژه فوق شامل 26 بلوك بوده كه هر بلوك شامل 15 واحد ، 8 واحد یكخوابه و 7 واحد دو خوابه می‌باشد كه در حال حاضر در مرحله نازك كاری می‌باشد در این خصوص كنترل موارد اجرایی – تهیه صورت وضعیتها – تأیید اردهای كارهای انجام شده و متره و برآورد و تهیه صورت جلسات مختلف در راستای كارهای انجام شده ، جزء عملیاتی است كه هر روز به انجام می‌رسد كنترل موارد اجرایی مانند رفع نقصها و خرابی‌های موارد اجرا شده اعم از رنگ‌كاری ، لكه‌گیری ، درزها و تركهای رفع ایجاد شده در دیوارهای داخلی و خارجی ، جوشكاری ، نازك‌كاری و بسیاری موارد دیگر باید به دقت صورت پذیرد . همچنین تهیه صورت وضعیتها و … عملیات متره و برآورد ساختمان مدیریت نیز در این مدت به انجام رسید. ساختمان مدیریت این پروژه از نظر سازه‌ای اسلكت آن از نوع اسكلت فلز و سقف از جنس تیرچه بلوك می‌باشد. مساحت آن حدود 700 متر مربع بوده و در حال حاضر در مرحلة اجرا می‌باشد. با ارائه نقشه‌های ساختمان مدیریت مجتمع فوق ضمن بررسی و مطالعه به روی نقشه‌های فوق عملیات متره و برآورد، كدبرداری و تعیین كدهای ارتفاعی ، تعیین موقعیت مكانی ساختمان فوق از جمله كارهای ولیه است كه در خصوص اجرای عملیات ساختمان مدیریت به كار گرفته شده است. در این خصوص تعیین كدهای ارتفاعی (ترازیابی) ، خاكبرداری و خاكریزی ، لاشه‌چینی، سنگ مالون جهت بالا آوردن سطح فنداسیون و اجرای تیپ‌بندی فونداسیون بر روی لاشه سنگ‌هائی كه قبلاً كار شده بود و همچنین اجرای بتن مگر آن از جمله كارهایی است كه در اجرای كار به انجام رسیده است.

  لازم به ذكر است در مرحلة آكس‌بندی ساختمان مدیریت ، در سه مرحله اصلاحیه از طرف مشاورین ابلاغ گردید كه طبق اصلاحیه ، موقعیت و طرح اولیه داخلی بنا تغییر داده شد.

  بعد از قالب‌بندی فنداسیون و اجرای آرماتورگذاری مطابق نقشه‌های اجرایی ارائه شده توسط مشاور و نصب بین پیلتها و سپس اجرای عملیات بتن‌ریزی و كنترل كلیه مسائل ذكر شده از جمله كارهایی است كه طی روزهای كارآمدهای توسط اینجانب به انجام رسیده است.

  لازم به ذكر است كه قبل از عملیات بتن‌ریزی كنترل سطح تراز كلیة بین پیلتها و هم تراز كردن آنها از جمله عملیاتی است كه باید مدنظر قرار گیرد.

  توضیح اینكه پیچ و بولتهایی كه در زیر بین پلیتها قرار دارد بایستی قبل از عملیات بتن‌ریزی توسط گریس اندود شی تا پس از عملیات بتن ریزی زنگ نزند. براحتی جهت رگلاژ باز شود. و ویبره كردن بتن جزء اعمالی است كه در مقاومت بتن نقش بسزایی دارد. پس از اینكه عملیات بتن‌ریزی انجام پذیرفت تمامی بین پلیتها را باز كرده و اول سطح بین پلیتها توسط گروت هم تراز می‌گردد برای این منظور بالاترین تراز بین پلیت را انتخاب كرده و بقیه بین پلیتها را هم تراز با آن بیس پلیت هم تراز می‌نماییم. این ارتفاع توسط گروت هم تراز می‌گردد. (گروت ملاتی متشكل از ماسه با وی و سیمان می‌باشد) پس از حصول اطمینان از هم تراز بودن بیس پلیتها ، می‌توان عملیات جوشكاری ستونها را شروع نمود. با توجه به نقشه‌های اجرایی ارائه شده از سوی مشاور تعیین سایز ستونها ، نوع اتصالات (ورقها ، نبشی‌ها ، براكت‌ها و …) و تعیین سایر عضوهای سازه‌ای ساختمان بسیار مهم و حائز اهمیت است . زیرا بر اساس برآوردهای انجام شده حجم آهن‌آلات ما تعیین می‌گردد.

  محوطه سازی :

  محوطه‌سازی و اجرای فضای سبز پروژه‌های فوق نیز در حال اجرا می‌باشد.

  مهمترین نكته در اجرای عملیات محوطه‌سازی ، تعیین وضعیت آبهای سطحی می‌باشد كه این مهم با ترازیابی انجام می‌شود بدین صورت كه از محلهایی كه در ارتفاعی بالاتر قرار دارند شیب را به سمت مكانهایی كه از تراز پایین‌تر قرار دارند هدایت می‌كنیم . برای این كار می‌توان متناسب با نوع كار از جوی یا كانیو استفاده نماییم . كانیو اگر در كنار باشد یكطرفه و اگر در وسط باشد به صورت كامنچی دو طرفه اجرا می‌شود.

  منظور از محوطه سازی تسطیح و آماده‌سازی محوطه ساختمان‌های پروژه ، سیستم‌های ارتباطی شامل خیابان سازی ، پیاده‌رو سازی ، شبكه‌های جمع‌آوری آب و فاضلاب ، آبرسانی ، شبكه‌های توزیع نیروی برق و گاز و بالاخره ایجاد فضای سبز می‌باشد. پیمانكار موظف است با توجه به نقشه‌های اجرائی و برنامه زمان‌بندی اجرای عملیات ، نسبت به اجرای مرحله به مرحله كار اقدام نماید. تقدم و تأخر اجرای قسمت‌های مختلف كار و هماهنگی آن با سایر پیمانكاران پروژه كه زیر نظر دستگاه نظارت صورت می‌گیرد باید توسط پیمانكار رعایت شود تا از دوباره‌كاری‌ها و بوجود آمدن اشكالات بعدی جلوگیری شود. در صورت عدم رعایت نكات لازم در اجرای مرحله‌ای كار ، پیمانكار مسئول بروز اشكالات بعدی خواهد بود و برای رفع این مشكلات باید بخرج خود و زیر نظر دستگاه نظارت عمل نماید. (قبل از شروع عملیات اجرایی رعایت نكات زیر توصیه می‌شود )
  نقاط ، نشانه و مبدأ و كارهای نقشه‌برداری

  نقاط اصلی ، نشانه و مبدأ طرح از طریق كارفرما و دستگاه نظارت تحویل پیمانكار خواهد گردید. پیمانكار موظف است كه نسبت به حفظ و حراست این نقاط نهایت دقت را بعمل آورد. تغییرات احتمالی نقاط اصلی با نظر دستگاه نظارت انجام می‌شود. با توجه به ماهیت پروژه پیمانكار باید به تعداد لازم و كافی نقاط مرجع فرعی تعبیه نماید نقاط فرعی باید روی پایه‌های بتنی به ابعاد حداقل 10  ، 10 سانتیمتر و مستقر در عمق حداقل 70 سانتیمتر علامتگذاری شوند. پایه‌های بتنی باید رنگ‌آمیزی و شماره‌گذاری شده و حداقل 35 سانتیمتر بالاتر از سطح زمین قرار گیرند.
  تخریب

  ساختمان‌های موجود و قدیمی و سایر مستحدثاتی كه در محل پروژه موجود بوده و تخریب آنها برای اجرای طرح ضروری است باید قبل از تخریب اندازه‌گیری و صورت مجلس گردند ، عملیات تخریب باید با نظر و تأیید دستگاه نظارت صورت گیرد. در مورد آثار باستانی قبل از انجام هر گونه عملیات تخریب باید موافقت كتبی اداره حفاظت آثار باستانی توسط كارفرما كسب شود و عملیات تخریب بشرح فوق صورت مجلس و اجراء گردد. بهنگام تخریب ساختمان‌ها باید اصول بهداشتی و ایمنی كامل رعایت گردد.
  دفع گیاهان و كندن اشجار

  تمامی سطوحی كه عملیات خاكی بر روی آنها صورت می‌گیرد یا مناطقی كه بعنوان منابع قرضه مورد استفاده واقع می‌شود باید از وجود خاك‌های نباتی ، نباتات و درختان كاملاً پاك شود . قطع و ریشه‌كنی درختان باید بصورتی انجام شود كه به تأسیسات و ساختمان‌های مجاور حریم پروژه صدمه‌ای وارد نیاید.
  چاهها و قنوات

  چنانچه در محوطه و محل تأسیسات ، چاه‌های قدیمی فاضلاب یا قنات‌های متروكه وجود داشته باشد كه پر كردن آنها ضروری باشد باید این كار با مصالح مناسب نظیر خاك ، شفته و سنگ لاشه انجام شود. در صورتی كه پر كردن چاه مقرون بصرفه نباشد می توان نسبت به طوقه‌چینی و مسدود نمودن آن اقدام نمود (در مورد قنات های متروكه اگر عمق قنات حداكثر تا 10 متر باشد باید بطریق بالا آنرا پر و اصلح نمود ولی اگر عمق آن بیشتر از 10 متر باشد باید طبق دستور دستگاه نظارت عمل شود ، در این حالت توصیه می‌شود قنات با خاك و مخلوط رودخانه‌ای پر شود) در صورت لزوم می‌توان از شفته آهكی نیز استفاده نمود.
  قالب آلومینیومی

  آلومینیوم به دلیل سبكی و سهولت حمل روز به روز كاربرد بیشتری در ساخت قالب بدست می‌آورد. همچنین هزینة كار بر روی آلومینیوم برای دستیابی به یك مقطع ، نسبت به هزینة مربوطه برای همین كار در مورد فولاد ، كمتر است. آلومینیوم خالص فلز برمی بوده و ممكن است بسهولت سائیده و خراب شود. به همین دلیل بهتر است از آلیاژهای آلومینیوم كه حداقل دارای سختی برینل 150 باشند ، برای تهیة قالب استفاده شود.
  قالب فایبرگلاس

  برای استفاده از این قالبها باید هزینة اولیه نسبتاً زیادی را برای درست كردن قالب فولادی لازم ، متقبل شد ولی هزینة خود مصالح فایبرگلاس كه شكل قالب را به خود می‌گیرند نسبتاً كم بوده در صورت ساخت تعداد زیادی صفحة فایبرگلاس هزینه سرشكن می‌گردد. با قالبهای فایبرگلاس می‌توان به شكلهای زیبایی برای نمای بتنی دست یافت از آنجا كه بتن‌ریزی و لرزاندن بتن ، حرارت ناشی از عمل آوردن بتن و بستن و باز كردن قالب ، به آن نیروهایی وارد می‌آورند. بهتر است از آغاز قالب نسبتاً مناسبی تهیه شود. قالبی كه وزن بیشتری داشته باشد ، معمولاً كیفیت بهتری دارد.
  كلافها و سایر وسایل قالب‌بندی

  كلافها به منظور نگهداری قالب در مقابل نیروهای ناشی از بتن‌ریزی بكار می روند. نصب كلافها و در راستا قرار دادن جدار قالب قسمت مهمی از هزینة قالب‌بندی را تشكیل می‌دهند و به همین منظور در تهیة كلافها و اتصالات آنها باید دقت كافی مبذول گردد. كلافها باید در مقابل نیروهای وارده بخوبی مقاومت نمایند معمولاً ضریب اطمینانی بین 5/1 تا 0/2 در مورد مقاومت نهایی كلاف اعمال می‌شود. برخی كلافها به منظور حفظ فاصلة دو جدار مقابل هم قالب نیز بكار می‌روند.

  می‌توان كلافها را از قطعات میلگرد كارگاه تهیه كرد و یا به صورت ساخته شده از كارخانه خرید ، هر چند هزینة تهیه مورد اخیر بیشتر است ولی در عوض هزینة نیروی كاری آن كمتر است.

  برای نگهداری كلافها در جای خود از وسایل مختلفی از مهره و واشر گرفته تا گیره‌های كلاف استفاده می‌شود. نوارهای لاستیكی یا فلزی و یا … برای آب‌بندی درزها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  آرماتوربندی :

  بتن جسمی است شكننده كه مقاومت فشاری آن زیاد و مقاومت كششی آن نسبتاً كم است . برای رفع این نقیصه از فولاد كه تاب كششی زیادی داشته ولی به عوامل خورندة جوی بسیار حساس است استفاده می‌شود. میلگردهای فولادی با پروفیلهای فولادی در بتن قرار گرفته و پس از سخت شدن آن با بتن عملكردی هماهنگ می‌یابند. عملكردی كه باعث گستردگی روز افزون مورد استفاده اعضای بتن آرمه گردیده است.

  كار آرماتوربندی باید بگونه‌ای سازمان یابد كه در حداقل زمان و با صرف حداقل انرژی ، بدون قربانی كردن خصوصیات فنی لازم برای كار ، میلگردها طبق مشخصات حمل ، انبار ، بریده ، خم شده و در محل لازم در قالبها قرار گیرند و كلیة این كارها با صرف كمترین هزینه توأم باشد . دستیابی به این مهم ، مستلزم شناخت دقیق از مصالح لازم و موجود ، وسایل لازم ، كیفیت مورد نیاز ، فعالیتهای لازم برای دستیابی به كیفیت مزبور و در آخر ، چگونگی بكارگیری نیروی انسانی ماهر است.

  مشخصات میلگردها و روشهای بررسی آنها

  انواع میلگرد

  بطور كلی می‌توان میلگردها را به روشهای گوناگونی طبقه‌بندی كرد :

  1- از نظر مصالح : فولادی ، رشته‌های پلاستیك فولاد ، كابلهای فولادی

  2- از نظر روش ساخت : گرم نوردشده ، سرد اصلاح شده ، گرم عمل آمده

  3- شكل مقطع : ساده ، آجدار ، آجدار پیچیده (TOR)

  4- نوع عملكرد در بتن

  معمولاً روش ساخت و شكل مقطع مهمترین تأثیرها در خصوصیات و موارد استفاده از میلگرد دارند.
  مشخصات میلگردها

  مهمترین مشخصه‌های میلگردها عبارتند از شكل ظاهری ، سطح مقطع ، مقاومت حد جاری شدن و گسیختگی ، شكل‌پذیری (تنحش نهایی) و جوش‌پذیری ، راجع به موارد ماقبل آخر مختصر توضیحی ارائه شد . جوش‌پذیری عبارت است از قابلیت میلگرد جهت جوش شدن بطوری كه ترك‌خوردگی یا سایر نواقص در اثر جوش شدن در آن بوجود نیاید. این مشخصه بخصوص در مورد شبكه‌های پیش ‌ساخته یا وصله‌های جوشی یا میله‌های مهاری بسیار مهم است . میلگرد گرم نورد شده و نیز فولاد یا آلیاژ كم یا كربن كم ، جوش‌پذیری بسیار خوبی دارند.
  تهیه میلگردها

  میلگردها را باید از نزدیكترین محل ممكن تهیه نمود. میلگردهای با قطر كم بین 6 تا 10 میلیمتر می‌توانند بصورت شاخه‌ای یا بصورت قرقره و كلاف تهیه شوند. وزن این كلافها یا قرقره حدود 500 تا 1500 كیلوگرم است . برای استفاده از میلگرد در كارگاه، باید یك لولة فولادی از داخل قرقره رد كرد و میلگرد را كشید تا بصورت مستقیم درآید راست كردن نهایی میلگرد با پتكهای چوبی انجام می‌پذیرد. استفاده از پتك آهنی ، باعث پیدایش دندان موشی روی میلگرد و در نتیجه كاهش ظرفیت باربری آن می‌شود.

  میلگردهای با قطرهای بیشتر بصورت شاخه‌های 12 متری (و 18 متری برای میلگردهای آمریكایی) عرضه می‌شوند. هر چه طول میلگرد بیشتر باشد ، درصد افت و ریز كمتر و در عوض حمل و نقل آن مشكلتر است . گاه برای حمل میلگردهای 12 متری نیز آنها را از وسط خم می‌كنند. این امر منجر به ایجاد تنشهای پس ماند در قسمت خم شده می‌گردد و ظرفیت باربری میلگرد در آن نقطه كاهش می‌یابد به همین دلیل باید از این عمل احتراز شود مگر اینكه قسمت خم شده ، بریده شود و از آن استفاده نشود. در مورد كلاف ، از آنجا كه نسبت شعاع خم به قطر میلگرد بسیار زیاد است ، تنش پس ماند ایجاد نمی‌شود.

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 

گزارش کارآموزی واحد اسید استیک

 • گزارش کارآموزی واحد اسید استیک
  گزارش کارآموزی واحد اسید استیک در 27 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: کارآموزی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 167 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 27

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  گزارش کارآموزی واحد اسید استیک در 27 صفحه ورد قابل ویرایش

  واحد اسید  استیک یکی از واحدهای شیمیایی ، پتروشیمی اراک می باشد. که ابتدا از ترکیب های گاز اتیلن با اکسیژن د رمجاورت کاتالیست کلرید  پالادیم و کلرید  مس، استالدهید  تولید می شود و سپس با اکسید اسیون مستقیم استالدئید درمجاورت کاتالیست استات منگنز اسید استیک تولید می گردد وجود مخلوط گازی انفجاری و مواد شیمیایی  آتشگیر و خطرناک لزوم  تدوین دستورالعمل اجرائی برای شناسایی کنترل ، مقابله با آنها و حفاظت پرسنل در مقابل خطران ناشی از آن ها را  اختصاص می نماید.

  1-  هدف : هدف از تدوین این دسورالعمل اجرای شنایی ومقابله با حوادث ناشی از وضعیت اضطراری است تا با اعمال آن اثرات زیست محیطی را کاهش داده با  از بین ببریم و پرسمل را از خطرات  ناشی از آن حفاظت نماییم.

  2-   محدوده کاربرد : محدوه کاربرد این دستور العمل واحد اسید استیک پتروشیمی اراک می باشد.

  3-  مهارت های مورد نیاز :

  کلیه پرسنل شاغل در بهره برداری واحد استیک باید آموزش فرآیند  واحد ایمنی و آتش نشانی را دید وبا وظایف سازمانی  خود آشنایی کامل داشته باشد.

  2) شرایط اضطراری:

  3)پتاسیل های خطر موجود در واحد AA :

  سیکل گاز برگشتی (RECLEE GAS) د رواحد استالدهید  بعلت وجود

  گازهای اتیلن ، اکسیژن ، استالدئید و دی اکسید کربن که ممکن است  مخلوط انفجاری تشکیل داده وباعث انفجار شوند. میتواند از پتاسیل های خطرناک واحد باشند که برای جلوگیری از آتش سوزی وانفجار در بخش واکنش واحد استالدئید از آنالیزهایی استفاده شده است که غلظت  اکسیژن ، اتیلن،دی اکسید کربن واستالدهید را در سیکل گاز کنترل کرده و در شرتیطی که احتمالا تشکیل مخلوط انفجاری باشد.خوراک واحد بطور اتوماتیک قطع وتوسط نیتروژن مخلوط گازهای انفجاری موجود در سیکل REACTIONواحد AA جهت سوزاندن به فلر(FLARE)واحد اسید استیک فرستاده می شود.

  -       در محوطه اطراف تقطیر واحد استالدئید به دلایل وجود استالدهید خالص  وگازهای  قابل اشتغال که درصورت بودند نشتی بایستی سریعاض نسبت به مهار آن اقدام نموده و چنان به امکان رفع نشتی مسیر نشده بایستی واحد از سرویس خارج و نسبت به رفع نشتی اقدام نمود.

  مخازن میای وتانک کروی 30-TK-420 به دلیل وجود استالدئید خالص (خود به خود آتش می گیرند) که کروتون آلدئید(آتش کیر می باشد).

   اسید کلریدریک واستالدهید خام و تانک های نگهداری اسید استیک هاصل TK6501.TK161.A/B یکی دیگر از پتاسیل های  خطرناک واحد می باشد که بدین منظور سیستم SPRAY NAZZLE آب آتش نشانی در این قسمت تعبیه شده است که درصورت بزور خطر سیستم مذکور  بطور اتوماتیک عمل نموده ومانع ازآتش گیری و ایجاد خسارت شود.

  دستورالعمل های عمومی جهت جلوگیری از حوادث در واحدAA:

  شرحی کاملی ا زاین دستور العمل ها که در OPERATION MANUAL واحدآورده شده است و شامل مقررات ایمنی وکالاهای لازم برای نواحی خطرناک و اقدامات پیشگیری ا زحوادث می باشد.

  1-مواد سمی و خطرماک استفاده شده در واحد AA:

  تعدادی از موادشیمیایی خطرناک موجود در واحد AA همراه  با غرمول مولاکولی،  خواص فیزیکی و شیمیایی،توصیه های ایمنی و سلامت جسمانی ،میزان سمیت وخطرات آتش سوزی وکمک های  اولیه که در پیوست 2 آمده است.

  ح) لیست تجهیزات سیستم های ایمنی و آتش نشانی واطفاء حریق در واحد AA : این  تجهیزات که شامل چشم شورها، آب آتش نشان، کف  اسپری نازلها از کربنیک، کپسوسل های خاموش کننده وسیستم آشکار کننده وهشدار دهنده است.

  تمرینات ادوارمی جهت آمادگی و اکنش درشرایط اضطراری درواحد AA:

  جخت آمادگی پرسنل واحد اسید استیک برای مقابله با شرایط اضطراری تمرین های دور این هر شش ماه یکبار با هماهنگی اداره ایمین وآتش نشانی و آموزش مجتمع انجام می شود.

  و کلید گازهای لازم که در این دستورالعمل به ان  اشاره شده  است انجام می شود. وسوابق  مربوط طی گزارشی کامل توسط رئیس واحد تهیه شده در واحد نگهداری می شود. باتوجه به نتایج  حاصل از تمرینات انجام شده این دستورالعمل مورد بازنگری قررا گرفتند واقدامات اصلاحی لازم اعمال خواهد شئد.

   هر اپراتور باید به :

  1-  محل ولوهای اصلی خوارک

  2-  محل راه های فرار داخل واحد

  3-  محل نزدیک ترین آلارم خطر آتش نشانی

  4-  محل نزدیکترین تجهیزات آتش نشانی (نظیر کپسول های آتش نشان)

  5-  محل دئی ایمنی وچشم وشورها

  6-  نزدیکترین محل وجود محلول چشم شور

  شرح مختصر پروسس واحد اسید استیک

  1-با اکسیداسیون مستقیم استالدئید، اسیداستیک درR-5001-2 تولید میشود(درحضو استات منگز بعنوان کاتالیست)

  1-بخش واکنش:دوراکتور عمودی بوده ومجهز به سیستم آب کولینگ می باشد که راکتور دوم علاوه بر آن دارای Paeking تیز می باشد در راکتور اول استالدئید وکاتالیست حل شده در آب خوراک آن می باشد این راکتور فشار 105  بار کار می کند وراکتور دوم تحت فشار 0.5  بار کار می کند.

  باید یادآوری شد که هرراکتور ایزونرمال می باشد و مقدار گرمای واکنش -224 kg/mol   می باشد.

  1-اسید اسیتیک درراکتوراول خام می باشد که به 7-5003  فرستاده می شود و از آنجا ازطریق پمپ به راکتوردوم فرستاده می شود.دراین راکتوراستالدئید باقیمانده در اسید خام با اکسید اسیون مجدد کاملاً به اسیدخام تبدیل می شود.

  Woske gass  تولید شده  درR-5001 به راکتور دوم منتقل می شود. استالدئید داخل Wostegosخروجی از بالای R-5002 درمبدل E-5001  توسط آب  chilld ، خنک شده وکندانس می گردد وازقسمت پایین راکتور R-5002  به داخل آن وراد می شود.و گازهای جدا شده از E-5001  بعد ازگرم شدن به مشعل  ارسال می گردد.

  اسیدخام تولیدی درV-5000 بمدت چهارساعت نگهداری می شود تا واکنش های باقیمانده انجام گیرد.وسپس به بخش تقطیر ارسال می شود.

  بخش تقطیر :

  در T-6001  که بنام Crade Clown می باشد اسید خام تا دمای مورد نظرطبقPFD گرم می شود وسپس گازهای سبک مثل Co2  وفرم آلدئید وغیره از آن جدا وبه مشعل فرستاده می شود.پائین برج  فوق که اکثراً اسید خام واستات منگنز و مواد سنگنین  دیگر می باشند  به T-6002  به پمپ  می شوند.

  (pu2e Acetic Acid Coluk)  بخار اسید استیک  خالص  از بالای  برج بعداز جدا شدن ازمواد سنگین مثل استات  منگنز  به داخل مبدل E-6005  هدایت می شود.

  تا کندانس شود و گازهای مثل  co2  و استالدئید وغیره از آن حدا شوند وخود نیز بعداز عبور از مبدل E-6006 در  تانک TK-6110 ذخیره شود.

  مواد پائین T-6002 بعنوان Recycle catalyst به راکتور  R-5001 برگشت داده می شود.حدود 50-60% موادتولید  شده  در بالای   T-6001  که در V-6001  ذخیره  می شود به  V-6005 حهت جدا سازی آب از سیستم به T-6003 ارسال می شود.

  قسمتی از محصول حاصل شده از بالای  T-6003  در V-6003 از طریق  پمپ P-6006  به واحد ET  ارسال می شود.

  بخش تقطیر:

  در برج(Crude Column) مواد سبک از طریق گرم کردن آن طبق DFP  از بالای برج خارج وبه Flare  ازسال می شود.

   مثل CO2 مقدار کمی AC، مثل استات وآب هستند همراه 50%  اسید استیک  در بالای برج بخار شده ومواد قابل کندانس بعداز عبوراز مبدل E-6002 در V-6001 جمع می شوند.

  محتویات V-6001، مقداری برای ریفلاکس T-6001  ومقداری نیز به V-6005 جهت آبگیری ومواد زائد دیگر از سیستم به T-6005 هدایت می شود.

   گازهای خروجی بعداز عبور از مبدل E 6003 جهت کندانس شدن مواد قابل کندانس به Flare از طریق E-5002 هدایت می شود.

   استالدئید بدست آمده در E-6003  به واحد AC  برگشت داده می شود.(P-6007)

  محصول باقیمانده پائین برج T-6001  به T-6002 هدایت می شود.دراین برج اسید استیک خالص  از بالا جدول و کاتالیست ومواد سنگین در پایین برح باقی  می ماند که که از طریق پمپ به R-5001 هدایت می شود.

  جهت جلوگیری ازگرفتگی این RCA  از پمپ P-6003 به R-5001  از طریق یک عدد Tree way  value  که در زمانهای مشخص به راکتور باز و سپس می بندد.

  عملیات پروسس  برج T-6001  بایدخیلی دقیق رعایت وکنترل  شود نکنه مهم آن کنترل  water Content درداخل اسیداستیک خالص تولید جهت جلوگیری از خوردگی اسید استیک خشک شامل  کمتر از 0.1 آب بشدت خطر خوردگی را افزایش می دهد.

  در R-6004  وخطوط ارتباطی  وغیره.

   مقدار آب پائین برج T-6002مستقیماً با افزایش بخار به T-6001 ارتباط دارد.

  وباکاهش بخار به E-6001  آب زیر T-6002کنترل و تنظیم خواهد شد.

  در برج سوم اسید استیک شامل سبک جدا شده می باشد که می بایستی در این برج جدا شوند.

  بخارات بالای برج بعد از عبور از E-6008 در V-6003جمع می شود.قسمتی برای Reflex  و مقداری  میز  به بیرون از سایت (ft) منتقل می شود.

   گازهای خروجی ازمبدل E-6008 بعد از گرم شدن به fLare ارسال می شود.

  گازهای خروجی از E-6008 شامل فرمالدئید که میل به پلیمرشدن آن بیشتر است.به همین دلیل لاین  مربوط به ان  ژاکت شده وبا بخار گرم می شود.  که بدین  طریق از Plug  شدن لاین جلوگیری بعمل می آید.

   پایین برج T-6003 حدود AA 94%    H2O 1-4%    و F.A 2% اسید فرمیک باکنترل درصد آب خوردگی کاهش می یابد.

  اسیداستیک خشک آب کمتر از 1% بدلیل وجود اسید فرمیک2>  درآن در پمپ P-6005 ولاینهای آن خوردگی ایجاد می کند.

  اسید استیک تولیدی در تست  تانک نگهداری می شود وبعد از مثبت بودن نتیحه آن به  واحد  VA یا فاینال ارسال می شود.

    گازهای  خروجی از TK-6501  به T6501  جهت شستشو ارسال می شود.

  در موقع تعمیرات اساسی اگر قصد  تعمیرات باشد بایدتمامی پمپ ها ومبدلها  و برجها ولوله ها کاملاً خالی و شتشو شوند به Drainage system بسته وبعد به واحد ET  انتقال یابد.

  مواد شیمیایی جمع شده در V-6301  به V-5004  برگشت داده شود.بوسیله   پمپ P-6301 .

  1-  آب سطحی

  2-   تمیز کاری سایت

  3-  آب Flush شده از داخل لوله به بیرون

  4- آب باران وغیره در داخل pit جمع می شود با توجه به نتیجه آزمایشات این آب پمپ می شود. (P.6302) برای Csw  (تصفیه شود).CSW :Chomicval sewer sys water یا Raim sewer watter sys  Rsw

  کلیه گازهای که شرایط اتمسفر نداشته باشند بعد ا زگرن شدن به Flare هدایت می شوند.

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 

گزارش کارآموزی بررسی خدمات حسابداری شرکت

 • گزارش کارآموزی بررسی خدمات حسابداری شرکت
  گزارش کارآموزی بررسی خدمات حسابداری شرکت در 12 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: کارآموزی
  بازدید: 2 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 40 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 12

  قیمت فایل: 3,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  گزارش کارآموزی بررسی خدمات حسابداری شرکت در 12 صفحه ورد قابل ویرایش

  خدمات حسابداری شرکت شامل ارائه خدمات حسابداری، دفترداری شرکتها، پیگیری و تکمیل مدارک حسابداری معوق، اصلاح حسابها، ارائه صورتهای مالی ضمنی و نهایی، تهیه صورتهای مالی تلفیقی گروه شرکتها، تهیه صورتهای مالی از مدارک ناقص و سایر خدمات حسابداری و مالی می باشد.

  دریافت وپرداخت

      معرفی حسابهای بانکی و تعیین مشخصات آنها از جمله کد حسابداری
      ثبت انواع دریافت و پرداخت از قبیل صدور چک ، واگذاری چک ، واریز به بانک و برداشتهای بانک
      صدور سند حسابداری صدور چک ، واگذاری چک ، واریز به بانک و برداشتهای بانک
      تهیه صورت مغایرت بدون نیاز به ورود دستی اطلاعات
      انتقال فایل صورتحساب بانک
      انتقال اطلاعات مربوط به حساب بانک از نرم افزار حسابداری
      پایاپای کردن دستی اقلام باز با استفاده از امکانات متعدد درنظر گرفته شده
      دسترسی به حساب بانک
      گزارش چکهای صادره و ابطال شده یک بانک دربازه زمانی مورد نظر
      گزارش عملیات بانک به تفکیک نوع عملیات در بازه زمانی مورد نظر
      امکان ارسال گزارشات به نرم افزار Excel
      چاپ چک با امکان تنظیم فرم چاپ برای چکهای مختلف
      تعیین محدوده مجاز کاربران

  استفاده کنندگان ازصورتهای مالی

  در باره یک سیستم حسابداری صحبت کردیم و دانستیم که اطلاعات بعد از پردازش به شکل صورت های مالی در می آیند . حال باید دید که چه کسانی از این اطلاعات استفاده میکنند .

  به طور کلی استفاده کنندگان از اطلاعات مالی به دو دسته تقسیم می شوند . دسته اول استفاده کنندگان درون سازمانی ودسته دوم استفاده کنندگان برون سازمانی .
  استفاده کنندگان درون سازمانی  :

   اداره کنندگان یک موسسه شامل هیات مدیره و مدیر عامل ، مدیران اجرایی و سرپرستان عملیات یک موسسه ، استفاده کنندگان درون سازمانی گزارشهای مالی هستند . این افراد در سطوح مختلف مدیریت به ترتیب برای برنامه ریزی ، بودجه بندی ، هدایت عملیات ، کنترل فعالیتها و انجام دادن اقدامات عادی و روزمره از اطلاعاتی که توسط سیستم حسابداری یک موسسه فراهم می شود ( صورتهای مالی ) بهره می گیرند .

  استفاده کنندگان برون سازمانی  :

  اشخاص و مراجع ذیحق ، ذینفع و ذیعلاقه ای که حق دریافت اطلاعات مالی را از یک موسسه دارند و بر مبنای اطلاعات مالی دریافت شده درباره حقوق ، روابط و داد و ستد های خود با موسسه قضاوت و تصمیم گیری می کنند ، استفاده کنندگان برون سازمانی نامیده می شوند.

  استفاده کنندگان برون سازمانی هدفهای متنوعی در جهت دریافت اطلاعات مالی دارند . اما بطور کلی می توان این افراد را بشکل زیر تقسیم کرد :

  سرمایه گذاران : اینها افرادی هستند که بیشتر از هر کس دیگر به صورتهای مالی علاقه دارند . هدف سرمایه گذاران از بررسی صورتهای مالی 3 مورد عمده زیر است:

  نتایج عملیات و سودآوری موسسه .

  چگونگی ایفای مسئولیت های مدیران .

  وضعیت مالی و بنیه اقتصادی و قدرت نقدینگی موسسه در ایفای تعهدات و اجرای برنامه های آتی.

  اعطاء کنندگان وام ، اعتبار و سایر تسهیلات مالی : بانک ها و موسسات اعتباری از این دسته اند . توجه افرادی که در این گروه هستند به سود دهی معطوف نمی شود بلکه بیشتر توجه این افراد به قدرت نقدینگی موسسه در جهت باز پس دهی تعهدات مالی کوتاه مدت و بلند مدت خود می باشد .

  فروشندگان کالاها و خدمات ( بستانکاران ) : اینها افرادی هستند که بطور مداوم با موسسه ارتباط مالی داشته و کالا و خدمات را اغلب به شکل نسیه در اختیار موسسه قرار می دهند . این افراد مایل اند از تداوم فعالیت موسسه آگاه شوند . همچنین این افراد به قدرت نقدینگی موسسه و توانایی موسسه در جهت پرداخت به موقع طلبشان علاقه مند می باشند

  حاسب ملی

  چند کاربره تحت شبکه کزارشات حرفه ای و شخصی ایجاد دفاتر کل و معین انجام عملیات مربوط به مشتریان کالاها حسابهای بانکی ثبت و صدور انواع اسناد ساده و مرکب انجام انواع قسط بندی امکان ثبت چکهای دریافتی و پرداختی و عملیات مربوط به آنها فاکتور تبدیل با روش ساده و کار آمد انجام انواع معاملات ترازنامه ثبت و صدور اسناد مربوط به خرید فروش و چکها بصورت خودکار سیستم انبارداری و به روز کردن انبار بصورت خودکار دریافت و چاپ گزارشات و اطلاعات چاپ بر روی برگ چک همراه با ثبت چک سود فاکتور سال مالی قابلیت چاپ با همه چاپکرها همراه با سی دی آموزشی قابل نصب بر روی تمامی ویندوزهاایجاد دفاتر کل و معین ثبت و چاپ اسناد ساده و مرکب ثبت عملیات بانکی بصورت خودکار امکان ثبت چکهای دریافتی و پرداختی چاپ بر روی برگ چک همراه با ثبت چک چاپ و نمایش تراز آزمایش و تراز کل ذخیره سازی خودکار در هنگام قطع برق قابلیت چاپ با همه چاپگرها همراه با سی دی آموزشی همراه با برنامه جانبی امین اموال قابل نصب بر روی تمامی ویندوزها ایجاد دفاتر کل و معین ثبت و چاپ اسناد ساده و مرکب ثبت عملیات برنامه هفتگی برای کلیه روزهای هفته با توجه به ساعات دبیران ارائه دروس تک زنگی و زنگ کامل امکانات ویژه جهت تایپ نامه های آرم دار و سئوالات امتحانی امکانات ویژه جهت ثبت و نکهداری اطلاعات محرمانه مربوط به مدارس امکانات ویژه جهت رسم نمودار امکانات ویژه جهت طرح سئوالات امتحانی قابلیت چاپ با همه چاپکرها همراه با سی دی آموزشی قابل نصب بر روی تمامی ویندوزهای 95 به بالا ثبت مشخصات مسافران ارسال خودکار مشخصات به اداره اماکن ثبت مشخصات اتاقها و وضعیت مسافران ثبت کلیه اسناد مربوط مسافران و هزینه ها امکان گزارش گیری از کلیه اطلاعات امکان جستجو در تمامی گزینه ها و اطلاعات امکان چاپ کلیه کزارشات امکان چاپ صورتحساب مسافران دارای سی دی آموزشی بصورت مالتی مدیایی تایید شده توسط اداره اماکن قابلیت حسابداری و ثبت و صدور سند امکان عملیات حسابهای بانکی و چکهای پرداختی و دریافتی قابلیت چاپ بر روی چک قابلیت چاپ با همه چاپگرها همراه با سی دی آموزشی قابلیت نصب بر روی تمامی ویندوزها

      تبدیل کلیه اطلاعات حسابداری سالهای گذشته به طور کامل از DOS به WINDOWS برای مشتریان نرم افزار حسابداری تحت DOS
      تعریف مجموعه حسابها و گزارش گیری از یک مجموعه حساب خاص
      درج سند در بین اسناد موجود ، تکرار سند و مرتب سازی اسناد
      ثبت اسناد در دو سطح دائم و موقت
      حسابها در پنج سطح شامل گروه اصلی ، گروه فرعی ، کل ، معین و تفصیلی
      تعیین کد 4 رقمی برای حسابهای تفصیلی
      نمایش فهرست حسابها به صورت درختی
      مشاهده تراز حسابها در کلیه سطوح پنجگانه و ارسال آن به فرمتهای گوناگون

  قیمت فایل: 3,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 

گزارش کارآموزی واحد الفین پتروشیمی اراك

 • گزارش کارآموزی واحد الفین پتروشیمی اراك
  گزارش کارآموزی واحد الفین پتروشیمی اراك در 79 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: کارآموزی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 1489 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 79

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  گزارش کارآموزی واحد الفین پتروشیمی اراك در 79 صفحه ورد قابل ویرایش

  (( فهرست مطالب ))

  عنوان

  صفحه

  الف - پتروشیمی اراك در یك نگاه

  4

  - هدف

  4

  - سهامداران

  4

  - تاریخچه

  5

  - تولیدات مجتمع

  5

  - موقعیت مجتمع

  5

  - تاریخچه احداث

  5

  - اهمیت تولیدات مجتمع

  6

  - خوراك مجتمع

  7

  - نیروی انسانی

  7

  - مصارف تولیدات مجتمع

  8

  - واحدهای مجتمع

  9

  - واحدهای سرویس های جانبی

  10

  - دستاوردهای مجتمع

  11

  - حفظ محیط زیست

  11

  - اسكان و امكانات رفاهی

  12

  ب _ تجهیزات

  14

  - شیر (VALVE)

  14

  - ظروف یا مخازن (VESSELS)

  17

  - مبدل حرارتی (HEAT EXCHANGER)

  18

  - پمپ (PUMP)

  20

  - بخار آب STEAM))

  25

  - مولد بخار (STEAM GENERATION UNIT)

  26

  - برجها (TOWERS)

  28

  ج – آشنائی با قسمتهای مختلف واحد الفین و نحوة كاركرد و شرایط عملیاتی آن :

  32

  - مبنای طراحی

  33

  - شرح پروسس

  39

  - شرح كنترل واحد

  45

  - سرویسهای جانبی

  47

  - مقررات پیشگیری از حوادث

  50

  - مخازن محصول :

  52

  د – واحد هیدروژناسیون بنزین پیرولیزP.G.H :

  55

  جزئیات عملیات :

  58

  - راكتور هیدروژناسیون

  61

  عملیات جداسازی :

  73

  - برج 1001 ( DEPANTANIZER )

  73

  - برج 1003 (DEHEXANIZER)

  80

  - برج 1002 (DEHEPTANIZER)

  82

  - جداول

  85

  پتروشیمی اراك در یك نگاه

  هدف:

  ایجاد یك مجتمع پتروشیمی جهت تولید مواد پایه ای و میانی با استفاده از خوراك اصلی نفتا وتبدیل آنها به فراورده های نهایی پلیمری و شیمیایی.

  سهامداران :

  1-  شركت ملی صنایع پتروشیمی

  2-  شركت سرمایه گذاری بانك ملی ایران

  3-  سازمان تامین اجتماعی

  4-  سازمان بازنشستگی كشوری

  5-  شركت سرمایه گذاری تدبیر

  6-  سایر سهامداران

  سرمایه نقدی شركت : 600 میلیارد ریال

  تاریخچه :

  مجتمع پتروشیمی اراك جهت تولید مواد پایه‌ای و میانی با استفاده از خوراك اصلی نفتا و تبدیل آنها به فراورده‌های نهایی پلیمری و شیمیایی با سرمایه نقدی حدود 600 میلیارد ریال احداث گردید . سهامداران آن ، شركت ملی صنایع پتروشیمی اراك و بانك ملی ایران كه 49 % از سهام را در اختیار دارد می‌باشند.
  تولیدات مجتمع :

  در ظرفیت كامل تولیدات مجتمع بالغ بر 1108000 تن مواد پایه‌ای ، میانی و نهایی می‌باشد كه نیاز بخش وسیعی از صنایع داخلی را تامین و مازاد فرآورده‌ها به خارج از كشور صادر می‌گردد.
  موقعیت مجتمع :

  مجتمع پتروشیمی اراك در جوار پالایشگاه اراك در كیلومتر 22 جاده اراك – بروجرد و در زمینی به وسعت 738 هكتار قرار گرفته است .
  تاریخچه احداث :

  این مجتمع یكی از طرح‌های زیربنایی و مهم می‌باشد كه در راستای سیاست‌های كلی توسعه صنایع پتروشیمی و با هدف تامین نیاز داخلی كشور و صادرات فرآورده‌های مازاد ایجاد گردیده است . این طرح در سال 1363 بتصویب رسید و پس از طی مراحل طراحی و نصب و ساختمان در سال 1372 فاز اول مجتمع در مدار تولید قرار گرفت .

  در ادامه كار واحدهای دیگر مجتمع تكمیل گردید و هر ساله با راه‌اندازی سایر واحدها ، شركت بسوی بهبود مستمر و تولید بیشتر و متنوع‌تر پیش‌ میرود . در سال 1378 با بهره‌برداری از واحد اتانول آمین زنجیره تولیدات مجتمع تكمیل گردید .

  از سال 1378 با تصویب هیئت مدیره و پس از بررسی‌های دقیق عملكرد مجتمع ، شركت در بازار بورس پذیرفته شد و واگذاری سهام آن آغاز گردید .

  اهمیت تولیدات مجتمع :

  از مشخصه های استثنایی مجتمع پتروشیمی اراك استفاده از داننش های فنی وتكنولوژی و فرآیندهای پیشرفته میباشد . تولیدات مجتمع بسیار متنوع و عمدتا گریدهای مختلف را شامل میشود. از لحاظ انتخاب خطوط تولید كمتر مجتمعی را میتوان یافت كه از مانند مجتمع پتروشیمی اراكتركیبی از تولیدات پلیمری و شیمیایی ارزشمند و حتی شاخه خاصی از تولیدات تولیدات نظیر سموم علف كش ها  را یكجا داشته باشد. مجتمع پتروشبمی اراك از لحاظ تنوع , ارزش فرآورده ها و نقش حساس آن در تامین نیاز صنایع مهم كشور كم نظیر
  می باشد.

  خوراك مجتمع :

  خوراك اصلی مجتمع نفتای سبك و سنگین است كه از پالایشگاه اصفهان واراك از طریق خطوط لوله تامین می شود . خوراك دیگر مجتمع گاز طبیعی است كه از خط لوله سراسری مجاور مجتمع اخذ می گردد . ضمنا حدود 6000 تن آمونیاك و حدود 153000 تن در سال اكسیژن در واحد جداسازی هوا در مجتمع تولید
  می گردد.

  نیروی انسانی :

  كل نیروی انسانی شاغل در مجتمع بالغ بر 1847 نفر می باشد كه حدود 1280 نفر فنی و 567 نفر ستادی میباشد . بر اساس سیاست كلی دولت جمهوری اسلامی ایران بخشی از كارها به بخش خصوصی واگذار گردید كه در این راستا چندین شركت شامل 1000 نفر نیرو در بخشهای خدماتی تعمیراتی وغیره در مجتمع فعالیت دارند.

   مصارف تولیدات مجتمع :
  مصارف تولیدات مجتمع بسیار متنوع ودارای طیف گسترده است . در بخش تولیدات شیمیایی كلیه فراورده ها شامل اكسید اتیلن / اتیلن گلایكلها – اسید استیك / وینیل استات – دو اتیل هگزانول و بوتانلها و اتانل آمینها به اضافه سموم علف كشها  كاملا در كشور منحصر به فرد می باشد و نیاز صنایع

  مهمی را در كشور تامین نموده و مازاد آنها به خارج صادر می شود .

  در بخش پلیمری نیز فراورده های ارزشمند و استراتژیك انتخاب شده كه بعنوان نمونه می توان گرید های مخصوص تولید سرنگ یك بار مصرف – كیسه سرم –بدنه باطری – گونی آرد – الیاف و همچنین ماده اولیه ساخت بشكه های بزرگ به روش دورانی و نیز گرید مخصوص تولید لوله های آب و فاضلاب   و گاز و لاستیك P.B.R را می توان نام برد .

  اولویت مصرف فرآورده های مجتمع برای تامین نیاز صنایع داخل كشور است . در ارتباط تولیدات  مجتمع سهم بسزایی در تامین نیاز صنایع پایین دستی دارد به نحوی كه نیاز بالغ بر 5000 واحد پایین دستی را تامین می كند.

  «  شرح پروسس »

  به طور معمول  نفتای  سبك و سنگین از طریق دو خط مجزا از پالایشگاه مجاور دریافت می گردد. جریان  نفتای سبك از طریق خط 10//-86-LG2 دریافت و توسط  FQT-001 اندازه گیری ودر 8تانك سقف گنبدی به شماره های 86-TK-01A/H كه ظرفیت هر كدام 3600 m3  می باشد ذخیره می گردد.

  ظرفیت كل مخازن ذخیره سازی نفتای سبك طوری در نظر گرفته شده است كه خوراك واحد الفین در حالت 100% رابه مدت 10 روز تأمین كند.

  جریان برش C6 از واحد بوتن 1 دریافت شده  وبا نفتای سبك دردرون مخازن مربوطه مخلوط می گردد تانكها طوری طراحی شده اند كه فشار بخار نفتا رادر حداكثر دمای محیط بتوانند تحمل كنند به همین منظور هرمخزن به یك pressure  Relief  Valve مجهز گردیده كه عمل تخلیه بخارات از طریق Collection   header به Blow  Down صورت می گیرد .فشار داخل مخازن در محدوده 0.2-0.4  bar  نگهداری می شود. همچنین هر مخزن  به یك شیر اطمینان مجهز شده است  تادر مقابل افزایش فشار محافظت شود كه این شیر اطمینان در هنگام عمل به اتمسفر باز می شود.

  در فصل سرما نفتای انباشته شده در مخازن ممكن است تا دمای خیلی پایین سردشوند (حداقل دمای طراحی شده -16oc) فشار بخار نفتای سبك در دمای پائین كمتر از فشار اتمسفر می شودوبه منظور جلوگیری از ایجاد خلاء درون تانكها هر مخزن به یك شیر كنترل فشار محهز شده است كه هر وقت فشار درون  هر مخزن به كمتر از فشار تنظیمی شیر كنترل  فشار برسد از طریق همین شیر كنترل  ، نیتروژن به درون مخزن  تزریق می شود . اگر چنانچه اشكالی یا نقصی  در این شیر بوجودآید  وعمل نكند  یك Breathing  Valve  روی هر مخزن نصب شده است   كه با تزریق هوا  به داخل مخزن از ایجاد خلاء جلوگیری می كند  هر مخزن  به نشان دهنده های سطح  مایع كه به صورت  محلی ونیز  در اطاق  كنترل  نصب شده اند  و همچنین  به سیستم اخطار  سطح پایین  مایع و سیستم  اخطار سطح بالای مایع مجهز می باشد  علاوه  براین یك  Very high Level Swich در نظر گرفته شده  كه برای بستن  Solenoid  Valve  كه روی خط تغذیه 10//-86-LG3 نصب شده است  بكار می رود همچنین  یك Very  Lowe  Level Swich در مواقعی كه  سطح مایع خیلی پایین است پمپ انتقال  86-p-00-01  را از سرویس  خارج می كند تاپمپ  در مقابل  كاویتاسیون محافظت شود هر مخزن به نشاندهنده های  فشار ودمای محلی  و نشانده هایی ككه در اطاق  كنترل نصب شده اند  ونیز به سیستم  اخطار فشار بالا وپایین مجهز می باشد جریان نفتای  سنگین  از طریق  خط

   8//-86-HG2  دریافت و توسط  FQT-004  اندازه گیری می شود. ودر دو مخزن سقف شناور  86-TK-02 A/B  كه ظرفیت هر كدام  1100m3  می باشد ذخیره می گردد ظرفیت  كل مخازن ذخیره سازی  نفتای سنگین  طوری  در نظرگرفته شده است كه خوراك  واحدالفین  رادر حالت  100%   كاركرد به مدت10 روز تأمین كندهر  دومخزن  نفتای سنگین  به نشاندهنده های سطح  و سیستم  اخطار  بالا یا پایین  بودن  سطح مایع  مجهز شده اند  علاوه براین برای جلوگیری  از خطر  لبریز شدن  نفتای سنگین  یك Very high Level Swich در نظر گرفته شده است  كه باعث بسته شدن Solenoid  Valve  می شود  دمای نفتای  درون مخازن  توسط دستگاههای  نشاندهنده  در اتاق كنترل  ودر محل  نشان داده  می شود. نفتای سبك  از طریق 12//-86-LG 22 توسط پمپهای انتقال  86-P-00-01 A / B  كه از نوع پمپهای عمودی  سانتری فوژ هستند  مكیده شده  واز طریق  خط 6//-86-LG 23 به واحد الفین فرستاده می شود.

  خطوط تخلیه  هردو پمپ بوسیله خط 2//- 86 – LG 34  به مخازن متصل
  می شوند و همچنین خطوط برگشتی  (Recycle) هردو پمپ كه مجهزبه
  فلو اریفیسهای  fo-031 /032می باشند  توسط  خط  4//-86-LG 24 به مخازن متصل  می شوند از دو خط  ذكر شده  هنگام راه اندازی  پمپ  برای تخلیه  بخارات  و برالی رسیدن  فشار پمپ  به فشار عملیاتی  نرمال استفاده  می شود پمپها  در مقابل  كاهش زیاد  جریان  می بایست محافظت  شوند به همین منظور  اگر مقدار  دریافت نفتای  سبك  توسط واحد الفین  از واحد مخازن  به كمتر از حداقل  ظرفیت  پمپهای  ارسالی  نفتای سبك  برسد كنترل  كننده FIC-002 با بازكردن  كنترل ولو  FV-002 مازاد نفتای سبك  مورد نیاز  الفین  رااز طریق  خط برگشتی  به مخازن برمی گرداند  (منظور از حداقل ظرفیت  پمپ 30% ظرفیت طراحی شده  برای پمپ می باشد)  نفتای سنگین از طریق خط 3// -86 –HG 9  توسط پمپهای  86-P-00-02 A/ B  كه از نوع پمپهای  سانتری فوژی افقی می باشند مكیده شده  واز طرق خط  3// -86 –HG 18 به  Daily Tank  واز طریق خط 3// -86 –HG 10 به واحد الفین منتقل می شود .همچنین این پمپها مانند  پمپهای  ارسال نفتای سبك می بایست از كاهش  زیاد  Flow محافظت شوند به همین منظور  اگر مقدار مورد نیاز  نفتای سنگین برای واحد  الفین كاهش  یابد  كنترل كننده  جریان FIC-003  از طریق  خط برگشتی  نفتای سنگین مازادرا به مخازن برمی گرداند در شرایط نرمال  برای هر دونوع  خط برگشتی نفتای سنگین  مازادرا  به مخازن برمی گرداند در شرایط  نرمال برای  هردو نوع  نفتا  یكی از مخازن  در حال  خالی شدن  وهم زمان  یكی دیگر  در حال پرشد ن  می باشد  و بقیه مخازن  نفتای سبك  در ظرفیت  كاملاً پر  نگه داشته  می شوند.

  در حالتی  كه نفتا از پالایشگاه  مجاور مجتمع  قابل استفاده  نباشد می بایست  همان مقدار  نفتای  مورد نیاز  مجتمع را از پالایشگاههای دیگر  وارد كنیم  به همین منظور  برای دریافت  نفتا از پالایشگاههای دیگر سیستم  un Loding  پیش بینی شده است  كه در این  سیستم نفتا  از تانكرهای  جاده ای  تخلیه  وبه مخازن  مربوطه ارسال می گردد. این سیستم شامل  چهار پمپ 86-p-00-03 A /D  است كه ظرفیت  هریك از این  پمپها  60 m3/hour می باشد (معمولاً سه پمپ در سرویس و یك پمپ یدكی است) هر كدام از این پمپها مجهز به یك خط

  (Suction  Line)  است  وهر خط مكش به دو اتصال دهنده موقت كه هر یك  به راحتی  وبه سرعت  به یك تانكر  جاده ای متصل می شوند مجهز می باشد به این طریق  هنگامی كه  یك تانكر  درحال خالی شدن  می باشد تانكر دوم  (كه قبلاً به وسیله اتصال دهنده های وقت  به خط مكش متصل شده است ) آماده تخلیه
  می باشد  حداقل زمان مجاز  برای  در سرویس  قرارگرفتن  هر پمپ 45 دقیقه درهر ساعت  می باشد كه مقدار دبی (Flow rate) متوسط هر پمپ برابراست با  :

  كه  در این حالت  دبی كل  برای سه پمپ   می باشد. وچهارمین پمپ در حالت یدك (spare) قراردارد به دلایل  ایمنی فشار بخار نفتای سبك واردشده  به وسیله تانكرها بایستی كمتر از 0.5 bar باشد برای رعایت  ایمنی  سیستم یك panel محلی  برای  سیستم  در نظر گرفته شده است   كه تا اتصال زمین  برقرار نشود  از panel   نمی توان استفاده كرد  واین موضوع  باعث  رعایت  اجباری  موارد  ایمنی  خواهد شد.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

  برای اینكه پمپها هنگام تخلیه تانكرها درمقابل كاویتاسیون محافظت شوند  برای سیستم  Lowe  Flow Swich در نظر گرفته شده است. كه بعد از خالی شدن تانكرپمپ  را از سرویس خارج  می كند. در سیستم  تخلیه نفتا ، نفتای تخلیه شده ممكن است  همزمان به دو مخزن ذخیره سازی  نفتای سبك و سنگین فرستاده شود نفتای سبك از طریق  خطهای  :

  10//-86-LG 1 و 10//-86-HG 2 وپس از اندازه گیری بوسیله FQT-004  به مخازن مربوطه فرستاده می شود.

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 

گزارش کارآموزی در نیروگاه توس

 • گزارش کارآموزی در نیروگاه توس
  گزارش کارآموزی در نیروگاه توس در 69 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: کارآموزی
  بازدید: 2 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 35 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 69

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  گزارش کارآموزی در نیروگاه توس در 69 صفحه ورد قابل ویرایش

  فهرست مطالب

  عنوان                                                                                         صفحه

  نیروگاه ( توضیحات کلی ) .................................................................................. 1

  نیروگاه توس ......................................................................................................... 8

  بویلر....................................................................................................................... 10

  توربین.................................................................................................................... 14

  ژنراتور.................................................................................................................. 39

  ترانسفورماتور..................................................................................................... 50

  سیستم سوخت رسانی ...................................................................................... 57

  کندانسور هوایی................................................................................................... 62

  آزمایشگاه و تصفیه آب ..................................................................................... 62

  اتاق فرمان............................................................................................................. 63

  منابع....................................................................................................................... 66

  نیروگاه
  نیروگاه محل تولید انرژی الکتریکی می باشد .نیروگاه های مدرن بر حسب نوع انرژی مورد مصرف عبارتند از : نیروگاه های حرارتی ، آبی ، هسته ای و نیروگاه هایی که از انرژی باد و یا حرارت درونی زمین استفاده می کنند . در این میان نیروگاه های حرارتی      ( TPS ) و آبی ( HEPS ) از معمولترین انواع در صنعت تولید برق می باشند .
  نیروگاه حرارتی
  نیروگاه حرارتی به کلیه ی نیروگاه هایی اطلاق می شود که در واحدهای آن با احتراق سوخت های جامد ، مایع و یا گاز در بویلر و یا در خود محرک اولیه ( مانند دیزل ها و توربین های گازی ) تولید انرژی حرارتی و سپس الکتریکی صورت می پذیرد . انواع نیروگاه حرارتی بر حسب نوع سوخت عبارتند از : ذغال سوز ( اعم از ذغال به لاشه ای یا پودر شده ) ، گازوئیل سوز ( دیزل ) ، نفت سوز ، گاز سوز و توربین گازی ( که در آن احتراق گاز مستقیما در توربین صورت می گیرد .
  قسمت عمدهای از نیروگاه های حرارتی که به عنوان تولید کننده های اصلی انرژی الکتریکی طراحی می شوند از نوع کندانسوردار می باشند . این نیروگاه ها عموما مجهز به واحدهایی با قدرت 200 تا 800 مگا وات بوده و راندمان حرارتی آن ها از میزان 40 تا 42 درصد تجاوز نمی کند ، و معمولا در هر کشور پرقدرت ترین نیروگاه ها را تشکیل می دهند .
  نوع دیگری از نیروگاه های حرارتی که به نام ترموالکتریک مشهورند جهت تولید مشترک انرژی حرارتی ( به صورت بخار یا آب داغ ) و انرژی الکتریکی طراحی و نصب می شوند . این تولید مشترک موجب افزایش راندمان حرارتی واحدهای مذکور تا میزان 65 الی 70 درصد می باشند .
  نیروگاه آبی
  از قدیم استفاده از انرژی ذخیره شده در آب به صورت های مختلف از جمله آسیاب های آبی مرسوم بوده است . با پیدایش صنعت برق کوشش های زیادی در جهت به کارگیری هر چه بیشتر انرژی آبی و تبدیل آن به انرژی الکتریکی معطوف گردیده و در این راه پیشرفت های زیادی هم حاصل شده است . ارزش نیروگاه های آبی بر این است که از تاسیسات ایجاد شده عمدتا می تواند در جهت اهداف صنعتی و کشاورزی نیز استفاده برد . معمول ترین نوع ذخیره و کنترل آب ، ایجاد سدها و آب بندها می باشد .
  گرانی قیمت تاسیسات ذخیره و انتقال آب با مسایل خاص سیاسی و اجتماعی آن ( زیر آب رفتن روستاهای مجاور ، از بین رفتن مقداری از زمین های کشاورزی و ... ) معمولا ایجاد سد صرفا جهت گرفتن انرژی الکتریکی را توجیه اقتصادی نمی نماید . چنانچه مطالعات ایجاد چنین تاسیساتی را توجیه نماید ، ارزش نیروگاه آبی دو چندان می گردد .
  نیروگاه های آبی در مقایسه با سایر نیروگاه ها ( حرارتی ، گازی ، دیزلی ) دارای مزایای بسیاری می باشد که از جمله بالا بردن راندمان ، نداشتن هزینه های مربوط به مسایل سوخت ، قرار گرفتن سریع در مدار و نداشتن مسایل آلودگی هوا را می توان نام برد .
  در مناطقی که منابع آب امکان خارج ساختن دائمی آب را از سدها را بدهد ، این نیروگاه ها به طور دائم مورد استفاده واقع می شوند وحتی در بعضی موارد به عنوان پایه تولید انرژی الکتریکی به علت داشتن قابلیت اطمینان بالا قرار می گیرد . اما در مواردی که استفاده آب در صنعت و کشاورزی و شرب در اولویت بالاتری نسبت به تولید انرژی الکتریکی باشد برنامه را بر اساس نیاز های آب مشروب و کشاورزی تنظیم می نمایند . بدین معنی که نیازهای آبی در یک پریود مشخص مثلا 24 ساعت را در ظرف چند ساعتی که شبکه به انرژی الکتریکی بیشتری نیازمند است ، از سد اصلی خارج ساخته وارد سد تنظیمی می نمایند یعنی توربین های آبی به کار می افتد . سپس با برنامه ریزی که می شود آب از سد تنظیمی به تدریج جهت دیگر اهداف ( کشاورزی ، صنعت و شرب ) وارد شبکه های انتقال و توزیع با تصفیه خانه های مربوط می گردد .
  چنانچه که گفته شد می توان با استفاده از انرژی آب رودخانه ها و آبشارها و احداث سد در مسیر رودخانه توسط توربین های آبی ، ژنراتور را چرخاند و الکتریسیته تولید نمود .
  سدهای آبی که ساختمان های مختلفی دارند می توانند در مسیر رودخانه احداث شده و با نصب تجهیزات یک نیروگاه آبی علاوه بر مصارف کشاورزی برای تولید برق استفاده کرد .
  آب دریاچه در صورت اضافه شده از قسمت بالای سد سر ریز می کند . به علت آن که مصارف آب کشاورزی و تقاضای برق در زمان های مختلفی صورت می گیرد برای جلوگیری از هدر رفتن آب پس از سد اصلی یک سد کوچک به نام سد تنظیمی استفاده       می گردد و در صورت نیاز به آب کشاورزی دریچه های این سد تنظیمی باز می گردد . معمولا تاسیسات نیروگاه داخل ساختمان سد می باشد .
  با توجه به دبی آب و ارتفاع آن نوع توربین نصب شده فرق می کند که می توان از انواع پلتون ، فرانسیس یا کاپلان باشد .
  راندمان نیروگاه های آبی بالا می باشد ( حدود 80 الی 90 درصد ) و راه اندازی آن ساده  ( 14 الی 15 دقیقه ) انجام می گیرد .
  نیروگاه اتمی
  نیروگاه های هسته ای بخاطر تشابه در نوع انرژی نهایی که همان انرژی حرارتی است عملا در رده ی نیروگاه های حرارتی قرار می گیرند ، ولی به لحاظ ویژگی های خاص سوخت هسته ای آن را نوع جداگانه ای به حساب می آورند . اساس کار نیروگاه اتمی و بخاری یکی است فقط به جای دیگ بخار ، در نیروگاه اتمی از یک رآکتور استفاده شده ، آب را در رآکتور توسط انرژی حاصل واکنش های هسته ای ( فیوژن ) گرم شده وبخار می گردد که این بخار می تواند توربین را بچرخاند و در نتیجه محور ژنراتور به حرکت آمده و الکتریسیته تولید می گردد .
  نیروگاه بخار
  یکی دیگر از روش های تولید انرژی استفاده از نیروی بخار می باشد که در این نوع نیروگاه بخار تولید شده در بویلر ( دیگ  بخار ) به داخل توربین جریان داده می شود و باعث چرخش آن گشته و اگر شافت توربین با یک ژنراتور وصل گردد می توان از نیروی چرخشی آن انرژی الکتریکی تولید کرد . بخار پس از عبور از توربین به کندانسور ( چگالنده ) رفته و توسط آب خنک کن تقطیر و به صورت آب در می آید .
  نیروگاه های بخار برای بارهای اصلی ( پایه ) به کار می روند ( چون راه اندازی ساده و آسانی ندارند ) و عمر آن ها نسبت به نیروگاه های گازی بیشتر ( 25 الی 30 سال ) است .
  اجزای اصلی یک نیروگاه بخار عبارتند از :
  بویلر ( دیگ بخار )
  توربین بخار
  کندانسور
  پمپ تغذیه
  نیروگاه دیزلی
  در نیروگاه های دیزلی قوه محرکه ژنراتور یک موتور درون سوز دیزلی است .
  امروزه کمتر از نیروگاه های دیزلی برای نیروگاه پایه استفاده می کنند و بیشتر برای مواقع اضطراری و احتمالا بار ماکزیمم می باشد . در حال حاضر در مناطقی از ایران که به شبکه سراسری وصل نیست از نیروگاه های دیزلی استفاده می شود . قدرت تولیدی آن ها به طور معمول تا 5000 کیلو وات می باشد .
  نیروگاه گازی
  هوای آزاد توسط یک کمپرسور فشرده شده و سپس همراه سوخت در اتاق احتراق محترق شده و دارای درجه حرارت بالا می گردد . حال این گاز پر فشار و داغ وارد توربین شده ومحور ژنراتور را می گرداند و سپس از اگزوز ( خروجی ) توربین به بیرون رانده         می شود . توان گرفته شده از توربین معمولا به محور ژنراتور و کمپرسور منتقل می گردد . حدود یک سوم این توان تبدیل به انرژی الکتریکی در ژنراتور می گردد و بقیه جهت چرخاندن محور کمپرسور و تامین هوای فشرده جهت توربین نصرف می شود . به همین خاطر راندمان توربین گازی پایین و در حدود 27 درصد می باشد و برای بار پیک در شبکه استفاده می شود .
  اصول نیروگاه گازی تقریبا از لحاظ مراحل مانند یک موتور چهار زمانه است یعنی چهار مرحله دارد که عبارتند از :
  تراکم توسط کمپرسور
  احتراق که در اتاق احتراق انجام می گیرد
  مرحله کار یا انبساط در توربین
  تخلیه که از دودکش صورت می گیرد
  هوا با شرایط محیط کار که عبارتند از دما وفشار سایت محل نصب توربین گاز وارد کمپرسور می شود و در آن جا بر روی هوا کار انجام می شود . فشار و دمای هوای خروجی از کمپرسور بستگی به نوع توربین گاز دارد و معمولا فشار آن بین 9.5 تا 14 برابر ورودی و دمای آن در حدود 300 تا 350 درجه سانتی گراد می باشد . این هوا با این شرایط  وارد اتاق احتراق شده و در آن جا طی یک فرآیند فشار ثابت دمای آن افزایش می یابد   ( حدود 900 تا 1350 )  محصولات احتراق وارد توربین شده و روی پره های توربین با از دست دادن انرژی خود کار انجام می دهد و در نهایت با دمایی در حدود 450 تا 600 درجه سانتی گراد از توربین خارج می شود و به جو تخلیه می گردد .

  نیروگاه توس
  نیروگاه توس با 4 واحد بخاری 150 مگاواتی از نیروگاه­های ممتاز کشور و یکی از بزرگترین مراکز تولید برق در خراسان می­باشد. این نیروگاه در 12 کیلومتری شمال غربی مشهد مقدس در جوار بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و دامنه کوه­های بینالود در نزدیکی شهر توس مدفن شاعر بلندآوازه ایران زمین حکیم ابوالقاسم فردوسی واقع گردیده و نام نیروگاه توس بدین دلیل روی ریشه­ای فرهنگی و سابقه­ای کهن دارد.
  قرارداد احداث نیروگاه در مرداد ماه 1357 با شرکت های براون باوری و پاتله منعقد گردید ولی در عمل تا پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی فعالیت قابل ذکری انجام نگرفت تا این که قرارداد شرکت آلمانی براون باوری در سال 1360 بررسی و اصلاح گردید و پروژه در اواخر همان سال فعال شد . همچنین در سال 1361 قرارداد بخش بویلر نیروگاه با شرکت اتریشی واگنربیرو منعقد و عملیات اجرایی آن آغاز گردید.
  نخستین واحد نیروگاه در آبان 1364 و دیگر واحدها نیز تا پایان سال 1366 به شبکه سراسری به شبکه سراسری پیوسته و مورد بهره برداری قرار گرفت.
  از ویژگی های این نیروگاه استفاده از کندانسور هوایی است که در آن به کارگیری هوا به عنوان عامل خنک کننده (جایگزین آب) از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که با توجه به اهمیت جهانی ذخایر آب، این سیستم، از اتلاف آب و کاهش سطح سفره­های آب زیر زمینی پیش گیری می­نماید.

  پوسته خارجی توربین فشار متوسط
  پوسته خارجی از چدن فولادی ساخته شده است و به طور افقی در ارتفاع محور توربین فلانچ شده است (با استفاده از پیچ و مهره های مخصوصی که طبق دستور داده شده  محکم می­شوند).
  قسمت بالائی پوسته به وسیله دو تکیه گاه در هر طرف روی پدستال های یاتاقان نگه داشته می شود.
  محرک های روی پوسته فشار متوسط عمل می کنند راه راه تکیه گاهها  و گوه های نگهدارنده به پدستالهای یاتاقان منتقل می شوند و به فنداسیون هدایت می گردد.
  تغییرات درجه حرارت در طی راه اندازی، در روی موقعیت عمودی پوسته فشار متوسط مربوطه به روتور توربین فشار متوسط تاثیر ندارد چون تکیه گاهها پوسته را به خوبی در مرکز خط روتور نگه داشته اند در طرف ورود بخار ، پوسته توربین فشار متوسط روی پدستال یاتاقان تراست تکیه داده شده و در طرف خروج بخار به پدستال یاتاقان (ما بین توربین فشار متوسط و فشار ضعیف) تکیه داده است.
  (هر دو سر پائینی پوسته خارجی با دو تکیه گاه نصب شده است که شامل یک وسیله حفاظتی است که از حرکت پوسته جلوگیری می کند .
  (این تکیه گاهها همچنین در طی مونتاژ دمونتاژ مورد استفاده قرار می گیرد).
  در طی مونتاژ قسمت پائینی پوسته به کمک پیچهای تنظیم ،تنظیم می شود و باید روی پدستال های یاتاقان نگه داشته شود.
  در مجموع انتهای جلویی تکیه گاهها، مانند پوسته برای وصل کردن یک وسیله تغییر مکان به سوراخ های رزوه دار مجهز شده است که به حرکت محوری توربین در طی مونتاژ و دمونتاژ اجازه می دهد. پوسته توربین فشار متوسط در جهت محور به وسیله گوه های عمودی راهنمایی می شود.
  جای خارهای گوه ها در هر انتهای قسمت پایینی پوسته فشار متوسط در سطح عمودی محور توربین قرار گرفته است گوه ها به پدستال هایی یاتاقان پیچ شده اند .
  قسمت بالائی فشار متوسط داد و فلانچ اتصال لوله های ورودی ،دو فلانچ اتصال برای لوله های سرتاسری بالا ، نصب شده است در روی طرف خارجی پوسته امکاناتی برای محکم کردن تروکوپل ها، دو سوراخ برای اتصال وزنه های بالانس روتور فشار متوسط یک اتصال برای لوله بخار سرد بالانس پیستون تهیه شده است.
  قسمت پائینی توربین فشار متوسط با دو اتصال فلانچی برای لوله های ورودی ، یک اتصال فلانچی برای برداشتهای 2 و3 و 4 به ترتیب، و یک خروجی بخار برای بالانس پیستون، یک فلانچ در طرف جلو و یکی در طرف عقب برای بخار آب بندی و مسیرهای خروجی و همچنین یک اتصال تخلیه برای جریان ریزش بالانس پیستون نصب شده است.
  در مجموع ترموکوپل ها با امکانات مسدود کننده تهیه شده است بعلاوه یک لوله اتصال برای بخار زنده و بخار خروجی فلانچ گرم کن در هر طرف فلانچ های جدا کننده در داخل بخش ورودی تهیه شده است یک سوراخ برای پیچ تنظیم تهیه شده است که پوسته بالانس پیستون را در موقعیت مرکز محور نگه می دارد.
  حمل کننده پره های راهنما (فشار متوسط)
  حمل کننده های پره های راهنما (قرینه ایی به طور گردشی) به وسیله تکیه گاههای پوسته خارجی تکیه داده است و طرف فشار بیشتر آب بندی شده است.
  حمل کننده پره های راهنمای شماره در پوسته خارجی روی چهار تکیه گاه تکیه داده شده است در صورتیکه حمل کننده پره های راهنما روی دو تکیه گاه تکیه می دهد.
  ارتفاع به وسیله صفحه نازک مخصوص تنظیم می شود حمل کننده پره های راهنما شامل یک قسمت بالائی و یک قسمت پائینی است که به طور افقی در ببالای محور توربین به یکدیگر فلانچ شده اند.
  با استفاده از پیچ و مهره های مخصوص  که طبق دستور داده شده محکم  می شوند پره های راهنما داخل شیارهایی که توسط تراشکاری روی روتور ایجاد شده است محکم می شوند.
  هر پره راهنما یک ریشه با قلاب تکی دارد و صفحات پوشش با یک برجستگی آزاد با سیلهایی لابیرنتی آب بندی شدهاند و در داخل روتور به شکل یک آب بندی لابیرنتی در گیری شده اند.
  بعد از ردیف هشتم شانزدهم و بیست و یکم ، جریانهای بخار را از مسیر برداشتهای 2 و3 و 4 منشعب می شود از مسیر لوله های حلقه و ار و لوله های به پیش گرم تنهای آب بندی هدایت می شود که آنها به پوسته خارجی نصب شده است.
  روتور توربین فشار متوسط
  روتور توربین فشار متوسط در داخل دارای فضای خالی می بباشد شافت تو خالی از سه قسمت که به یکدیگر جوشکاری شده­اند ساخته شده است.
  بالانس پیستون ، محل یاتاقان ترکیبی ژورنال تراست و فلانچ کوپلینگ در انتهای روتور واقع شده اند فلانچ کوپلینگ  در انتهای خروجی قرار گرفته است روتور های توربین فشار قوی فشار متوسط و فشار ضعیف به وسیله فلانچ ها دقیقا کوپل می شوند.
  پره های داخل شیارهایی که توسط تراشکاری روی روتور ایجاد شده اند محکمی می شوند آنهایی که با پره های راهنما و حمل کننده پره های راهنما درز گیری شده اند (سیلهای دو قطعه­ای صفحات پوشش در ترکیب با خطوط آب بندی ) تشکیل سیل های لابیرنتی می دهد.
  تهیه بخار خنک کن برای روتور توربین فشار متوسط
  برای خنک کردن قسمت بالانس پیستون که در ورودی بخار رهیت قرار دارد یک شاخه بخار خنک کن از خروجی پوسته فشار قوی برداشته می شود.
  جریانهای بخار خنک کن از راه یک خط اتصال از میان انتها و ورودی بالانس پیستون از راه یک منطقه حلقه ای ریخته گری شده و یک شیار حلقه ای در داخل پوسته بالانس پیستون فشار متوسط به قسمت بالانس پیستون توربین فشار متوسط وارد می شود .
  سیلینگ داخلی به وسیله بخش سیلینگ بین بالانس پیستون فشار متوسط و ورودی بالانس پیستون تهیه شده است.
  در مسیر اتصال بین پوسته های فشار قوی و فشار متوسط یک وسیله جدا کننده نصب می شود که به وسیله سیستم کنترل به راه می افتد.
  بالانس پیستون توربین فشار متوسط
  بالانس پیستون توربین فشار متوسط به فشار محوری روتور کمک می کند به خاطر فشار های مختلفی که روی سطوح باردار بالانس پیستون عمل می کند.
  فشار بخار رهیت در انتهای پره و فشار خروجی توربین فشار متوسط در انتهای سیل شات = فشار خروجی بالانس پیستون ، یک نیرویی را نتیجه می دهد که یک فشار به کار می رود در جهت مخالف جریان بخار ورودی روتور ، بنابراین فشار روتور تقریبا بالانس می شود.
  در طراحی بالانس پیستون توربین فشار متوسط یک رینگ راهنمای ریخته گری تهیه شده است که در بخش ورودی بخار رهیت  واقع گردیده است . هدف این رینگ راهنما هدایت کردن بخار رهیت به پره های عکس العملی و حمل کننده پره های راهنمای فشار متوسط است و مانع از جهش مستقیم بخار رهیت در مقابل روتور توربین فشار متوسط می شود.
  بعلاوه اولین ردیف پره هایی راهنما و صفحات پوشش در شیار دور داده شده راهنمایی می شوند .
  سیل های لابیرنتی بالانس پیستون شامل رینگ های چند تکه متحرک که در پوسته بالانس پیستون نصب می شود. و در مرکز روتور تقسیم شده اند و سیل های راه راه که در روتور آب­بندی شده اند مانند سیل های شافت دارای یک طرح یکسانی هستند .
  موقعیت مرکزی پوسته بالانس پیستون به وسیله پیچ قابل تنظیم مرتب می شود و ارتفاع به وسیله دو گوه که به پوسته خارجی تکیه داده است تنظیم می شود.
  توقف محور نیز به عنوان سیلینگ با بخش داخلی بخار رهیت کمک می کند.

  سیلهای شافت توربین فشار متوسط
  روش بهره برداری و ساختمان سیل های شافت توربین فشار متوسط شبیه سیل های شافت توربین فشار قوی است.
  سیل شافت توربین فشار متوسط فقط یک سیستم بخار آب بندی و یک سیستم بخار آب بندی و یک سیستم خروجی دارد اما سیستم بخار نشتی ندارد.  
  ورودی های فشار متوسط
  چهار ورودی از اتصال بین لوله های ورودی جریان بخار از کنترل والو ها و استپ والو های ترکیبی و پوسته فشار متوسط وجود دارد .
  آنها به پوسته خارجی با استفاده از پیچ و مهره های مخصوص فلانچ شده اند فلانچ اتصال بین برآمدگی های ورودی و پوسته خارجی فشار متوسط به وسیله واشر های دینگر مخصوص سیل شده است.

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 

گزارش كارآموزی ساختمانهای بتنی

 • گزارش كارآموزی ساختمانهای بتنی
  گزارش كارآموزی ساختمانهای بتنی در 24 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: کارآموزی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 16 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 24

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  گزارش كارآموزی ساختمانهای بتنی در 24 صفحه ورد قابل ویرایش

  مقدمه

  بدرستی قدمت استفاده بشر از سرپناه یا بطوركلی به مفهوم امرروزی قدمت استفاده بشر از مسكن معلوم نیست ولی تقریبا آنرا می توان همزمان با پیدایش بشریت دانست ، زیرا چنین گمان می رود كه بشر از همان ابتدا برای مصون ماندن ا برف وباران وسرما وگرما وحمله حیوانات وهمچنین حمله سایر اقوام به غارها پناه برده واین غارها را می توان اولین محل سكونت برای بشر دانست واز آن زمان تاكنون انسانها همیشه به فكر آن بوده اند كه مسكنی راحت تر وبهتر برای برای خود تهیه نمایند .

  در قرون اخیر كه رشد جمعیت در دنیا به طور چشمگیری روبه ازدیاد نهادوبشر از لحاظ علمی وفنی مشكلات بسیاری را حل نموده در ساختن مسكن نیز مانند سایر امورتحولات عمده ای بوجود آورد ودیگر ساختن خانه های تك واحدی جوابگوی احتیاجات جوامع  بشری نبوده وبه همین علت سیستم خانه سازی به كلی دگرگون شده واستفاده از مصالح مقاوم نیز مانند فولاد وسیمان در ساختمان رایج گردید ودراثر دسترسی به این مصالح وامكانات دیگر گسترش شهرها از افقی به عمودی تبدیل شد وامر آپارتمان سازی در ساختمانهای چندین طبقه متداول گردید .

  ساختمانهای بتنی

  ساختمانهای بتنی ساختمانی است كه برای اسكلت اصلی آن از بتن آرمه ( سیمان ، شن ، ماسه ، وفولاد به صورت میله گرد ساده یا آجردار ) استفاده شده باشد . در ساختمانهای بتنی سقفها به وسیله تاوه (دال ) های بتنی پوشیده می شود ، ویا از سقفها تیرچه وبلوك وسایر سقفهای پیش ساخته استفاده می گردد. وبرای دیوارهای جدا كننده (پارتیشن ها) ممكن است از انواع آجر مانند سفال تیغه ای ، آجر ماشینی سوراخ دار ، آجر معمولی كوره ای ویا تیغه گچی ویاچوب استفاده شده وممكن است از دیوار بتون آرمه هم استفاده شود.

  در هرحال دراین ساختمانها شاه تیر ها و ستونها از بتن آرمه (بتن مسلح ) ساخته می شود .
  قسمتهای مختلف  ساختمانهای بتونی     

  اجزاء تشكیل دهنده یك ساختمان بتونی بشرح زیر میباشد :

      پی
       ستون
       تیرهای اصلی
       سقف
      دیوار

  برای اجراء ساختمانهای بتونی به كارگاههای زیر نیاز داریم .

      كارگاه قالب بندی یا كارگاه نجاری
      كارگاه آماتوربندی
       كارگاه تهیه بتون
      كارگاه تهیه شن و ماسه

  كلیات اجرا : مراحل مختلف ساختمان

  قالب بندی

  همانطوریكه می دانیم  در كارگاه های ساختمانهای بتونی سه كارگاه وجود دارد كه هم زمان به كار خود ادامه میدهند این سه كارگاه عبارتند از كارگاه بتن سازی – آرماتور بندی و قالب بندی از آنجای كه بتن قبل از سخت شدن روان می باشد لذا برای شكل دادن به آن احتیاج به قالب داریم . قالبهایی كه برای بتن ساخته میشود اغلب چوبی می باشد برای كارهای سری سازی از قالبهای فلزی نیز استفاده میشود .

  قالبها و داربستهای زیر علاوه بر شكل دادن به بتن وزن آنرا نیز تا زمان سخت شدن تحمل می نمایند . بدین لحاظ اگر در اجرای آن دقت كافی نشود ممكن است در موقع بتن ریزی واژگون شده موجب خسارت شود در ساختمانهای بزرگ برای قالب بندی نیز باید محاسبه انجام گرفته شود و نقشه اجرایی تهیه گردد ولی در ساختمانهای كوچك بعلت كمی حجم بتن احتیاج به محاسبه و تهیه نقشه برای قالب بندی و داربست آن ندارد .

  شكل قطعات بتونی با اندازه آنها كه باید ریخته شود باید بوسیله قالب تهیه شود . تخته و چوبی كه برای قالب بندی مصرف میشود باید كاملا خشك بوده و در برابر رطوبت تغییر شكل ندهد زیرا تغییر شكل قالب موجب تغییر شكل تیرها و ستونها و همچنین ممانهای وارده بر آنها موثر میباشد در ایران معمولا از تخته ای كه به نام چوب روسی معروف می باشد برای قالب بندی استفاده مینمایند .

  این تخته باید به اندازه كافی نرم باشد تا در موقع نجاری دچار مشكل نشویم و از طرفی باید آنچنان محكم باشد كه بتوان وزن بتن و آرماتورها و كارگران بتن ریزی و وسایل بتن ریزی از قبیل چرخ دستی – ویبراتور و غیره را بخوبی تحمل كند.

  ضخامت تخته های مورد مصرف در مورد ستونها و كف تیرها حداقل 3 سانتیمتر و ضخامت تخته های گونه تیرها و قالب دالها حداقل 2 سانتیمتر می باشد و پهنای تخته ها متناسب با ابعاد قطعهای می باشد كه قالب برای آن ساخته میشود مثلا برای تیری به پهنای 30 سانتیمتر باید از دو عدد تخته به پهنای 15 سانتیمتر استفاده نمود.

  ولی معمولا در قالب بندی از تخته هایی به پهنای 15 تا 20 سانتیمتری و طول 4 متر استفاده می نمایند معمولا سطح تماس بتون و تخته قالب بندی را بوسیله روغن های معدنی خنثی شده ( بدون اسید و قلیا ) چرب می نمایند در هر حال باید از روغنی استفاده نمود كه در واكنشهای شیمیایی سیمان دخالت نداشته باشد.

  مالیدن روغن به روی قالب بدان علت است كه اولا تخته كه در ابتدا كاملا خشك است آب بتون مجاور خود را نمكیده و موجب فساد بتون نشود و در ثانی در موقع باز كردن قالب تخته ها به راحتی از بتن جدا شوند و در صورت مناسب بودن برای قالب بندی بعدی مورد استفاده قرار گیرند زیرا از یك قطعه تخته برای چیدین بار قالب بندی میتوان استفاده نمود در برآورد هزینه ساختمان معمولا 3/1 قیمت تخته را برای هر بار قالب بندی منظور می نماكیند.

  ولی معمولا عملا از یك تخته بیش از 5 الی 6 بار نیز میتوان استفاده كرد . در موقع مالیدن روغن باید كاملا دقت نمود كه آرماتورها به روغن آغشته نشود زیرا در این صورت روغن مانع چسبیدن بتن به دور میله گرد گردیده و جسم یكپارچه تشكیل نداده و بتن و آرماتور هر یك به تنهایی كار میكنند و موجب ضعف در همگن بودن فولاد و بتن میگردد .

  زیرا فرض بر این است كه فولاد و بتون یكپارچه بوده و تنشها و كرنشهای آنها مساوی است . برای بهم بستن تخته ها به همدیگر از چوبهایی كه در اصطلاح قالب بندی به آنها چهار تراش میگویند استفاده میشوند. كوچكترین بعد مقطع این چهار تراشها كه به آن پشت بند هم میگویند نباید از 8 سانتیمتر كمتر باشد.
  انواع قالب

  قالب پی :

  معمولا برای قالب بندی پی ها ا زآجر استفاده میكنند. بدین طریق كه بعد از خاكبرداری وتعیین محورها اندازه پی ها را با آجر چیده وبعد شناژ ها را نیز به آن متصل می نمایند ضخامت این آجر چینی حتی میتواند 10 سانتیمتر هم باشد بهتر است برای این آجر چینی از ملات گل استفاده شود زیرا دراینصورت بعد از سخت شدن بتون میتوان آجرهارا برداشته ومجددا استفاده نمود ولی در این طریق (دیوار 10 سانتیمتری وملات گل ) ممكن است در موقع بتن ریزی دیوارهای قالب تحمل وزن بتون را ننموده واز همدیگر متلاشی شود كه دراین صورت می باید قبل از بتون ریزی پشت كلیه قالبها با خاك ویا آجر ویا مصالح دیگر بسته شود بطوریكه به خوبی بتواند وزن بتون را بنماید . مشكل اساسی در این نوع قالب بندی آنست كه آجر ، آب بتون مجاور خود را مكیده وآنرا خشك نموده وفعل وانفعالات شیمیائی را در آن متوقف می نماید ودر نتیجه به ضخامت 5 سانتیمتر بتون مجاور خود فاسد میكند برای جلوگیری از این كار بهتر است رویه آجر با یك ورقه نایلون پوشانیده شود تا آجر وبتون مستقیما در تماس نباشند مزیت دیگرا ین ورقه نایلون آنست كه بعد ا زسخت شدن بتون آجرها به راحتی از قالب جداشده ومی تواند در محلهای دیگر مورد استفاده قرار گیرد . بهیچ وجه نباید تصور نمود كه قبل از بتن ریزی می توان دیوارهای قالب آجری را با پاشیدن آب سیراب نمود بطوریكه آجرها آب بتن را نمكند زیرا اولا با پاشیدن آب آجر كاملا سیراب نمیشود ودر ثانی مقدار زیادی آب در قالب جمع شده كه خارج كردن آن ا زقالب بسیار مشكل وحتی غیر ممكن می باشد واین آب داخل پی جای بتون را گرفته وموجب پوكی قطعه میشود .
  ستون

  بعد از بتن ریزی پی قفسهه آرماتورهای ستون را كه از قبل بافته و آماده شده است به آرماتورهای ریشه متصل می نمایند این كار باید حداقل 3-4 روز بعد از بتون ریزی پی انجام شود زیرا در غیر اینصورت با توجه بتون پی هنوز سخت نشده است در  اثر لنگر آرماتورهای ستون میله گردهای ریشه از جای خود تكان خورده و پی متلاشی می شود . بعد از بستن آرماتورهای ستون برای تثبیت موقعیت هر ستون ابعاد آنرا بوسیله تیرهای چوبی در پای ستون مشخص می نمایند باید توجه داشت كه هیچوقت نباید برای تثبیت ابعاد ستون با ریختن بتون در پای آن اقدام نمود .

  آنگاه قالب های فلزی یا چوبی را كه از قبل اقدام نموده اند در اطراف ستون قرار داده و آنرا بوسیله سیم نجاری و میخ و یا میله گردهای مخصوص بهم دیگر متصل می نمایند آنگاه آنرا شاقول كرده و بوسیله چهار عدد تیر چوبی در جای خود مستحكم می نمایند بهتر است تیرهایی چوبی از بالا بوسیله میخ به قالب متصل كرده و پای آنرا در روی زمین بوسیله گچ محكم بنمایند هیچگاه نباید برای تكیه گاه این تیرهای چوبی از ستون های بتونی دیگر كه تازه ریخته شده است استفاده نمود . بعد از تثبیت كامل موقعیت ستون محور آنرا با ستون های مجاور از بالای ستون و پایین ستون اندازه می گیرند در صورت درست بودن اقدام به بتون ریزی می نمایند اگر ارتفاع ستون زیاد باشد پرتاب بتون از بالا و سقوط آن به ته قالب موجب جدا شدن دانه ها از یكدیگر می شود كه این خود موجب ضعف قطعه بتونی می باشد دراین مواد بهتر است به طرق مختلف از سقوط بتون از ارتفاع زیاد جلوگیری بعمل آید مثلا می توان یكی از اضلاع قالب ستون را تا نیمه كار گذاشته بعد از بتن ریزی تا آن سطح قالب را تكمیل نمایند . در كارگاههای كوچك كه بتون ستونهای دستی ریخته می شود . بهتر است بتون مخصوص ستون راقدری رقیق تر تهیه نمایند تا به خوبی قالب را پر نماید البته توجه نموده كه برای تهیه بتون رقیق باید از عیار سیمان بیشتر استفاده نمود مثلا بهتر است ستون را با عیار 400 تا 450 كیلو سیمان در متر مربع شن و ماسه ساخته شود به تدریج كه قالب را پر می نماید باید دقت نمود كه بتون تمام زوایای قالب و میله گردها را پر نماید تا بعد از قالب بتون ریخته شده كرمو نباشد . برای این كار می توان با نواختن ضربه های ملایم و یكنواخت بدنه قالب بتن را جابه جا نمود . با توجه به این كه قسمت فوقانی آرماتورهای ستون آزاد می باشد در موقع بتون ریزی ستون ها باید توجه نمود كه قفسه آرماتور درست در وسط قالب بوده و كلیه آرماتورهای طولی در بتن غرق شود و یا بعبارت دیگر ورق نازكی از بتون روی تمام آرماتورها را به طور یكنواخت بپوشاند . اگر برای جابه جا كردن بتن از به نوسان در آوردن آرماتورها استفاده می شودباید این نوسان شدید نباشد كه میله گردها در خاتمه بتن ریزی از شاقولی بودن خارج شود مقطع اغلب ستون ها در ساختمانهای معمولی مربع یا مربع مستطیل می باشد . گاهی نیز دایره چند ضلعی می باشد . البته طبق نظر مهندس ارشیتكت و مهندس محاسب مقاطع دیگر نیز وجود دارد كه باید دقیقا طبق نقشه قالب بندی شود ولی در حال عرض مقطع ستون نباید از 20 سانتیمتر كمتر باشد و همچنین سطح آن نباید از 600 سانتیمتر مربع كمتر باشد . آرماتورهای طولی و عرضی ستونها باید طوزی به هم بافته شود كه در موقع حمل و نقل كار گذاشتن و بتن ریزی خطر جابه جا شدن آرماتورها و دور و نزدیك شدن آنها از همدیگر وجود نداشته باشد حداقل قطر آرماتورهای طولی 14 میلیمتر باشد . حداقل تعداد آرماتورهای طولی در مقاطع مربع و مربع مستطیل 4 عدد و در مقطع دایره 6 عدد و در مقاطع چند ضلعی به تعداد اضلاع می باشد .

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 

گزارش کارآموزی روند طراحی نقشه های ساختمانی شرکت مشاوره ارکان توسعه

 • گزارش کارآموزی روند طراحی نقشه های ساختمانی شرکت مشاوره ارکان توسعه
  گزارش کارآموزی روند طراحی نقشه های ساختمانی شرکت مشاوره ارکان توسعه در 35 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: کارآموزی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 81 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 35

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  گزارش کارآموزی روند طراحی نقشه های ساختمانی شرکت مشاوره ارکان توسعه در 35 صفحه ورد قابل ویرایش

  فهرست مطالب

  چکیده

  مقدمه

  فصل اول : معماری رهیافتی

  -       ا رزیابی بخش های مرتبط کارورزی

  1-   طراحی پلان پارکینگ پروژه شماره 1

  2-   طراحی پلان تیپ طبقات پروژه شماره 1

  3-   طراحی پلان معماری پروژه شماره 1

  4-   طراحی پلان همکف پروژه شماره 2

  5-   طراحی پلان تیپ طبقات پروژه شماره 2

  6-   طراحی نما پروژه شماره 2

  7-   طراحی برش پروژه شماره 2

  8-   طراحی پرسپکتیو  پروژه شماره 2

  9-   یادگیری و محاسبه میزان ساخت و طبق ضابطه بر اساس دستور نقشه

  10-                        ترسیم بسیاری از مبلمان داخلی و تجهیزات بهداشتی ساختمان

  11-                        محاسبه میزان ساخت بر اساس دستور نقشه پروژه شماره 3

  12-                        طراحی پلان همکف و پارکینگ پروژه شماره 3

  13-                        طراحی پلان تیپ طبقات پروژه شماره 3

  14-                        طراحی پلان مبلمان پروژه شماره 3

  15-                        طراحی پلان برش پروژه شماره 3

  16-                        طراحی نمای پروژه شماره 3

  17-                        طراحی پرسپکتیو داخلی  پروژه  شماره 3

  18-                        طراحی پرسپکتیو خارجی پروژه شماره 3

  19-          یادگیری تعداد زیادی از دستورهای برنامه outocad از قبیل : Erase LINE Surttab Layer Extrade PE.trim.Rectangle ...

  فصل دوم : بررسی روند طراحی پروژه ها

  -       طراحی مبلمان و تجهیزات بهداشتی ساختمان

  -       محاسبه میزان ساخت

  فصل سوم : آزمون آموخته ها و نتایج و پیشنهادات

  چکیده

  طبقه همکف : اطلاعات، سرویس های بهداشتی آقایان و خانم ها، اتاق های مربیان، تعدادی انبار، آبدارخانه، آزمایشگاههای آنالیز و سیگامی، شیمی و فیزیک، معدنی عمومی، شیمی آلی، فیزیک مکانیک، مکانیک سیالات، تحقیقات شیمی، اتاق رسمی فنی.

  طبقه اول و دوم : سرویس های بهداشتی آقایان و خانم ها، اتاق های مربیان، تعدادی انبار، آبدارخانه، آزمایشگاههای اپتیک، فیزیک الکترونیک، مدار منطقی، الکترونیک، میکروبیولوژی، فیزیولوژی، کشاورزی، بیوشیمی، اتاق استراحت مربیان.

  طبقه سوم : اتاق منشی و مسئول، سرویس های بهداشتی آقایان و خانم ها، اتاق های مربیان، تعدادی انبار، آزمایشگاه معماری کامپیوتر، کارگاههای آموزش کامپیوتر، ساخت و تعمیر آزاد کامپیوتر.

  در ادامه تعدادی از نقشه ها و عکس های مربوط به این ساختمان ارائه
  می شود.

  و پلانهای  مسکونی که هر کدام در قسمت خود آن توضیح داده شده است.

  مقدمه :

  معماری پنجره‌ای است كه اگر آن را بگشایی همه چیز را زیباتر خواهی دید زیباتر زندگی خواهی كرد.

  و تأثیر آن بر روح آدمی مطمئناً پلكانی خواهد بود به سوی بالا اگر یادمان نرود كه معماری هنری است متناسب با فرهنگ هر ملت و معماری باید مردمی، همراه با احساسات انسانی و منظم باشد.

  به امید آن روز كه تمام سعی خود را برای داشتن

  مكانی زیباتر، امن تر و راحت تر

  برای زندگی كردن بنماییم.

  فصل اول

  معماری رهیافتی است به جعبه‌ای با دو بعد آرمان و هدف، آرمان معماری فرم بخشیدن به یك الگوی جهانی و هدف آن، بیدار كردن احساس انسانی است و برای رسیدن به این دو باید از فن و هنر در كنار یكدیگر بهره برد.

  موضوع اولیه معماری ایجاد یك الگوی فضایی است، یعنی نظم بخشیدن به یك فضای برهنه و عاری از هر چیز.

  انتظام فضایی. به معنای استفاده از فرمی است كه فضا منشاء آن است و نظمی شفاف آن را به فضا مرتبط می‌كند.

  برای دستیابی به این هدف، معماری به هندسه نیاز دارد، هندسه علم ایجاد نظم منطقی و هوشمندانه‌ای است كه حامل ارتباط فرم با فرم و فرم با فضا می‌باشد.

  از این رو، هندسه فرم آرمانی را  ایجاد می‌كند، فرمی كه بیان بصری مفهوم است و فضایی انتزاعی در آن تجلی می‌یابد.

  به طور كلی هندسه به ارتباطات منطقی خالص توجه دارد، بنابراین هندسه مفاهیم و ارزشهای اجتماعی را منعكس می‌سازد و جهانی با منطق شفاف ایجاد می‌كند. به طور خلاصه، هندسه ثباتی منطقی باقی می‌ماند و ارزش‌هایی چون صداقت، زیبایی و خوبی در مرحله دوم ارائه می‌شوند.

  منطقی كه احساس را طرد می‌كند و تنها درباره حقیقت با ما صحبت می‌كند.

  معماری، پیوسته در جستجوی انتظامی است كه بر اساس نیروی طبیعی و جاذبة زمین باشد، اگر چه هنوز به آن  دست نیافته است.

  بر خلاف هندسه، معماری نمی‌تواند در تمام  ابعاد نفوذ كند، زیرا نیروی جاذبه آن را به حركت‌های افقی و عمودی محدود می‌سازد. معماری، الگویی پویاست.

  یك ساختمان طبیعتاً حركت می‌كند ولی زمانی كه مردم در امتداد مسیری حركت می‌كنند، شكل آن در حال حركت به نظر می‌رسد. مردم با حركت و تغییر نقطه دیدشان فرم كلی معماری را در ذهن تجسم می‌كنند.

  موضوع دوم  در معماری بیدار كردن احساسات انسانی است. هندسه، فضایی منطقی و با ثبات ایجاد می‌كند. ولی به راستی، این منطق چگونه ما را با تجربه‌های معماری آشنا می‌سازد؟ آیا تنها نظم هندسی است كه فضا را روشن و واضح می‌سازد؟ آیا هندسه باعث یكنواختی و سكون نیست؟ آیا نیازی به رهایی فضا از ثبات هندسی ناشی می‌شود؟ آیا فرم و فضا صرفاً باید بر اساس منطق هندسی شكل گیرد؟

  هنگامی كه چند فرم یا حجم در كنار هم قرار می‌گیرند، این هندسه و منطق هندسی است كه به آن‌ها نظم و ترتیب می‌بخشد. زمانی كه این انتظام بین عناصر معماری مانند ستون، دیوار، سقف و كف ایجاد می‌شود، در واقع به آنها هویت می‌بخشد. و در نتیجه ما نظم موجود در این مجموعه را درك می‌كنیم. اگر در این عناصر، نسبت‌ها دقیقاً بر اساس ابعاد و اندازه‌ها و تناسبات ریاضی باشد، ما یك مجموعه خردمند را احساس می‌كنیم.

  هندسه و تناسبات آن از اجزاء مختلف یك سیستم واضح بصری می‌سازند. آیا در الین سیستم صرفاً تناسبات هندسی و ایجاد فضایی با نظم مشخص مطرح است؟ در پایان آیا یك سیستم صرفاً موزون و معقولانه، دارای نوعی یكنواختی است ؟

  هنگامی كه نظامی منطقی بر فرم و فضا غالب باشد، فضا را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد به هر حال معماری به نظم هندسی نیاز دارد، ولی ممكن است این نظم روح و جان معماری را بگیرد.

  بنابراین اگر معماری صرفاً بر اساس منطق باشد نمی‌تواند پاسخگوی روح و احساسات ما باشد. برای دستیابی به این هدف باید از قواعد منطقی و خشك آن كناره گرفت. بنابراین، بین قواعدد نوعی و تضاد ایجاد شود، نوعی پویایی كه بین فرم با فرم یا فرم با فضا ایجاد شود تا نیازهای احساسی ما نیز ارضاء شود. زیرا این تضاد و پویایی، سرشار از هیجان و احساسات است.

  معماری می‌كوشد تا نظم را برای مردم متجلی سازد و این مردم هستند كه در حركت تدریجی نظم، فضا را درك می‌كنند و آن تأثیر می‌پذیرند. این نظم  در ذهن افراد، پویایی و تحرك می‌یابد و مردمی كه معماری را تجربه می‌كنند از این پویایی تأثیر می‌گیرند و بدین گونه معماری از طریق نظم انتزاعی خود در ما تأثیر می‌گذارد.

  در حقیقت پویایی موضوع معماری نیست، بلكه پیامد آن است. معماری قادر به پیش بینی واكنش‌های احساسی ما نیست. از این رو آن را نمی‌توان در روند طراحی پیش بینی كرد، همانگونه كه نمی‌توان شیوه‌های مختلف یك بازی را پیش بینی كرد، زیرا آنچه ذهن ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، نامشخص است. معماری باید ادامه یابد تا با آزمون و خطای روش‌های مختلف به یك معماری خلاقانه دست یافت.

  اما برای این كه یك طرح خیالی معماری را هر چند خلاقانه به واقعیت تبدیل كنیم باید دو زبان نوشتار و ترسیم را بدانیم.

  در زبان نوشتار اطلاعات فنی پروژه را بررسی می‌كنیم.

  و در زبان ترسیم با استفاده از تصاویر دو بعدی و سه بعدی به درك بهتر از آن می‌رسیم.

  به طور كلی یك پروژه ساختمانی شامل چهار مرحله است :

  1)     فاز

  2)     فاز یك

  3)     فاز دو

  4)     فاز سه

  1)                فاز صفر كه همان مرحله مطالعاتی پروژه می‌باشد این مطالعات در زمینه‌های مختلف انجام می‌گیرد. در زمینه طراحی، مطالعات شناخت پروژه و نیز بدست آورده متر مربع فضاها و ... جزء فاز صفر محسوب می‌گردد.

  برای نمونه در زیر به بررسی روند طراحی یك واحد مسكونی اشاره شده است. گ

  1)     انجام مطالعات اولیه برنامه ریزی فیزیكی و تعیین اهداف پروژه

  2)     بررسی عوامل محیطی، جغرافیایی و فرهنگی

  3)     شناسایی كامل اجزای عملكرد ساختمان :

  الف ) ورودی

  ب ) هال خصوصی (نشیمن)

  ث ) پذیرایی

  ج ) ناهار خوری

  د ) آشپزخانه

  ن ) اتاق حمام

  و ) سرویس بهداشتی (حمام و دستشویی)

  ه ) اتاق خواب

  ی ) بالكن (تراس)

  4) بررسی روابط متقابل اجزاء طرح

  5) تجزیه و تحلیل زمین (آنالیز سایت) و مكان یابی ساختمان

  6) تعیین نحوه استقرار ساختمان و سازماندهی فضاها  در ارتفاع

  7) بررسی مصالح و انتخاب سیستم ساختمانی مناسب

  در موارد بالا مختصراً به بررسی فاز صفر یك ساختمان مسكونی پرداختیم. بعد از این فاز یك شروع می‌شود كه همان مرحله تهیه نقشه‌های ساختمانی توسط مهندس معمار می‌باشد در این مرحله نقشه‌ها فقط حالت شناخت فضاها را دارند و به هیچ وجه جزئیات را نشان نمی‌دهند البته خود طراح حتماً باید در ضمن طراحی جزئیات را مدنر داشته باشد تا در مراحل بعدی با اشكال مواجه نشود. مقیاس نقشه‌های ساختمانی در فاز یك تا 100/1 می‌باشد.

  فاز دو : كه همان مرحله تهیه نقشه‌های اجرایی می‌باشد در این مرحله تمامی جزئیات اجرایی ساختمان باید مدنظر قرار گیرند و به طور كامل در نقشه‌های اجرایی نشان داده شوند. مقیاس نقشه‌ها در فاز دو از 50/1 تا 1/1 می‌باشد.

  نقشه‌های اجرایی شامل 4 بخش است :

  1)     نقشه‌های معماری كه توسط مهندس معمار تهیه می‌شود وبا نماد A شماره گذاری می‌شوند.

  2)     نقشه‌های سازه كه توسط مهندس عمران تهیه می‌شود و با نماد S شماره گذاری می‌شوند.

  3)     نقشه‌های تاسیسات الكتریكی و مكانیكی كه توس مهندس برق و مهندس مكانیك طراحی می‌شود و با نماد M شماره گذاری می‌شوند.

  4)     مدارك ضمیمه پروژه كه شامل دفترچه مشخصات فنی پروژه می‌باشد كه با نماد E شماره گذاری می‌شوند.

  فاز سه : كه همان مرحله اجرای ساختمان می‌باشد دراین مرحله تمامی فعالیت‌هایی كه قبلاً بر روی كاغذ انجام شده بود باید بر روی زمین مورد نظر پیاده و اعمال شود.

  او قرار داد می‌بندد.

  نكته : تفاوت بین شخصیت حقیقی و حقوقی : شخصیت حقیقی، هر شخص عادی را شامل می‌شود كه دارای یك شخصیت مستقل است مثل تك تك افراد جامعه ولی شخصیت حقوقی، شامل سازمان‌های دولتی، دولت، شركت‌های دولتی یا خصوصی، ارگانهای كشوری، ادارات و غیره می‌باشد كه در مجموع آنها با بیش از یك فرد سروكار داریم.

  ماده 12 : كار، عبارت است از مجموعه‌ای عملیات، خدمات یا اقدامات مورد نیاز، برای آغاز كرد، انجام و پایان دادن عملیات موضوع پیمان است و شامل كارهای دائمی است كه باقی خواهد ماند و به عنوان موضوع پیمان تحویل كارفرما می‌گردد و كارهای موقتی است كه به منظور اجرا و نگهداری موضوع پیمان انجام می‌شود.

  ب ) كارگاه، محل یا محل هایی است كه عملیات موضوع پیمان در آن انجام می‌شود.

  نكته : كارگاه یا كارخانه‌های تولید خارج از محل ها و زمین‌های تحویلی كارفرما، كه به منظور ساخت تجهیزات یا قطعاتی كه در كار نصب خواهد شد مورد استفاده قرار می‌گیرد، جزء كارگاه به شمار نمی‌آیند.

  ج ) تجهیزات كارگاه، عبارت از عملیات، اقدامها و تداركاتی است كه باید به صورت موقت برای دوره اجرا انجام شود، تا آغاز كردن و انجام دادن عملیات موضوع پیمان، طبق اسناد و مدارك پیمان میسر گردد.

  د ) برچیدن كارگاه، عبارت از جمع آوری مصالح، تجهیزات، تأسیسات وساختمان‌های موقت‌، خارج كردن مواد زاید، مصالح، تجهیزات، ماشین آلات و دیگر تداركات پیمانكار از كارگاه و تسطیح و تمیز كردن محل‌های تحویلی كارفرما می‌باشد.

  ماده 13 : مصالح، تجهیزات، مصالح و تجهیزات پای كار، ماشین آلات و ابزار، تأسیسات و ساختمان‌های موقت، وسایل.

  تبصره : قطعات پیش ساخته و تجهیزاتی كه در اجرای موضوع پیمان، با اجازه كارفرما و زیر نظر مهندس مشاور، در كارگاه یا كارخانه‌های تولیدی خارج از كارگاه ساخته شده است نیز در حكم مصالح و تجهیزات پای كار به شمار می‌رود.

  تأسیسات و ساختمان‌های موقت، عبارت از انواع ساختمان‌ها، محوطه سازی‌ها، انبارها، تأسیسات آب، برق، سوخت و مخابرات، شالوده دستگاهها و به طور كلی تمام تأسیسات و بناههایی است كه بصورت موقت، برای دوره اجرا تأمین شده و جزو كارهای تجهیز كارگاه به شمار می‌رود.

  ماده 20 : تجهیز كارگاه، تدارك مصالح و تجهیزات و ماشین آلات نوع مقدار و تاریخ ورود مصالح و تجهیزات به كارگاه باید با حضور مهندس ناظر صورتمجلس  شود.  مصالح باید به طور مرتب به نحوی انبار شود كه تمام آن به سهولت قابل بازرسی شمارش یا اندازه گیری باشد. انبار مصالح باید از هر لحاظ قابل حفاظت بوده تا مصالح در مقابل عوامل جوی و عوامل دیگر مصون باشد (صورتجلسه ورود به كارگاه)

  پیمانكار نمی‌تواند ماشین آلات و ابزاری را كه برای انجام عملیات لازم است، از كارگاه خارج كند. در مورد بیرون بردن ماشین آلاتی كه در كارگاه مورد نیاز نیست، پیمانكار، تقاضای بیرون بردن ماشین آلات مزبور را به مهندس مشاور تسلیم می‌كند. مهندس مشاور، به تقاضای او رسیدگی می‌كند، و در صورتی كه موجه باشد، اجازه خروج می‌دهد.

  ماده 24 : واگذاری، پیمان جزء :

  -       هر گاه در پرداخت مطالبات پیمانكاران جزء، با توجه به شرایط درج شده در پیمان آنها، تاخیری روی دهد، درصورتی كه پیمانكار جزء، تعهدات خود را بر اساس پیمان تنظیمی خود با پیمانكار كاملاً انجام داده و كار او مورد قبول و تأیید مهندس مشاور باشد، كارفرما می‌تواند بنابر تقاضای پیمانكار جزء، با حضور نماینده پیمانكار، به كار او رسیدگی كند. اگر در اثر این رسیدگی، پیمانكار جزء طلبكار شود و كارفرما از پرداخت آن خودداری كند، كارفرما حق دارد طلب پیمانكار جزء را برای كارهایی كه صورت وضعیت آن به پیمانكار پرداخت شده است، از محل مطالبات پیمانكار بپردازد. در صورتی كه با اخطار كارفرما، پیمانكاریا نماینده او برای رسیدگی حاضر نشوند، كارفرما رسیدگی می‌نماید  و به شرح پیشگفته عمل می‌كند و این عمل قطعی و غیر قابل اعتراض است.

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 

گزارش کارآموزی شرکت هنگام طراحان نواندیش

 • گزارش کارآموزی شرکت هنگام طراحان نواندیش
  گزارش کارآموزی شرکت هنگام طراحان نواندیش در 65 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: کارآموزی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 52 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 65

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  گزارش کارآموزی شرکت هنگام طراحان نواندیش در 65 صفحه ورد قابل ویرایش

  فهرست

  پیشینه تبلیغات تجاری در ایران

  طرح های تبلیغاتی در روزنامه ها و مجلات

  بررسی‌‌های تبلیغاتی در كشور

  وسائل تبلیغاتی دیگر

  بررسی مشاغل صنعت تبلیغات و ویژگیهای آنها

  فرم واطلاعات اساسنامه شرکت

  فرم صورتجلسه

  طبقه بندی شرکت از لحاظ  حسابداری

  چرخه حسابداری

  تجزیه و تحلیل و ثبت معاملات

  دفاتر حسابداری

  سند حسابداری

  ثبت فعالیتهای مالی در سند حسابداری

  ترازآمایشی

  اصلاحات

  انواع حسابها

  گزارشهای مالی میان دوره ای

  نحوه ارائه اطلاعات در صورتهای مالی

  ویژگیهای صورتهای مالی

  اجزای صورتهای مالی

  یادداشتهای توضیحی صورتهای مالی

  صورتهای  عملکرد مالی

  صورت جریان وجوه نقد

  انعطاف پذیری مالی

  آشنایی با سیستم حسابداری همکاران سیستم

  پیشینه تبلیغات تجاری در ایران

  سالهای 1327 تا 1334

  در این قسمت به مرور مهمترین وقایع تبلیغات تجاری بین سالهای 1327 تا 1334 می‌پردازیم.

  پیشرفت های حرفه تبلیغات در این دوره شش ساله بی نهایت ناچیز بود و بیلان این پیشرفت به شرح زیر عنوان شده است:

  " تهیه اسلاید و نمایش آن كه خصوصاً در سینماها اوج گرفت. در طرحهای اسلاید كه در ابتدا  فقط متن تبلیغاتی را تشكیل می داد تصاویر ساده نیز وارد شد. نقاش های مؤسسات تبلیغاتی طرح اسلاید را روی كاغذ سفید با مركب نقاشی می‌كردند و عكاسخانه‌ای كه در خیابان سپه نزدیك چهارراه حسن آباد قرار داشت این طرحها را روی شیشه‌های مربع به سایز 6×6 سانتیمتر چاپ می‌كرد و چنانچه مشتری اسلاید رنگی سفارش می‌داد پس از چاپ طرح روی شیشه، نقاش مؤسسه تبلیغاتی شروع به رنگ آمیزی می‌كرد. این شیشه در محل نمایش اسلاید كه جداگانه در اطاق نمایش سینما نصب شده بود قرار می‌گرفت و قبل از شروع فیلم سینمایی روی پرده سینما منعكس می شد. در این دوره جز این تكنیك ساده تكنیك دیگری معمول نبود. "

  از سال 1332 تا مدتها بعد تنها تغییری كه در نمایش اسلایدهای سینمایی به چشم می‌خورد ، ناطق كردن نمایش اسلایدها بود. بدین ترتیب كه گفتاری بین 15 تا 20 ثانیه برای هر اسلاید روی نوار ضبط می‌گردید و متصدی نمایش همزمان با پخش گفتار هر اسلاید، نمایش همان اسلاید را نیز شروع می‌كرد.

     طرح های تبلیغاتی در روزنامه ها و مجلات

  در فاصله بین سالهای 1327 تا 1334 تغییرات قابل توجهی در طرح‌های تبلیغاتی  و در نشریات صورت گرفت. در این فاصله شركتهای وارداتی بزرگی شروع به كار كردند و شركتهای مختلط ایرانی و اروپایی و آمریكایی در تهران یكی پس از دیگری تاسیس شدند. فرودگاه مهرآباد دارای تجهیزات مخصوص یك فرودگاه بین‌المللی شد و شركتهای بزرگ هواپیمایی فعالیت‌های پرواز از فراز ایران و استفاده از فرودگاه مهرآباد را آغاز نمودند و همزمان برای جلب مسافرین ایرانی تبلیغات وسیعی را اجرا كردند.

  در این دوره هنوز فعالیتهای تولیدی چندان رونق نیافته بود و واردات ، حرفه‌ اصلی بازرگانان ایرانی را تشكیل می‌داد. شركتهای تولیدكننده خارجی برای تصاحب بازار ایران بودجه‌های قابل ملاحظه‌ای را مستقیماً از طریق مؤسسات تبلیغاتی بین المللی یا توسط نماینده‌های محلی صرف تبلیغات می‌كردند، تبلیغات تجاری در این دوره رنگ خارجی داشت و جز در چند مورد محدود هیچ فكر و طرح ملی و ایرانی دیده نمی‌شد. بدین جهت حرفه تبلیغات حرفه‌ای آسان و بدون نیاز به اطلاعات فنی لازم بود. هركس می‌توانست با در دست داشتن یك یا چند آگهی دهنده، مؤسسه تبلیغاتی دایر كند و نیز می‌توانست از دستمزدی كه بطور كارمزد و به آسانی به دست می‌آورد به این حرفه توسعه دهد.

  در این دوره چند مؤسسه تبلیغاتی با سابقه كه قبلاً به وجود آمده بودند توسعه یافتند و در حدود 50 مؤسسه تبلیغاتی جدید نیز پا به عرصه وجود گذاردند. همچنین در این دوران جراید بزرگ‌تری رسانه تبلیغات قرار گرفتند و به از آنجاكه فیلمهای كوتاه مدت سیاه و سفید یا رنگی ممكن و با صرفه نبود و امكان خرج بودجه‌های بیشتر در سینماها وجود نداشت بدین جهت حدود 70 درصد بودجه طرح‌های تبلیغاتی در جراید و بخصوص در روزنامه‌های اطلاعات و كیهان خرج می‌شد.

  یكی از قدیمی‌ترین آگهی‌های ایران كه با شعر و تصویر در جراید درج می‌شد مربوط بود به نوعی قرص مسكن به نام “حب دكتر راس” شعر مذكور چنین بود:

  آدمی بودی كه خوردی لوبیا  لوبیا بود به دهانش زولبیا

  بعد از آن درد دل و اشكم گرفت شكمش درد و دلش بلغم گرفت

  به این ترتیب اشعار مختلف بیش از هر كشور دیگری در متون موسیقی و در آگهی‌های بازرگانی ایران در آن روزگار جا گرفته بود و هر روز نقش تازه‌ای را به عهده می‌گرفت.

  بررسی‌‌های تبلیغاتی در كشور

  در فاصله بین سالهای 1327 تا 1334 چند بررسی تبلیغاتی نسبت به بازار ایران توسط تولیدكنندگان خارجی به عمل آمد و برای اولین بار ظرفیت بازار ایران در مورد لوازم بهداشتی و آرایشی تا حدودی با ارقام مشخص گردید. شركت‌های مختلط ایرانی و خارجی كه در این دوره پایه‌گذاری شده بودند درصدد سرازیر كردن انواع لوازم آرایشی و پودرهای لباسشوئی ساخت خارج در بازار ایران بودند و اطلاع بر قدرت جذب بازار ایران مهمترین كاری بود كه می‌بایست قبلاً انجام شود.

  در این دوره روش مراجعه به فروشندگان برای جمع‌آوری آمار فروش، مراجعه به منازل، جمع‌آوری نشریات و خواست‌های مصرف‌كنندگان رونق گرفت. در این راستا در شركت‌های بازرگانی دائره بررسی بازار در كنار دائره فروش تأسیس شد و شروع به فعالیت كرد. چند شركت بازرگانی مهم كم‌كم شروع به تهیه آمار فروش و شناسنامه برای فروشگاه‌های تهران و مراكز استان‌ها كردند و پایه یك مركز فعال توزیع پخش محصول را پی‌ریزی نمودند.

  وسائل تبلیغاتی دیگر

  در این دوره اطلاع بر اهمیت فروشگاه‌ها و تأثیری كه فروشنده‌ها و فروشگاه‌ها در ازدیاد فروش داشتند موجب شد كه تهیه پلاكاردهای رنگی برای نصب در داخل فروشگاه‌ها و مراكز عمومی و همچنین تهیه انواع وسائل ثابت تبلیغاتی برای نصب در ویترین مغازه‌ها رونق گیرد. این قبیل وسایل اكثرأ در خارج از كشور تهیه می‌شد زیرا در ایران هنوز صنعت تهیه گراور رنگی و چاپ تكامل‌نیافته بود و شركت‌های تبلیغاتی از عهده تهیه كارهای جالب رنگی برنمی‌آمدند.

  در این دوره تابلوهای فلزی كم و بیش تهیه می‌شد، از این تابلوها برای نصب در سردر مغازه‌ها و روی دیوارها استفاده می‌شد، همچنین از نوع بزرگ تابلوها برای نصب در كنار جاده‌ها استفاده می‌گردید و برای اولین بار تبلیغات به شكل همه‌جانبه پی‌ریزی ‌شد.

  آثاری از تولد نوزادی كه بعدها خیابان‌ها را پر كرد بوجود آمد. این آثار تابلوهای نئون بود كه در این دوره در شكل كاملاً ابتدائی خود دیده می‌شد، تنها یك یا دو كارخانه با تهیه تابلوهای نئون فعالیت خود را آغاز می‌كردند و می‌رفت كه این وسیله جالب تبلیغاتی تدریجاً شكل گیرد و رشد كند.

  شروع به تهیه كاتالوگ و بروشورهای تبلیغاتی نیز یكی دیگر از پدیده‌های این دوره است. به خصوص واردكنندگان لوازم آرایشی ضمن كالاهای وارداتی تعداد زیادی كاتالوگ و بروشور نیز وارد ایران كردند كه در ابتدا فقط آدرس واردكننده روی آن چاپ می‌شد، ولی بعدها متن بروشورها و كاتالوگ‌ها نیز به فارسی برگردانیده ‌شد و به صورت یك وسیله كاملاً فارسی و قابل استفاده برای مصرف‌كنندگان ایرانی درآمد.

  همچنین كاتالوگ‌های شركتهای واردكننده اتومبیل از جمله مهمترین و نفیس‌ترین كاتالوگ‌ها بودند و بروشورهای واردكنندگان لوازم آرایشی زیباترین نوع بروشورها را تشكیل می‌دادند.

  بررسی مشاغل صنعت تبلیغات و ویژگیهای آنها

  صنعت تبلیغات از تنوع زیادی از مشاغل برخوردار است. شاید متنوع‌ترین مشاغل تبلیغات را در مؤسسات تبلیغاتی بتوان یافت. دیوید اگیلوی که از افراد بنام صنعت تبلیغات به شمار می‌آید در کتاب (Ogilvy on Advertising) که انتشارات مبلغان آنرا تحت عنوان "رازهای تبلیغات" ترجمه و چاپ نموده است به بررسی مشاغل مختلف تبلیغات و ویژگیهای لازم برای هریک پرداخته است که در ادامه توضیح داده می‌شود.

  آگهی نویسان

   شاید آگهی‌نویسان ییش از دیگران در مؤسسات تبلیغاتی به چشم نیایند. اما آنها مهمترین افراد به شمار می‌آیند. یک آگهی نویس موفق، نشانه‌هایی بدین شرح دارد:

  1-      کنجکاوی شدید درباره محصولات، مردم و تبلیغات

  2-      حس طنز

  3-      عادت به سختکوشی

  4-      توانایی بصری

  5-      آرزوی نوشتن یک برنامه تبلیغاتی، بهتر از تمامی آنچه تا کنون نوشته شده است.

  "ویلیام مینارد" از بنگاه بیتز می‌گوید: "اکثر آگهی‌نویسان خوب، به دو دسته تقسیم می‌شوند: شاعران و قاتلان. شاعران، آگهی را مقصود و انتهای کار می‌دانند. قاتلان، آنرا وسیله‌ای برای رسیدن به مقصود می‌بینند." اگر شما، هم قاتل و هم شاعر باشید، موفق می‌شوید.

  مدیر هنری

   این شغل به داشتن اطلاعات کافی در زمینه فیلم‌سازی، صفحه‌بندی، عکاسی و چاپ نیاز دارد. ضمن اینکه داشتن ذوق هنری نیز در این شغل از اهمیت بالایی برخوردار است. در گذشته مدیران هنری در خدمت آگهی نویسان بودند ولی در جهان امروز، جایگاه بالاتری به دست آورده‌اند تا آنجا که برخی از مدیران هنری تا حد "مدیران خلاقیت"  ارتقا پیدا كرده‌اند.

  مدیر امور مشتریان (Account Executive)

   به کسی گفته می‌شود که پاسخگوی مشتریان و مراجعه‌کنندگان است و کارهای آنان را راه می‌اندازد و به عنوان رابط بین مؤسسه و مشتریان  و یا مؤسسه و عموم مردم عمل می‌کند. نقش اصلی مدیر امور مشتریان، تحصیل بهترین کار ممکن از دیگر بخش‌های مؤسسه است. آنها هر روز با مشتریان و سفارش دهندگان آگهی تماس دارند.

  شما هرگز مدیر امور مشتریان موفقی نخواهید شد مگر اینکه بیاموزید چگونه وجهه و معرفی خوبی از خود ارائه دهید. بیشتر مشتریان شما سازمانهای تولیدی و خدماتی هستند و شما باید بتوانید برنامه‌های تبلیغاتی را به آنها بفروشید. معرفی نامه باید به خوبی نوشته شده و به خوبی نیز ارائه شود. هرگز مشتریان خود را افراد ساده‌لوح نپندارید. با‌ آنها دوست شوید اما در سیاست‌های آنها دخالت نکنید. می‌توانید به مشتریتان بگویید که اگر به جای او بودید چه می‌کردید، اما این حق را برای او محفوظ بدارید که خود تصمیم بگیرد چه تبلیغاتی باید انجام شود. چراکه این در واقع کالای او، پول او و در نهایت مسؤلیت اوست. اسرار مشتریانتان را کاملاً حفظ کنید و مسائل تجاری آنها را در مجامع و اماکن عمومی مطرح نسازید. سعی کنید که گزاشهای که می‌نویسید واضح و روشن باشد. هرچه گزارشات شما طولانی‌تر و پیچیده‌تر باشد ممکن است توسط مدیرانی که قدرت عمل روی آنها را دارند کمتر خوانده شوند.

  محققان

   برای اشتغال در بخش تحقیقاتی یک مؤسسه تبلیغاتی خوب،‌ به تفکری تحلیلی و توانایی نوشتن گزارشهای مناسب نیاز خواهید داشت. احتمالاً داشتن مدرک دانشگاهی در رشته آمار و یا روان شناسی نیز  بسیار موثر خواهد بود. علاوه بر آن باید بتوانید با حس تفاهم با افراد بخش خلاقیت (که بیشترشان شدیداً نسبت به تحقیقات حساسند)کار کنید. از همه مهمتر شما باید ضمن حفظ هوشیاری، در عقایدتان صادق باشید. محققی که مسائل انحرافی و جانبدارانه را در گزارش‌هایش وارد کند موجب خسارات جبران‌ناپذیری خواهد شد.

  وظیفه كارگزار تبلیغاتی، ترویج اطلاعات شایسته به جای اغواگری است

  مقدمه: تبلیغات بازرگانی به باور برخی از اندیشمندان حوزه ارتباطات موجب مصرف‌گرایی، مسخ شدگی، تسخیر فضای ذهنی مخاطب، اسارت و سرگشتگی و حرمان بشر از ارزش‌های اخلاقی و جایگزین كردن ارزش‌های بازار به جای آن می‌شود، این در حالی است كه برخی دیگر از نظریه‌پردازان نه تنها تبلیغات را دشمن بشر نمی‌دانند بلكه معتقدند می‌تواند موجبات بسط و گسترش كالا و خدمات در سطوح وسیع( ملی و بین‌المللی) رونق بازار و كارآمدی صنعت و شكوفایی اقتصاد شود، این گروه همچنین معتقدند؛ اگر تبلیغات به درستی مهار شود، نه تنها موجب تباهی بشر نخواهد شد، بلكه می‌تواند زمینه رستگاری او را نیز فراهم آورد.
  بنابراین تبلیغات تجاری از دو جنبه مثبت و منفی قابل بررسی است به این معنا كه هم می‌تواند موجب اضمحلال اخلاقی افراد، فردگرایی، تهی شدن هویت فردی و اجتماعی آنان شده و هم موجب افزایش تقاضای عرضه و خرید كالاها و خدمات در جامعه و از همه مهمتر شكوفایی و رونق اقتصادی در بازار شود. حال پرسش این است كه چه سازوكارهایی را می‌توان به كار بست تا از تبلیغات در راستای رشد و توسعه اقتصادی و تقویت و تحكیم باورها و ارزش‌های ملی و مذهبی مدد جست.

  تبلیغات بازرگانی پدیده دوران سرمایه‌داری است و به همین دلیل می‌بینیم كه در آن بر قابلیت مصرف كالاها و خدمات تاكید می‌شود . بنابراین نگاه و پرداخت بومی به این پدیده ضرورت می‌یابد، چون جامعه ما مختصات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خاص خود را دارد. بومی‌گرایی در تبلیغات بازرگانی می‌تواند معطوف به رویكردها و یا معطوف به روش‌ها باشد. طبعا بافت فرهنگی ـ اجتماعی و نیز ملاحظات اقتصادی اجازه نمی‌دهند رویكرد ما به تبلیغات بازرگانی توسعه روحیه مصرف‌گرایی و شیفتگی غیرمنطقی به مد و تعویض مدام همه چیز باشد. در خصوص روش‌ها نیز در كشورهای مختلف با توجه به تفاوت‌های فرهنگی، سبك‌ها و الگوهای متفاوتی عمل می‌شود. مهم این است كه كارگزاران تبلیغاتی در جامعه ما در انتخاب و كاربرد روش‌ها توام با شناخت فرهنگی و رعایت جنبه‌های مرتبط با آن عمل كنند. به طور مثال ببینید كه در كشورهای دیگر چگونه سبك‌های تبلیغاتی‌شان با فرهنگ‌شان گره خورده است؛ در تبلیغات آمریكایی، شیوه برخورد با مخاطب، مستقیم، بی‌واسطه و بی‌پرواست. در تبلیغات این كشور منافع فرد به منافع گروه ارجحیت و اولویت دارد و مخاطب تحریك می‌شود تا حد امكان از منافع خود دفاع و استفاده كند. این نوع تبلیغات، مخاطب را به نقطه حساس می‌رساند و با ایجاد انگیزه او را به تصمیم‌سازی وا می‌دارد. غلو، گزافه‌گویی و تاكید، از ویژگی‌های تبلیغات آمریكایی است و یا در بسیاری از تبلیغات تجاری انگلیسی این خطاب وجود دارد كه " هرچه دوست داری بكن" یا " به وجود خودت اهمیت بده" یا در تبلیغات انگلیسی، از ایجاد ذهنیتت بسیار استفاده می‌شود و جاذبه‌های شخصی و تاكید بر موفقیت‌های فردی در این تبلیغات عمومیت دارد. طبعا در فرهنگ اسلامی ایرانی ما چنین روش‌هایی قابل تقلید نیستند. برعكس فرهنگ ما اقتضا می‌كند كه بر نیاز به سازندگی و تولید ارزش تاكید بیشتری شود، به آمار و اطلاعات و حقایق واقعی استناد شود، آموزش نحوه به كارگیری محصولات به مصرف‌كنندگان مورد توجه باشد، ارزش‌هایی مانند كیفیت، خلوص، مشخصات فنی، دوام و عملكرد كالاها مورد تبلیغ قرار گیرند و مخاطب را از سطحی‌نگری و احساس‌گرایی فاصله دهند. اصولاً در فرهنگ ما، آزادی زیاد كه ممكن است منتهی به ایجاد بی‌نظمی و هرج و مرج شود، مورد قبول نیست و قاعده این است كه هرچیزی حد و اندازه معقول خودش را داشته باشد. در سناریوهای تبلیغاتی ایرانی باید توجه و احترام به پیش‌كسوتان مدنظر باشد. ضمن این كه اصالت جامعه و منافع جمعی بر منافع فردی ارجحیت داشته باشد. به هر حال برابر باورها و هنجارهای فرهنگی مورد تاكید در نظام اجتماعی ما، انسان‌ها باید به گونه‌ای با واقعیت‌های اجتماعی آشنا شوند كه ارزش‌های انسانی و اخلاقی را فدای ارزش‌های بازار نكنند.

  ما دستمایه‌های فرهنگی خوبی برای ترویج و توسعه باورها داریم كه می‌توان از آن‌ها به موازات انجام برنامه‌های تبلیغات بازرگانی استفاده كرد. به عنوان نمونه با توجه به جایگاه خانواده در ایران و ابعاد خانوار و این كه هنوز خانواده به عنوان هسته اصلی نظام اجتماعی كاركرد خود را دارد می‌توان در تبلیغات ضمن توجه به كودكان و نوجوانان، در گفت‌وگوهای خانوادگی درون تبلیغات از كلمات دارای احساس، عاطفه، ترحم، لطف و مهربانی بهره گرفت و یا در پس زمینه تبلیغ، تصاویری از هنر و نمادها و میراث فرهنگی كشور را نشان داد، از تصاویر طبیعت بكر و زیبای ایران برای نشان دادن خلوص و پاكی استفاده كرد، از استعارات و اشارات فراوان موجود در ادبیات كهن این مرز و بوم بهره گرفت، جاذبه‌های معنوی را نمایش داد، خلقیات و منش والای مردم ایران از جمله خونگرمی، مهربانی، اصالت و نجابت را نمایش داد، پایبندی به سنت‌های حسنه مانند صله رحم، دید و بازدید، اجتماعات ملی و محلی، شكوه آیین‌ها و عبادات جمعی را عرضه كرد، منافع همكاری، مشاركت، كار و تفریح جمعی و مانند اینها را یادآور شد. همه این‌ها موجب می‌شوند كه ما رویكرد و روش فرهنگی ویژه خود را در تبلیغات بازرگانی داشته باشیم و كپی‌بردار دیگران نشویم و به جای اغواگری در ضمن تبلیغ، مروج اطلاعات شایسته و بایسته باشیم.

  تبلیغات بازرگانی فی‌نفسه اغواگر یا هوشیارساز نیست، این ما هستیم كه می‌توانیم به آن جلوه اغواكننده یا روشنگر ببخشیم. هر گاه در ضمن ارایه تبلیغ، هدف را افزایش شناخت و آگاهی‌ها به دور از تزویر و دروغ قرار دهیم و به ملاحظات اخلاقی توجه داشته باشیم، تبلیغ خاصیت روشنگر می‌یابد و برعكس هرگاه از جاذبه‌های صرف احساسی و تخیل‌پردازی و ایجاد غیر واقعی در جهت دگرگون نشان دادن واقعیت استفاده كنیم به اغواگری و فریب نزدیك شده‌ایم.

  مزایای دفتر روزنامه عمومی

      آثار کامل رویداد مالی را یکجا افشا می کند .
      تمامی فعالیتهای مالی یک موسسه را بطور مرتب و به ترتیبی که بطور روزانه صورت گرفته است ، نشان می دهد .
      احتمال وقوع اشتباهات حسابداران را کاهش می دهد.

  ثبت فعالیت های مالی در دفتر روزنامه عمومی

  ثبت فعالیت های مالی در دفتر روزنامه بشرح زیر انجام می پذیرد :

  الف . شماره سند حسابداری که همان شماره ردیف دفتر روزنامه است در ستون اول دفتر روزنامه نوشته می شود .

  ب . تاریخ سند حسابداری به روز و ماه در ستون دوم دفتر روزنامه نوشته می شود .

  ج . عنوان حسابهای بدهکار و بستانکار و توضیح مختصری در خصوص فعالیت مالی به ستون سوم دفتر روزنامه انتقال داده می شود .

  د . در ستون چهارم یا ستون عطف دفتر روزنامه ، هنگام انتقال اطلاعات به دفتر کل شماره صفحه (یا شماره حساب) دفتر کل نوشته می شود .

  ه . در ستون پنجم مبلغ بدهکار حساب (حسابهای) بدهکار سند حسابداری نوشته می شود .

  و . در ستون ششم مبلغ بستانکار حساب(حسابهای بستانکار) سند حسابداری نوشته می شود .

  بایستی به هنگام ثبت دفتر روزنامه موارد زیر در نظر گرفته شود :

      ابتدا حساب (حسابهای) بدهکار و سپس حساب(حسابهای) بستانکار در یک ثبت آورده می شوند.
      هر حساب بر روی یک سطر نوشته شده و مبلغ مربوط در روی آن (ستون بدهکار یا بستانکار) درج می شود .
      توضیح هر ثبت در پائین حسابهای همان ثبت و به اختصار نوشته می شود .
      بعد از اتمام هر ثبت خطی بین دو خط عمودی ستون شرح بر روی اولین سطر کشیده شود  این خط نباید خطوط ستون شرح را قطع نماید.
      اصول آئین نامه تحریر دفتر نویسی رعایت شود .

  دفتر روزنامه انواع متعددی دارد . دفتر روزنامه ای را که در آن کلیه فعالیت های مالی ثبت می شود ، دفتر روزنامه عمومی گویند . ولی دفتر روزنامه ای را که در آن فقط یک نوع معینی از فعالیتهای مالی ثبت می شود را دفتر روزنامه اختصاصی گویند. مانند : دفتر روزنامه فروش ، دفتر روزنامه خرید ، دفتر روزنامه دریافت های نقدی و دفتر روزنامه پرداخت های نقدی.

  دفتر کل

  مقدمه

  دفتر کل ، دفتری است که تمامی فعالیت های مالی یک موسسه به تفکیک حسابها در آن نوشته می شود . به دفتر کل دفتر ثبت نهایی نیز گویند و حداقل هفته ای یک مرتبه اقلام دفتر روزنامه بایستی به این دفتر منتقل شود .

  پس از آنکه فعالیت های مالی در دفتر روزنامه ثبت شد مبالغ بدهکار و بستانکار هر رویداد مایل به ترتیب در بدهکار و بستانکار حسابهای مربوط در دفتر کل نوشته می شود که به این کار انتقال اطلاعات از دفتر روزنامه به دفتر کل گفته می شود .

  می دانیم که فعالیت های مالی در دفتر روزنامه بر حسب تاریخ و به ترتیب وقوع آنها و بدون توجه به نوع معامله ثبت می شوند . با مراجعه به دفتر روزنامه نمی توان وضع کلی هر حساب ، حجم و چگونگی آن را تشخیص داد . زیرا برای هر فعالیت مالی به تنهایی و بطور مستقل باید طرف بدهکار و بستانکار آن تشخیص  داده شده و در دفتر روزنامه ثبت شود . بنابر این لازم است که حسابهایی که بدین ترتیب در دفتر روزنامه ثبت می شوند در جایی متمرکز شوند ، دفتر کل محل تمرکز این حسابهاست .

  فعالیت های مالی که متوالیاً صورت می گیرد پس از تشخیص طرف حسابهای آنها در دفتر روزنامه ثبت شده و آنگاه هر یک از آنها به حساب معینی در دفتر کل منتقل می شوند.

  -         اصلاح حسابهای درامد بابت درامدهای ثبت نشده

  انواع حسابها

  اول : حسابهای موقت

  حسابهایی هستند که منحصراً در یک دوره مالی مورد استفاده قرار می گیرند . مانده این حسابها به سال بعد انتقال نمی یابد . گروه حسابهای درامد ، هزینه و همچنین حساب برداشت همگی حسابهای موقت می باشند .

  دوم : حسابهای دائمی

  حسابهایی می باشند که مانده آنها از یک سال به سال مالی بعد انتقال می یابد . گروه حسابهای دارایی ، بدهی و سرمایه همگی حسابهای دائمی هستند.

  سوم : حسابهای مخلوط

  حسابهایی هستند که ماهیت دوگانه دارند . حسابهایی که بخشی از آن ماهیت حسابهای دائمی و بخش دیگر آن دارای ماهیت حسابهای موقت می باشند را حسابهای مخلوط می نامند . حسابهای مخلوط در پایان سال مالی در حاسب سود و زیان سال متمرکز می گردند و از آنجا که صرفاً برای تعیین سود و زیان ویژه موضوعیت خود را از دست می دهند یا به عبارتی ماموریت آنها خاتمه می یابد .

  در پایان یک سال مالی اقلام مندرج در ترازنامه ، افزایش و کاهش نیافته و عیناً در سال مالی بعد موضوعیت دارند . چنین حسابهایی را که از افتتاح یک موسسه تا زمان انحلال (یا ورشکستگی) آن معتبر بوده و مانده ها از سالی به سال دگر قابل انتقال است را حسابهای دائمی می نامیم .

  برخی از حسابهای در زمان وقوع فعالیت مالی به شکل یک دارایی یا بدهی ثبت می گردند اما در پایان دوره مالی تلقی آن به عنوان یک حساب دارایی یا بدهی بطور کامل و مستقیم ، صحیح نمی باشد .

  گزارشهای مالی میان دوره ای

  مقدمه

  هدف از این گزارش تعیین حداقل محتوای گزارش مالی میان دوره ای و تعیین اصول شناخت و اندازه گیری قابل اعمال در تهیه صورتهای مالی کامل یا فشرده میان دوره ای است . گزارش مالی میان دوره ای به موقع و قابل اتکا، اطلاعات مفیدی در رابطه با توان کسب سود و ایجاد جریانهای نقدی ، شرایط مالی و نقدینگی واحد تجاری برای سرمایه گذاران ؛ اعتبار دهندگان و سایر استفاده کنندگان فراهم می آورد .

  دامنه کاربرد

  در این گزارشها الزامات خاصی در رابطه با اینکه کدام واحد های تجاری ملزم به انتشار گزارش مالی میان دوره ای هستند و همچنین زمان تهیه و تناوب این گزارشها تعیین نمی شود . معمولاً مراجع قانونی ، آن گروه از واحدهای تجاری را که اوراق سهام یا اوراق مشارکت آنها به عموم عرضه می شود ، ملزم به تهیه و ارائع گزارش مالی میان دوره ای می کنند . این استاندارد برای کلیه واحدهای تجاری که به صورت اختیاری یا اجباری گزارش مالی میان دوره ای منتشر می کنند ، کاربرد دارد .

  تعاریف

  اصطلاحات ذیل در گزارشها با معانی مشخص زیر بکار رفته است :

      دوره میانی : دوره مالی گزارشگری کوتاه تر ازیک سال مالی است .
      گزارش مالی میان دوره ای : گزارشی برای یک دوره میانی است که شامل مجموعه کامل صورتهای مالی (طبق استاندارد حسابداری شماره 1 با عنوان « نحوه ارائه صورتهای مالی » ) یا صورتهای مالی فشرده 0طبق این استاندارد) است .
      صورتهای مالی فشرده : حداقل شامل صورتهای مالی اساسی و گزیده ای از یادداشتهای توضیحی مطابق الزامات این استاندارد است .

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نظرات() 

پاورپوینت ضرورت مدیریت فراگیر بهره وری (فصل دوم کتاب بهره وری و تجزیه و تحلیل آن در سازمانها تألیف شهنام طاهری)

 • پاورپوینت ضرورت مدیریت فراگیر بهره وری (فصل دوم کتاب بهره وری و تجزیه و تحلیل آن در سازمانها تألیف شهنام طاهری)
  پاورپوینت ضرورت مدیریت فراگیر بهره وری (فصل دوم کتاب بهره وری و تجزیه و تحلیل آن در سازمانها تألیف شهنام طاهری) دسته: مدیریت
  بازدید: 3 بار
  فرمت فایل: ppt
  حجم فایل: 585 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 29

  دانلود پاورپوینت ارائه کلاسی فصل دوم کتاب بهره وری و تجزیه و تحلیل آن در سازمانها تألیف شهنام طاهری با عنوان پاورپوینت ضرورت مدیریت فراگیر بهره وری (فصل دوم کتاب بهره وری و تجزیه و تحلیل آن در سازمانها تألیف شهنام طاهری) شامل عوامل مؤثر بر وضعیت بنگاهها و سازمانها، مسائل زیست محیطی و توسعه پایدار، نقش سازمانهای ژاپنی و بهره وری ، وظایف کارکنان ژا

  قیمت فایل فقط 7,000 تومان

  خرید

  عنوان: پاورپوینت ضرورت مدیریت فراگیر بهره وری (فصل دوم کتاب بهره وری و تجزیه و تحلیل آن در سازمانها تألیف شهنام طاهری)

  دسته: مدیریت بازرگانی و مدیریت صنعتی (درس بهره وری و تجزیه و تحلیل آن در سازمانها)

  فرمت: پاورپوینت(Powerpoint)

  تعداد اسلاید: 29 اسلاید

  کتاب بهره وری و تجزیه و تحلیل آن در سازمانها تألیف شهنام طاهری از جمله منابع مهم بهره وری و تجزیه و تحلیل آن در سازمانها در سطح کارشناسی رشته های مدیریت بازرگانی و مدیریت صنعتی  میباشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل دوم این کتاب با عنوان « ضرورت مدیریت فراگیر بهره وری» می باشد که در حجم 29 اسلاید همراه با تصاویر و توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند به عنوان کار کلاسی ( ارائه در کلاس به شکل سمینار یا کنفرانس) درس بهره وری و تجزیه و تحلیل آن در سازمانها رشته های مدیریت بازارگانی و مدیریت صنعتی در مقطع کارشناسی مورد استفاده قرار گیرد ، بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر است:

  عوامل مؤثر بر وضعیت بنگاهها و سازمانها

  یکپارچگی و ارتباطات بیشتر در سطح جهان

  سرعت بالای ارتباطات جهانی

  تناقض همکاری و رقابت پذیری

  پیچیدگی و نااطمینانی

  تغییر در موازنه قدرتهای اقتصادی

  تغییر صحنه بازار جهانی

  مسائل زیست محیطی و توسعه پایدار

  تغییر تأکیدها در دهه های 1970 و 1980

  مدیریت در شرایط وجود هدفهای متناقض در دهه 1990

  تغییر در کانونهای مورد توجه مدیران

  نقش سازمانهای ژاپنی و بهره وری

  اطمینان و اعتماد در «سازمان» مؤسسات ژاپنی

  وظایف کارکنان ژاپنی و نقش آنها در بهره وری

  نقش دستورالعملهای کارخانه در ژاپن و غرب

  سازمانهای ملی بهره وری در برخی از کشورهای آسیایی - ژاپن

  سازمانهای ملی بهره وری در برخی از کشورهای آسیایی –هندوستان

  سازمانهای ملی بهره وری در برخی از کشورهای آسیایی سنگاپور

  بهره وری در ایران

  پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است.

  قیمت فایل فقط 7,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : دانلود پاورپوینت ارائه کلاسی فصل دوم کتاب بهره وری و تجزیه و تحلیل آن در سازمانها تألیف شهنام طاهری با عنوان ضرورت مدیریت فراگیر بهره وری , پاورپوینت ضرورت مدیریت فراگیر بهره وری (فصل دوم کتاب بهره وری و تجزیه و تحلیل آن در سازمانها تألیف شهنام طاهری) , عوامل مؤثر بر وضعیت بنگاهها و سازمانها , مسائل زیست محیطی و توسعه پایدار , نقش سازمانهای ژاپنی و ب

نظرات() 
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :